Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с компютъра, а той е следния:

Понеже не го бях ползвал приблизително 6 месеца днес след като го включих, започна да пиулка по 6 пъти с малки интервали непроменящи се. Тези пиулкания започваха и спираха 4 пъти, впоследствие пиулкането спираше, но червената лампичка продължаваше да свети и нищо не се промени, нито се включи, нито нищо. Ако някой знае от къде идва проблема и би ми помогнал, то тогава ще съм му многоо благодарен.. и все пак Благодаря за оделеното време предварително! <3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Crystal Sphere Error 404 или Kак да задаваме правилно въпроси

Как да разберем с какъв хардуер разполагаме?

Прочетете тези теми. Те не случайно са важни. Ние не знаем нищо за компютъра Ви и няма как иначе да отговорим на въпроса на темата, ако не ни осведомите за това от какви компоненти е съставен. Най-важното в случая е да ни напишете марката и модела на дънната платка, но от полза ще е и описание на останалите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не е работил дълго време, вероятно е запрашен и това налага да се почисти. Вероятно слотовете на паметта или този на видеото не контактуват добре и затова пиука.... Направи му профилактика, почисти внимателно слотовете, почисти и кабелите или поне ги презакачи наново, прегледай за видими промени по дъното като подути или изтекли кондензатори... и после опитай да стартираш... опиши резултата, както и процедурата по почистването...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ако е с AMI, Ами ако е с друг БИОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи почистих 2-те рам памети (те са 2x: elpida 1gb 2rx8 pc2-6400u-666) Нямаше видими нагаряния по дъното (то е: intel nh82801ir) Почистих двете перки, видео картата и нейната перка (тя е ATI saphire x1650) Отворих и самото захранване почистих вътре всичко включително и нейната перка (то е: Delta DPS-475CB)

Компютара си е старичак, но съм нямал проблеми с него от двете години в който си го взех за другата къща в която не живеех от 6месеца там и да...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описанието, не е на марката и модела на дънната платка, а само на един от чиповете. Уточнете точният модел и марка на дънната платка!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да разбера каква е след като не ми се включва компютъра.. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На самото дъно си пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това ако не е маркова сглобка предполагам на DELL...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OEM дънна платка, с X38 чипсет, сделана за HP работни станции.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся ми стана ясно чипа е на Intel, a самото дъно е на HP не е на Dell ... Проблема сигурно е от самото дъно явно е изгоряло ✌️ :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това ако не е маркова сглобка предполагам на DELL...

Или HP xw4600..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Blinks red 6 times (once per second), then a 2-second pause, and then 6 beeps

Pre-video graphic card error:

1. Reseat the graphics card. Power on the workstation.

2. Replace the graphic card.

3. Replace the system board.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.