Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

tRansLucet    3

Хора, нещо става с батерията ми! От известно време ползвам горе посочения лаптоп и предимно играя игри на него на включено зарядно, защото така достигам по-високо FPS. Проблемът е, че явно съм прецакал батерията или нещо такова, и сега не може да се зарежда. Все едно нямам батерия. Отворих долния капак на лаптопа за да видя батерията дали случайно не се е извадила, но при премахването на капака, захабих някои болтчета. Та, имам 2 въпроса:

1. Някой знае ли какво се случва с батерията?

2. Ще има ли проблем с гаранцията като видят, че съм свалял долния капак?

Първо стана така>>>post-357088-0-29521700-1435356685_thumb.

А след това стана така>>>post-357088-0-84995000-1435356767_thumb.

Редактирано от tRansLucet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ice_lion__01    846

1. Някой знае ли какво се случва с батерията?

2. Ще има ли проблем с гаранцията като видят, че съм свалял долния капак?

На лаптоп не се играят игри. Има си причина за това. Не един или два лаптопа са си заминали за броени месеци заради игране на тежки игри на тях.

1, Щом не се зарежда значи има проблем, който едва ли ще можеш да решиш.

2, Ако е капака на батерията едва ли ще е проблем. Стига да не си отварял/а целия лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29757

На лаптоп не се играят игри. Има си причина за това. Не един или два лаптопа са си заминали за броени месеци заради игране на тежки игри на тях.

1, Щом не се зарежда значи има проблем, който едва ли ще можеш да решиш.

2, Ако е капака на батерията едва ли ще е проблем. Стига да не си отварял/а целия лаптоп.

искаш да кажеш - С лаптоп не се играят игри - примерно фугбол, не е добре да се рита.

Към питащия - вероятно батерията е с фабричен дефект. На моя лаптоп, след 5 години интензивна работа - показва ресурс 4%. Значи е сдухана, но не чак колкото твоята. Предполагам че контролера е дефектирал, но ... затова има сервиз и гаранция (надявам се).

За капака - една ли е "капака на батерията" - тя самата батерия е и капак. Закрепването не е с болтчета, а с плъзгачи. Тези болтчета явно са на корпуса. Но пък никой не пломбира лаптопи - може да мине, ти няма много да обясняваш.

Можеш ли да направиш снимка на захабените болтчета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не си ти прецакал батерията, просто тя си е заминала било то по различни причини. Сменя се с нова и така. То батерията вече не е хардуер ами си е направо консуматив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.