Премини към съдържанието
Nikko

Осем зелени линии при зареждане на Windows

Препоръчан отговор

Nikko    0

Здравейте! Вчера си смених матрицата, лентовия кабел и инвертора на лаптопа ми. След като сглобих всичко и пуснах лаптопа, ми изписва acer, но след това вместо да ми покаже логото на windows докато зарежда, ми се показва черен екран и след няколко секунди следните линии:
    post-336011-0-11069900-1435392847_thumb.
    След това си ми показва login screen и всичко си върви добре, но ме притесняват тези линии, защото съм чувал, че може да има проблем с видео карта при такива случаи.
    Може ли да ми кажете от какво може да се е получило ?

Редактирано от Nikko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, не можем, защото не знаем какво си правил. Освен това не виждаме написано марка и модел на лаптопа и поради каква причина си сменил матрица, инвертор и лентов кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Nikko    0

Инвертора беше почнал да дава на късо и след това при определени обстоятелства екрана ми се пукна. Поръчах си матрица втора употреба и нов инвертор. Свързах всичко както трябва, но екрана не тръгна. Отидох на диагностика в един сервиз и човека свърза инвертора към една лампа да провери дали работи, но тя не светна и той свърза негов инвертор който е работещ, но пак не светна. Каза ми, че най-вероятно е от лентовия кабел.Купих и нов такъв, отидох в един друг сервиз да сложат кабела, техника имаше много работа и за 5 секунди ми извади лентовия кабел и ми каза да си сложа новия сам. Така и направих и сега сме тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Acer Aspire 5738zg

Тези линии са вероятно от проблем с прегряване на видеокартата. Предполагам това ти е модела. Ако имаш инсталиран Windows, инсталирай програмата AIDA или Speccy и покажи температурите и най-вече тази на видеокартата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ined    3561

Тези линии се появяват като се изключи анимацията при зареждане, зарежда секунда две по-бързо но не веднага и тези точки (линии) мен лично ме дразнят и затова не го правя това.

6_3-6-no-gui-boot.jpg

От тука може провери дали е заради това - опцията No GUI boot

Редактирано от ined (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Nikko    0

Тези линии се появяват като се изключи анимацията при зареждане, зарежда секунда две по-бързо но не веднага и тези точки (линии) мен лично ме дразнят и затова не го правя това.

6_3-6-no-gui-boot.jpg

От тука може провери дали е заради това - опцията No GUI boot

Мерси! От това е било  :shock11:  :) 

Тези линии са вероятно от проблем с прегряване на видеокартата. Предполагам това ти е модела. Ако имаш инсталиран Windows, инсталирай програмата AIDA или Speccy и покажи температурите и най-вече тази на видеокартата.

Motherboard: 64/68-9 °C

CPU: 57 °C

Редактирано от Nikko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези температури са високи. Хубаво е да се направи профилактика изцяло на лаптопа ( почистване от прах както и смяна на термопаста). Благодаря и на колегата Ined. Не съм се сблъсквал с подобна настройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    insiper    20

Наистина дига високи температури за лаптопчето правиш това ,което ти каза колегата Емо ,чистиш и сменяш термо пастата с нова ;)

Редактирано от Давидов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.