Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Начинаещ съм в SEO оптимизацията и моля да ме извините ако напиша някоя простотия! Порових се в интернета, прочетох и няколко статии но не мога сам да открия отговора на съмненията ми. Затова се обръщам към Вас като специалисти.

Имам идея за сайт, който основно ще се състои от два доста обемисти справочника и един списък. Целта ми е сайта да бъде нещо като „търсачка” между справочниците със съответните препратки.

Има вече доста сайтове които са качили къде по-малка, къде по-голяма част от тези справочници и това е което ме притеснява, но няма сайт така както съм го замислил. Мисля, че ще бъде много по-полезен моя сайт.

Проверих с Advego Plagiatos и най-добрия резултат който ми изкара беше 75% но текст с над 20 страници. Ако проверя по-малки части на същия текст, резултата пада до 20-25% дори и по-малко.

Въпросът ми е - Имали въобще смисъл да го започвам този сайт при такива резултати или има опасност да не мине оптимизацията?

Благодаря Ви предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами опитай да класираш в ТОП10 - заглавната страница и там набий уникален контент с повече ключови думи. Ангажирай си и близък по звучене домейн - prozorci.bg или прозорци.net например на кирилица. Сложи и уникални картинки, набий и повечко alt-тагове с ключови думи и тн. Леко редактирай съдържанието, така че като сложиш синоними да качиш уникалността над 90%. И се приготви първата година да даваш на чичо Гугъл по 20-50лв./месечно и ще си в ТОП3 цялата година, но ще и инкасираш много кликове които търсачката ще запомни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами опитай да класираш в ТОП10 - заглавната страница и там набий уникален контент с повече ключови думи. Ангажирай си и близък по звучене домейн - prozorci.bg или прозорци.net например на кирилица. Сложи и уникални картинки, набий и повечко alt-тагове с ключови думи и тн. Леко редактирай съдържанието, така че като сложиш синоними да качиш уникалността над 90%. И се приготви първата година да даваш на чичо Гугъл по 20-50лв./месечно и ще си в ТОП3 цялата година, но ще и инкасираш много кликове които търсачката ще запомни.

Благодаря за идеите! Това с домейните не ми беше минавало през ума. Снимки ще има и то не малко и ще го имам в предвид. Проблема е съдържанието. Споменах, че са доста обемисти справочници и не бих искал нищо да променям по тях. Дори идеята е който желае да види и авторския колектив и няма как да редактирам съдържанието. Да, за заглавната страница ще се опитам да докарам над 90%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с домейните не ми беше минавало през ума.

Това с имената на домейните,въобще не трябва да ти минава през ума,като нещо важно.Домейна е просто едно име на сайта!То не помага с нищо за оптимизацията!Името помага само на потребителя,за да може да го запомни по-лесно,за следващия път,когато иска да открие сайта!Ако напишем домейна в гугъл се показва на първа позиция в търсачката или отваря направо страницата,но това не означава,че е оптимизирано по него!Помага самото заглавие на сайта,защото в резултата от търсенето, ще се изпише най-отгоре,с по едър син шрифт ,да речем „Справочници за ...“ ,а с по малък зелен шифт отдолу е домейна http:.....и най-отдолу с черен шрифт е краткото описание на сайта,което също е много важно за оптимизацията!Освен това трябва да откриеш  най-точните думи и съчетания,с които искаш да се открива самия сайт.В твоя случай,положението е доста сложно,защото искаш да бъде „търсачка” между справочниците със съответните препратки.Т.е. всяка препратка,трябва да си има отделен html файл,който трябва да бъде оптимизиран независимо от другите, с неговите специфични ключови думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Това с имената на домейните,въобще не трябва да ти минава през ума,като нещо важно.Домейна е просто едно име на сайта!То не помага с нищо за оптимизацията!..."

Моето мнение, продиктувано от опита показва друго. Името НЕ помага на оптимизацията, но е фактор който търсачките взимат под внимание, и то с голяма тежест.

С другите съображения разбира се съм съгласен напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Проверих с Advego Plagiatos ...Въпросът ми е - Имали въобще смисъл да го започвам този сайт при такива резултати или има опасност да не мине оптимизацията?

