Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.  Предложение №1. CAD/CAM/CAE е общото наименование на инженерен компютърен софтуер с версий за Windows, Linux, Apple Macintosh, Android, Unix  и др. Не намирам такъв раздел или теми в Калдата форум. [ CAD- Computer-Aided Design], [ CAM- Computer-Aided Manyfacturing], [ CAE- Computer-Aided Enginering]. Фирми производители на такъв софтуер са: Autodesk, Dassault Systems, PTC, Siemens  и др.

Предложение №2. Подфорум за Машини, където да се публикуват въпроси и мнения за Металорежещи, Металообработващи, Подемно- Транспортни, Строителни, Хидравлика, Пневматика и др.

Няма в интернет Български форуми с теми или специализиран за Предложение №1 и №2. Има фирмени форуми на дистрибутори на Софтуер, но от тях полза няма. Калдата форум се посещава от много инженери, студенти, ученици в техникумите и др. Мнението ми е, че за Всички потребители на Калдата Форум ще бъдат полезни мойте предложения.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно може да се отцепи нещо, но предвид че броя на темите свързани с това направление е малко по-голям от 0...Дали е смислено? Все пак кой е "версий", аз не го познавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно,на 100%, одобрявам предложението!А това ,че някои не познават "някой" ,в случая,няма никакво значение..

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципа в този форум е че ако имаме 50 или повече теми в дадена област може да се създаде подходящ раздел. Личните ми наблюдения са че в посочените от вас теми няма толкова много публикации. Освен това не виждам много голяма активност в посочените области.

Така че канете ги тези инженери да публикуват теми, в момента в който станат достатъчно ще бъде създаден раздел за тях

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще има проблем..повечето неща по темата са или на английски или на руски...за съжаление ,99% от информацията на български,става въпрос за образователните видеа,са с регистрации,ограничения,като брой гледания и всякакъв вид .."ограничения в самообразоването"...типично по български.....Във форума ще се надигне вой,ако трясна 5-6 гигабайта образователни клипчета на руски,примерно...въпреки ,че с подобни програми,не ти трябва (кой знае колко)да си в час с езика...Освен това ,ако се водим по обратната логика,мисля ,че няма интерес защото няма ..тема-логично е да не се търси във форум,нещо което го няма..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще има проблем..повечето неща по темата са или на английски или на руски...за съжаление ,99% от информацията на български,става въпрос за образователните видеа,са с регистрации,ограничения,като брой гледания и всякакъв вид .."ограничения в самообразоването"...типично по български.....Във форума ще се надигне вой,ако трясна 5-6 гигабайта образователни клипчета на руски,примерно...въпреки ,че с подобни програми,не ти трябва (кой знае колко)да си в час с езика...Освен това ,ако се водим по обратната логика,мисля ,че няма интерес защото няма ..тема-логично е да не се търси във форум,нещо което го няма..

Имайки предвид приложението на подобен вид програми българския пазар е прекалено малък за да има локализация на български. Така че специалистите по тези продукти трябва да знаят някакъв чужд език, английски, френски, немски, руски. Заради това не мисля че би имало проблем ако видеоматериалите не са на български :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане,да ти кажа честно,дистрибуторите(включително и част от работодателите) ни са жалки ко..ленца..които мислят само за собственния си г.з...Хич не ни е малък пазара...няма ..да речем ,средна фирма,която да не ползва подобен софтуер..И знаеш ли какво се получава!?Позват се чужди материали,за да се образоват(в по-широкия смисъл)нашите току-що завършили ,наши, студенти.. Защо трябва да гледам .примерно,руски или английски ,уроци?За да избягам после в чужбина ли?Амбицията ни я убиват още в зародиш....Мога да дам линк ,към форум ,в който ,буквално се смилат нещата оносно подобен вид софтуер..и знаете ли защо?Защото образованието все още е всичко,без значение по какъв начин е придобита информацията.

За тези които се интересуват-теми,някои от тях и без отговори:

https://www.kaldata.com/forums/topic/195790-2d3d-cad-drw-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/

https://www.kaldata.com/forums/topic/114317-solid-works/

https://www.kaldata.com/forums/topic/203525-solidworks-2012-x86x64/

https://www.kaldata.com/forums/topic/202580-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-autocad-cadstar-solidworks-i-ms-visual-stiduo/

https://www.kaldata.com/forums/topic/244869-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-autocad-%D1%84%D0%B0%D0%B9%D0%BB-%D0%B2-soliworks-%D1%84%D0%B0%D0%B9%D0%BB/

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А оттатък CAD софтуера го ползват за какво ли не.

Ще дам един пример AutoCAD се ползва за оптимизирано нареждане съдържанието на...контейнера на TIR

А в нашите техн. вузове...дето се вика не познават CAD/CAM/CAE софтуера.

А по отношение на локализацията на продуктите на големите - твърде малък е пазара за разбиранията им, за впрегнат допълнителни ресурси за локализираннето им.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А оттатък CAD софтуера го ползват за какво ли не.

Ще дам един пример AutoCAD се ползва за оптимизирано нареждане съдържанието на...контейнера на TIR

А в нашите техн. вузове...дето се вика не познават CAD/CAM/CAE софтуера.

Ааа, задачата за оптималното пакетиране :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, капитане, редят тировете на цирка по CAD схеми и всяко сандъче си знае мястото. Всеки контейнер си има номер. Всеки чарк на цирка си има номер и място. Е, вярно за cirque du soleil иде реч. Тия са направо върхът на автоматизациите. Във всяко шоу (цирк) има по над 20-25 безжични мрежи за управление. И не само това...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо липсва раздел Купува/Продава (в повечето други форуми има)?

На самия сайт, горе има линк Обяви, който обаче води към страницата не е открита...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.