Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Тя си има пин който е четири цифрен, но тук ме кара да въведа десет цифрен код за отключване.

И аз предположих че може да стане ако инсталирам глобулски софтуер, но не мога да намеря никъде :\ 

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Huawai mobile Broadband E3131  Това е модела на устройството 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. Стъпките за отключване обаче противоречат на правилата в този форум. Освен това стъпките за отключване могат да повредят модема, тъй като ще трябва да му слагаш друг firmware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Мисля че и аз попитах нещо подобно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. 

Как мога да го отключа ? Изобщо си нямам напредстава аз...

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Ами те ми бяха казали че  ако плащам някакви си пари в повече на месец, модема остава за мен, след като си е мой защо трябва да е заключен. Ако им го оставя да го отключат те няма ли да стане?... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Ами мисля варианта да отида в офис на виваком и  да им я оставя да я оправят, все пак  аз съм си платил за това устройство. Щом ми е изтекъл договора и съм платил всичко, мисля че не е готино да ме задължават да ползвам техни карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.