Защо трябва да вярваш на разни проценти за уникалност на текст!Текста просто трябва да отразява ясно целите на даденият сайт,да се разбира какво предлага,къде евентуалният потребител,може да намери това,от което се нуждае и т.н.Този текст освен,че трябва да насочва потребителите,се котира за оптимизация и от търсачките,но не е по-важен от вмъкнатите ключови думи!

"Това с имената на домейните...Моето мнение, продиктувано от опита показва друго. Името НЕ помага на оптимизацията, но е фактор който търсачките взимат под внимание, и то с голяма тежест.

Уважавам твоето мнение,без да имам нищо против теб!Аз също имам опит в тази област,но имам съвсем други впечатления за самото име(домейна).Това си е просто едно име,което идентифицира индивидуалноста на всеки сайт.Затова се регистрира,защото е единствено и уникално!Напише ли го някой правилно в търсачката,винаги е на първа позиция в разултатите,защото то си е оптимизирано на 100%,още със самата му регистрация.!Домейн името обаче,не се котира в самата оптимизация на дейността,на даден сайт.Важните  фактори са:заглавието,описанието на самия сайт,текстовете на страниците,ключовите думи и съчетанията от тях.То си е същото и с имената на хората.Например име Иван,майстор строител,занимава се с .... т.н. Значи,ако търся майстор строител,по име ли да го търся или по това какво може да работи?Същото правило важи и за домейните на сайтовете.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Защо трябва да вярваш на разни проценти за уникалност на текст! ..."

Вярвай.

Уважавам твоето мнение,без да имам нищо против теб!Аз също имам опит в тази област,но имам съвсем други впечатления за самото име(домейна).

Имам два сайта във средно конкурента ниша класирани в ТОП10. Това е опита ми който ме кара да смятам че съм прав. Освен стотиците мнения по наши и други сайтове подкрепящи това ... също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два сайта във средно конкурента ниша класирани в ТОП10. 

Не се обиждай,но от опит с два сайта,не можеш да твърдиш че си прав!Топ 10 ,трябва да се класира,но не само с една определена фраза за търсене,а с различни!Моите,всички ми излизат на първата страница,а отдавна съм спрял да броя,колко съм оптимизирал до момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се обиждай,но от опит с два сайта,не можеш да твърдиш че си прав!Топ 10 ,трябва да се класира,но не само с една определена фраза за търсене,а с различни!Моите,всички ми излизат на първата страница,а отдавна съм спрял да броя,колко съм оптимизирал до момента.

О, не се обиждам. И не една фраза, а - три. Вече пет години ме хранят тези два сайта. Имам и още един, който е изплувал около 16-17 място.

Въпросното име на домейн е само част от нещата които трябва да се направят. Ако иска питащия да послуша мен, ако иска - вас. Просто е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви и на двамата! Както се казва - В спора се ражда истина. :-) Все пак ми дадохте надеждата да продължа тази идея. Това беше основното във въпроса ми. Благодаря!. Наистина идеята е в много начален етап и за сега само съм нахвърлил някои неща. Името го мисля но все още не съм се спрял на нещо конкретно. То май това ще е доста трудно :-). За заглавията на страниците, ключовите думи, h1, h2 тагове и др. не трябва ли да  се придържам към справочниците да са взети части от тях? Все пак те са важните. 

Димитър 59 не съм много сигурен дали правилно те разбирам с това което казваш . Цитирам ".Т.е. всяка препратка,трябва да си има отделен html файл,който трябва да бъде оптимизиран независимо от другите, с неговите специфични ключови думи." . Справочниците са разделени на отделни глави. Мисля всяка глава да е в отделна таблица в Базата Данни. И вече всяко подзаглавие от дадената глава да е на отделен запис в таблицата. Предвиждам го към всеки запис да има и колони за мета таговете, ключовите думи и друга информация, която да се слага където е необходимо. Правилно ли те разбирам или имаш нещо друго в предвид? Иначе за всяко подзаглавие от дадена глава да правя нов html файл ми се вижда непосилно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвиждам го към всеки запис да има и колони за мета таговете, ключовите думи и друга информация, която да се слага където е необходимо. Правилно ли те разбирам или имаш нещо друго в предвид? 

