Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
    Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Тя си има пин който е четири цифрен, но тук ме кара да въведа десет цифрен код за отключване.

И аз предположих че може да стане ако инсталирам глобулски софтуер, но не мога да намеря никъде :\ 

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Huawai mobile Broadband E3131  Това е модела на устройството 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. Стъпките за отключване обаче противоречат на правилата в този форум. Освен това стъпките за отключване могат да повредят модема, тъй като ще трябва да му слагаш друг firmware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Мисля че и аз попитах нещо подобно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. 

Как мога да го отключа ? Изобщо си нямам напредстава аз...

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Ами те ми бяха казали че  ако плащам някакви си пари в повече на месец, модема остава за мен, след като си е мой защо трябва да е заключен. Ако им го оставя да го отключат те няма ли да стане?... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Ами мисля варианта да отида в офис на виваком и  да им я оставя да я оправят, все пак  аз съм си платил за това устройство. Щом ми е изтекъл договора и съм платил всичко, мисля че не е готино да ме задължават да ползвам техни карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26987

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Кристиян Йорданов
        Здравейте,
        Искам да ви попитам имам една система която съм направил но в нея има файлове като data.txt. Въпросът ми е как тази data.txt да я изтрия без да влизам в хоста
      • от christian-
        Здравейте,

Пиша ви във връзка с един мой казус с М-тел. Ситуацията е следната - март месец 2015г. подписах двугодишен договор с тях за интернет и телевизия, като тази година изтече. Поради моето невежество забравих да подам предизвестие да се прекрати. Следователно стана безсрочен и от март месец досега са се натрупали сметки. Разбирам, че това е мой пропуск, и съм съгласен да си заплатя сметките. Проблемът ми обаче е, че точно сега нямам финансовата възможност, а желанието ми е да подам заявление за прекратяване на договора преди да съм заплатил просрочените си задължения, с цел да спра по-нататъшното натрупване на сметки. Съответно се свързах с М-тел и ми обясниха, че няма как да прекратя договора преди да съм си изчистил задълженията. От което излиза, че и няма начин да спра натрупването на допълнителни сметки. 

Поразрових се и прочетох чл. 229а от Закона за електронните съобщения, който гласи следното:
        Чл. 229а. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) (1) Срочен договор може да бъде продължен само при изрично писмено съгласие на абоната относно условията за продължаване. При липса на такова съгласие след изтичане срока на договора той се преобразува в безсрочен при същите условия. Абонатът има право да прекрати безсрочния договор с едномесечно предизвестие, без да дължи неустойки за това.
        (2) Нищожни са всички уговорки, които противоречат на ал. 1.

След като се запознах с този закон, останах с впечатлението, че имам право да прекратя договора си, дори преди да съм изчистил натрупаните задължения, но не мога да бъда сигурен, и затова се обръщам към вас. Надявам се да ме просветлите по въпроса.
        Благодаря ви предварително.
      • от Elaine
        Знам, че в тези форуми се разтягат безсмислени локуми надълго и нашироко, но ми е интересно да видя отговори на въпроса как човек с ниско самочувствие, си го помпа.
        Например, когато се усещате, че нямате енергия даже да станете от леглото и да излезете, защото в миналото някакви хора малко по-малко, енергийно са ви отслабили, подронили са ви самочувствието? Или може би, вчера... или миналата седмица...все едно, усещате че там е проблемът, че това нещо се е случило. Откъде и как се зареждате? На мен нищо не ми действа.
        Просто зададено: Когато са ви нахранили, а вие не сте повърнали навреме, как после изхвърляте отровата от себе си?
      • от CaptainJord
        Здравейте, искам да попитам как мога да си сменя ip-to или поне да си  го направя така, че да не може никой да ми го види по някакъв начин. Ако може да се смени искам навсякъде да ми се смени като цяло и в нет и на всякъде. Благодаря предварително !   Използвам "Eset Nod32 Antivirus" и до колкото знам тя има нещо свързано с ip-то.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.