Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам лаптоп Acer Aspire 5742zg - по точно модела с P6200 процесор.Обмислям закупуването на SSD,като мисля да го монтирам чрез разните му адаптери на мястото на DVD-то,така или иначе не го използвам.

Разбрах че компютъра ми поддържа SATA 2.6 - до 3 Gbps.

Въпросът ми е като го сложа на мястото на DVD-то пак на SATA2 ли ще работи?Тоест самото DVD на SATA2 - до 3Gpbs ли работи?И ще ми трябва ли нещо по-специално?Предполагам кабелите на записвачката ще паснат на SSD-то нали са стандартни?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SATA е обратно съвместима. Всъщност SATA 1-2-3, това е скоростта на пренос на данни.

Може да закачиш SATA-3 устройство на SATA-2 порт и ще работи, както и обратното. Въпроса е, че скоростта се определя от по-бавното от двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,въпросът ми е също на SATA 2 ли работи и самата записвачка както е харда?

Питам понеже някъде в нета бях чел че в някои случаи SSD-то работило на по-бавна скорост когато е на мястото на записвачката вместо мястото на харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно тук Acer ASPIRE 5742 Service Manual  ще намериш отговор на въпроса си . SATA портовете са само 2 и редно би било да са с еднаква скорост на трансфер.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.