Правилно си разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като имаш нещо готово - може да дадеш линк да го разгледаме. Може пък да помогнем още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбира се, че ще дам такъв линк. Най-малкото, че имам още доста въпроси по оптимизацията, но мисля да е в по-късен етап за да не досаждам много. :-) Сега  само подготвям нещо като темплейти за да мога да ги кача тези справочници в БД. Не знам колко време ще ми отнеме за да кача всичко, но със сигурност ще са няколко месеца. Може би първо някой тези шаблони ще ви покажа и ако има грешки навреме да ги коригирам. Ще е мноооого кофти да кача в Базата грешни данни.

Редактирано от OtoDtt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако вземеш впредвид съвета ми за името на домейна, после ще видим дали помага това ... е, малко по-натам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах в предишен пост мисля още по името и за сега не съм се спрял на нищо. Само с 1 дума няма да стене, с повече не ми харесва. С абревиатура също не ми харесва много. Макар и да е насочен към сравнително не голяма група потребители ще има и полезни неща за масовия потребител, а те няма да я разберат. Когато  имам нещо по-конкретно ще питам. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако вземеш впредвид съвета ми за името на домейна, после ще видим дали помага това ... е, малко по-натам ...

Ще помогне единствено,ако името на домейна е някаква известна марка или име на рекламиран продукт!

Ангажирай си и близък по звучене домейн - prozorci.bg или прозорци.net например на кирилица.

Това име ще помогне на клиенти,които търсят да си сменят прозорците,но само за да могат да си го запомнят по-лесно.За оптимизация ще помогне „ама друг път“...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...но само за да могат да си го запомнят по-лесно...

Дори само това да е печалбата - хич не е малко. А в неговата не толкова конкурентна ниша ще помогне и за оптимизацията също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завързва се интересен спор в който за съжаление не мога да взема никакво отношение. Благодаря и на двама ви още веднъж! :-) Май ще трябва да го подновите когато стигна до името. :-)

Сега няколко по-конкретни въпроса свързани със снимките.

1. Знам, че alt атрибута си е просто задължителен но до колко е задължителен и title атрибута в снимките?

2. Има ли значение дали е на  кирилица или на латиница когато се пише в тях?

3. Има ли значение, между думите дали ще има празно място или ще е с _ или - или нещо друго? 

4. Има ли значение дали съдържанието в тези два атрибута ще е едно и също за 2 или повече снимки или за всяка снимка трябва да е различно? В смисъл 2 или няколко снимки показват едно и също нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. И двата тага имат тежест

2. Логично ще е кирилица, но не съм сигурен

3. Шпации

4. Ако има много повторения Гугъл ще те накаже. Може с частични повторения - "прозорци - стъклопакет", "прозорци - единични", "прозорци - трислойни" и тн...

ПС. Името на домейна се избира веднъж и след това нищо не може да се направи. Ако ще търгуваш прозорци - най-добре ще е да вземеш "прозорци.net или дори "prozorci.com" . Грешно ще е да ангажираш в случая "фабрика.net" или "atelie.com" след като все пак ще продаваш прозорци, макар може би да е малко по-благозвучно.

Редактирано от serviz_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, че името така да се каже е глобален въпрос и до някъде за това го оставям за по-късен етап. Това за многото повторения ще ми е от полза точно сега и щях да я допусна тази грешка. Благодаря! Мога да използвам терминология и на български и на английски и да ги размина повторенията. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е! Последвай тези съвети, малко търпение и постоянство, не се отказвай от идеята си, ако смяташ, че наистина може да бъде полезна и със сигурност ще ти се издигне сайтът. Останалото е в твоите ръце и глава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ако коригирам някои изрази на сайта http://www.aquamarltd.com/  дали ще повлиае положително на оптимизирането му Гугъл? Тоест началната му страница има изрази на английски и искам да ги коригирам със същите, но на български, защото всъщност бизнеса е обърнат към българската аудитория... Това дали ще е по-добре ? Нали няма да крие лоши рискове ?

Благодаря Ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чел колегите какво са писали, но текст на 2 страници супер лесно се уникализира за да стане 100% уникален. Текст над 20 страници, ако не показва 100% уникалност, то със сигурност е копиран и преразказан от някъде!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само 1 съвет.... при избора на домейна... Не го прави на кирилица... Ако питаш защо (пробвай да изпратиш линка някъде на приятел или в някой сайт и да видиш по какъв странен начин ти дава адреса) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.