Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Тя си има пин който е четири цифрен, но тук ме кара да въведа десет цифрен код за отключване.

И аз предположих че може да стане ако инсталирам глобулски софтуер, но не мога да намеря никъде :\ 

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Huawai mobile Broadband E3131  Това е модела на устройството 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. Стъпките за отключване обаче противоречат на правилата в този форум. Освен това стъпките за отключване могат да повредят модема, тъй като ще трябва да му слагаш друг firmware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Мисля че и аз попитах нещо подобно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. 

Как мога да го отключа ? Изобщо си нямам напредстава аз...

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Ами те ми бяха казали че  ако плащам някакви си пари в повече на месец, модема остава за мен, след като си е мой защо трябва да е заключен. Ако им го оставя да го отключат те няма ли да стане?... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Ами мисля варианта да отида в офис на виваком и  да им я оставя да я оправят, все пак  аз съм си платил за това устройство. Щом ми е изтекъл договора и съм платил всичко, мисля че не е готино да ме задължават да ползвам техни карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от koko2010
      Здравейте искам да ви попитам дали някой знае как да печеля пари от интернет. Много съм добър с WEB знам JavaScript php HTML css. Но лошото е че съм на 12. Правил съм и сайтове които са доста известни. Но за съжаление един два сайта на познати и няма как да им взема пари. Затова ако може да ми кажете някакъв начин чрез сайтове да печеля ще съм и много благодарен.  

• от Stefi Vasileva
      В новите промоционални планове на Виваком SMART M 2018, SMART M+ 2018 (на стр.2 в договора)има клауза, според която след изчерпването на бързите мегабайти ви включват пакети с 100MB на максимална скорост за 1лв. (до 3 такива пакета). Още по-неприятно е, че не може да ги откажеш с един SMS, а трябва всеки месец да пращаш съобщение за отказ от услугата за съответния таксуващ период.
      След възражение до Виваком ми отговориха следното:
      "VIVACOM смята, че всеки клиент се запознава със съдържанието на какъвто и да било документ, преди да положи подпис под него."
    • от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.
      Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.
      Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера
      192.168.1.1 
      User - root
      Pass - vivaNETway
      И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.
      Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.
      Някой ако може да помогне.

• от totkov
      Здравейте, отдавна не бях писал тук, но днес се сблъсках с един проблем за който бих се радвал да чуя мнението и съветите ви.
      Ползвам оптичен интернет и телевизия от Vivacom, до днес ползвах само интернета, но реших че е време да почна да ползвам и IP телевизията. Те препоръчват да се ползва техният рутер, но тъй като е ограничен до 40Mbps реших да си ползвам моя TP-LINK WR740N v7. Проблема е че рутера ми няма опции за настройка на IPTV в менюто.
      Бихте ли ми препоръчали подходящ firmware за моя рутер, който да поддържа настройки за IPTV.
      Благодаря предварително!
      Поздрави, Никола!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.