Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,купих си рутер ZTE E5501 имам два лаптопа единия Тошиба другия Леново.И двата работят към един рутер.Тошибата връзва без проблем,но Леновото след изключване или заспиване прекъсва връзката с нета.Намира рутера,но не връзва към мрежата.След рестарт на рутера връзва без проблем.Тошибата е с Windows7 а Леновото е с Windows 8.1.Имам проблем само с Леновото.Преди ползвах рутер TP-Link пак със същите лаптопи и изобщо не съм имал проблем.Леновото си връзваше,като го изключа и после го включа не съм имал проблем,но сега с новия рутер не става.Къде може да е проблема Леновото след изключване или заспиване да губи връзката и след като рестартирам рутера нещата се оправят?А Тошибата няма този проблем!

Редактирано от zygi123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проверете дали не е пусната опцията за пестене на батерия в настройките на безжичния адаптер :

009_dialoguebox_advanced.png

Ако има тикче го махате, и би трябвало да не наблюдавате повече този проблем.

Възможно е също неправилно функциониращ драйвер на адаптера, или пък остарял такъв да прави този проблем. Отивате до сайта на производителя на лаптопа, и проверявате дали няма по-нова версия.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма отметка за пестене на батерията и драйвера го проверих-актуален е.Проблема остава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смени като за начало канала на излъчване на сигнала на рутера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,обнових драйвери,обнових софтуера на рутера и проблема си остава.При изклюване на лаптопа или заспиване за малко по дълго време после не връзва.Бихте ли ми казали това ли е канала на рутера?Беше зададен автоматично,сега кой канал да избера?
    54cf0cbec09fe277.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1,6, или 11. ..

Най-добре обаче проверете ефира около вас (с inSSider) на кои канали излъчват най-много съседите ви, и изберете различен от техните.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.