Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния проблею с трансмитера когато го включа не дава ясно на коя станция да отида.Има ли начин да се оправи или да купувам друг ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега хвърлям боба белким видя каква марка и модел е това чудо на техниката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марки и модели на тия джаджи колкото искаш и всичките са боклуци. Инвестираш нови 10 лева и не се занимаваш  с ремонти на тия китайски боклуци.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... не дава ясно на коя станция да отида!?!?

Сам си го гласиш на честотата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От FM джаджата чрез бутоните на същата нагласяш честота на която да излъчва (най - чистата свободна за София е 87,8) после спираш на пипаш трансмитера и през радиото на колата намираш зададената честота и се "наслаждаваш" на музиката, която си записал :).

Колеги недейте така и аз съм с такава FM простотия, не ми се дават за сега пари за музика пък и оригиналното СД към колата ми харесва, а колкото до звука - има и по-читави модели, които почти нямат фонов шум и възпроизвеждат добре mp3, бе за път където не се хващат радиа е идеалка ;).

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За София това не работи. Постоянно шуми и губи сигнал. Особено ако минем прокай друга кола, която очевидоно също ползва такъв трансмитер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз лично не мога да си го представя като идея, да модулираш аудио сигнал на определна честота и същевременно, плеъра в колата ти да го ... демодулира. На кого са необходими подобни загуби и толкова некадърен начин да пренесеш музика на радиото ?

Има хубави трансмитери, да, но каквото и да си приказваме, модулацията и последващата демодулация сговняват сигнала. Ако не много, то поне малко. Абсолютно безсмислено е.

Ами - понякога се правят компромиси. Те затова са компромиси - едното за сметка на другото.

Преди време ползвах подобно нещо - колата имаше доста приличен звук, обаче беше с обикновенно радио. Без касети, CD и други. Последния път - трансмитера нещо ошашави електрониката и започнаха да се включват чистачките. Дотам беше музиката. Добре, че не подейства на нещо друго - ABS-а примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комшията е сменил сигурно 10 такива  трансмитера за 2 години. Като  покара малко из дупките и  почва да  се разхлабва трансмитера и се подмята като прани гащи :) Звука е отвратителен   и  аз лично не бих си купил подобна джаджа.  А има и такива  екстри  за коли с фабрични  конзоли USB/AUX/iPod digital CD changer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това устройство НЕ е евтино. Емулира cd ченджър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комшията е сменил сигурно 10 такива  трансмитера за 2 години.

Да беше си купил NEO CMR 1515 твоят комшия. Има 2 години гаранция и струва колкото 2-3 менте трансмитера. Свири от флашка с много по-читав звук, отколкото трасмитерите в моно, които изкривяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива трансмитери се взимат от хора със вградени в конзолата CD-та  при които няма как да  сложиш  друго. Щом пита дали може да се оправи  смятай дали има пари да си купи нормален чейнджър за в багажника примерно и да се радва  на качествен звук . При цени от 3.50 до 30 лева  е смешно да ги ремонтираш :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива трансмитери се взимат от хора със вградени в конзолата CD-та  при които няма как да  сложиш  друго. Щом пита дали може да се оправи  смятай дали има пари да си купи нормален чейнджър за в багажника примерно и да се радва  на качествен звук . При цени от 3.50 до 30 лева  е смешно да ги ремонтираш :)

За някой модели чейнджъра изобщо не е евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива трансмитери се взимат от хора със вградени в конзолата CD-та

Не знам за Привилег-а, по 10-18лв съм купувал всякакви трансмитери, до един боклук и хруптят. А за CD-та в конзолата - винаги може да се извади AUX и да се пусне звук от външен източник, дори MP3 плеър, например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за Привилег-а, по 10-18лв съм купувал всякакви трансмитери, до един боклук и хруптят. А за CD-та в конзолата - винаги може да се извади AUX и да се пусне звук от външен източник, дори MP3 плеър, например.

Зависи от колата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Зависи от колата.

И какво зависи от колата бе Ники? Я обясни или прочети какво ти е написал колегата отново. Разбираш ли го, какво ти казва с тези изречения?

"А за CD-та в конзолата - винаги може да се извади AUX и да се пусне звук от външен източник, дори MP3 плеър, например."

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво зависи от колата бе Ники? Я обясни или прочети какво ти е написал колегата отново. Разбираш ли го, какво ти казва с тези изречения?

"А за CD-та в конзолата - винаги може да се извади AUX и да се пусне звук от външен източник, дори MP3 плеър, например."

Зависи от колата дали подържа Aux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Зависи от колата дали подържа Aux.

Ники! Знаеш ли техническото название на думата  "AUX"" или си пишеш само за да се забавляваш? Я да чуем твоето мнение по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок - звука ще го пуснеш отнякъде, въпроса е после как да го прекараш през усилвателя и тонколоните на колата, ако няма вход ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ок - звука ще го пуснеш отнякъде, въпроса е после как да го прекараш през усилвателя и тонколоните на колата, ако няма вход ??

""Намираш service manual-а на плеъра в гугъл, проследяваш го от входовете за различните неща на плеъра до крайното стъпало, и решаваш откъде да пуснеш сигнала.""

Това е отговорът на Вашият въпрос, а и на всички останали, за който е загатнал и симтеч!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ви прави впечатление авторът пита как да си настрои трансмитера - вероятно вече го е направил, а ако не е ще си прочете инструкцията.

Всичко друго е дървено философстване на тема кое как се чува, кой да си вади входове и подобни шлосерщини.

Да ви успокоя, характерно е не само за този форум. Мой случай http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/259467

Трансмитерите си свирят стерео и съвсем прилично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.