Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
    Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Тя си има пин който е четири цифрен, но тук ме кара да въведа десет цифрен код за отключване.

И аз предположих че може да стане ако инсталирам глобулски софтуер, но не мога да намеря никъде :\ 

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Huawai mobile Broadband E3131  Това е модела на устройството 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. Стъпките за отключване обаче противоречат на правилата в този форум. Освен това стъпките за отключване могат да повредят модема, тъй като ще трябва да му слагаш друг firmware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Мисля че и аз попитах нещо подобно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. 

Как мога да го отключа ? Изобщо си нямам напредстава аз...

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Ами те ми бяха казали че  ако плащам някакви си пари в повече на месец, модема остава за мен, след като си е мой защо трябва да е заключен. Ако им го оставя да го отключат те няма ли да стане?... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Ами мисля варианта да отида в офис на виваком и  да им я оставя да я оправят, все пак  аз съм си платил за това устройство. Щом ми е изтекъл договора и съм платил всичко, мисля че не е готино да ме задължават да ползвам техни карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Athov
        Здравейте, от много години съм абонат на blizoo, но през последната година интернет връзка им е под всякаква критика, затова искам да попитам да ли си заслужава да мина на vivacom? Аз ползвам 200mbps пакета на blizoo и видях че vivacom имат за същата цена 300mbps, но съм чувал преди лоши неща за тях.
      • от kurana
        От скоро на сайта на Виваком се предлагат пакети през медния кабел с 30 и 50 мбит доунлоад и 10 мбит ъплоуд. Това може да е само някакъв вид VDSL, защото друг стандарт през медната жица не предлага такива високи скорости. Обаче няма никаква информация къде го предлагат тоя VDSL. В магазините на Виваком цари пълно недоумение какви са тия пакети и къде могат да се инсталират. Та въпросът е кога ще ги има в София, защото единствената информация която намерих за тях в нета е че били някакъв бета тест в няколко малки града, вярно ли е?
      • от Rewivo
        Здравейте.
        Моята връзка към интернет е кабелна. Има и модем, разбира се.
        Модел Cisco. Днес сутринта се получи много странна ситуация.
        Връзката зачезна и забелязах, че модема започна сам да се рестартира.
        Зарежда си уж нормално, светват всички лампички и след 15 секунди всичко гасне и 
        почва да зарежда отначало. Аз го включвах и изключвах от захранване няколко пъти, 
        рестартирах и компа, но нищо не се промени. Звънях на съпорта на доставчика и те обещаха да 
        пратят екип на място. Изключих всичко да почине и след час пак го включих, но зациклилото
        рестартиране си продължаваше. Докато чакам техническите лица реших да видя как ще се държи модема 
        с изваден коаксиален кабел. Той изобщо не зареди, което е логично, защото няма подаден сигнал без кабел.
        Така поне за себе си прецених, че явно проблема не е модема, а някъде по линията.  И тогава стана най-странното.
        Свързах отново кабела и като включих модема той си зареди и спря да се рестартира. А няма как преди да не е правило 
        добър контакт, защото буксата се завинтва и всичко си беше стабилно. Като видях, че всичко вече работи се обадих на 
        доставчика и отказах идването на технически лица. Те приеха всичко нормално, но аз изпаднах в малко неудобна ситуация.
        Заради тази фалшива тревога. Но е факт, че повече от час модема си циклеше и преди да се получи този срив нищо не съм
        местил или пипал по кабелите, че да го предизвикам. 

Затова пиша тук. Някой специалист в областта да каже каква е вероятната причина. Някой бъг по мрежата?
        Или модемът е забил. Все пак той работи денонощно близо 5 години вече. Благодаря за съдействието.   
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.