Премини към съдържанието
voron

Топографска карта на РИЛА за ориентиране

Препоръчан отговор

Къде мога да намеря такава? Има плъзнали по нета руски карти, ама ми трябва на хартия, къде може да ми я изпринтират?

На домино картите за нищо не стават... тяхните не ме устройват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Къде мога да намеря такава? Има плъзнали по нета руски карти, ама ми трябва на хартия, къде може да ми я изпринтират?

На домино картите за нищо не стават... тяхните не ме устройват.

https://www.google.bg/#q=%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%81%D0%BA%D0%B0+%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B0+%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно ли? Като, не знаеш какво търся по-добре не коментирай с тъпи намеци да използвам търсачките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблема е в описанието на желанието Ви. Не винете колегата. Последно топографска карта, или карта с отбелязани  туристически пътеки и други маршрути?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен на Домино, които са червени, има и едни зелени на цвят, мисля, че на Картография бяха, виж и тях. Може би са по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за всички планини ползвам картите от този сайт-http://bgmountains.org/bg/maps/category/4-, безплатни са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблема е в описанието на желанието Ви. Не винете колегата. Последно топографска карта, или карта с отбелязани  туристически пътеки и други маршрути?

Мисля, че в заглавието на темата ми точно и ясно пише "Топографска карта"...

Да бъда по-точен, имах предвид растерна топографска карта за ориентиране евентуално с координатна мрежа и магнитна декларация, но все пак и само с меридиана ме устройва, а и да не забравяме мащаб, не по-малък от 1:50000.

А самият факт, че от това, което съм написал не разбираш от какво имам нужда, явно ти е мътна материя това и няма как да ми помогнеш.

Може би подходих остро, но си го заслужавате коментиралите.

Все пак ви благодаря за опитите да ми помогнете, отностно Евгени, тези линкове лично на мен не ми вършат работа, но на някой, който ползва GPS биха били полезни.

Даже вече имам цял комплект руски карти от "секретните" и от другите такива натовски, ако някой желае може да ми пише на ЛС и да му дам каквото му трябва, след това намирате печатница и ви я печатат. Надявах се на нещо по-точно и нови от тези карти, но явно няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече, е съвсем друго нещо като описание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че в заглавието на темата ми точно и ясно пише "Топографска карта"...

Да бъда по-точен, имах предвид растерна топографска карта за ориентиране евентуално с координатна мрежа и магнитна декларация, но все пак и само с меридиана ме устройва, а и да не забравяме мащаб, не по-малък от 1:50000.

А самият факт, че от това, което съм написал не разбираш от какво имам нужда, явно ти е мътна материя това и няма как да ми помогнеш.

Може би подходих остро, но си го заслужавате коментиралите.

Все пак ви благодаря за опитите да ми помогнете, отностно Евгени, тези линкове лично на мен не ми вършат работа, но на някой, който ползва GPS биха били полезни.

Даже вече имам цял комплект руски карти от "секретните" и от другите такива натовски, ако някой желае може да ми пише на ЛС и да му дам каквото му трябва, след това намирате печатница и ви я печатат. Надявах се на нещо по-точно и нови от тези карти, но явно няма.

Може би имате предвид "магнитна деклинация"?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Благодаря за поправката.

Да. Благодаря за поправката!

Аз това разбирам под "топографска карта за ориентиране" малко трудно ще се ориентирам на тия дето ги раздават в БТС с мащаб 1:100000

В другите държави си имат перфектни карти за тази цел, ама в БГ нещо са кът, особено такива с мащаб 1:25000.

Чух, че имало наши военни карти след 2000г. с цел за цивилно ползване в кадастъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То цивилно ползуване, но все пак от държавни служители. Не знам дали са общо достъпни и най-вече дали не се държат някакви авторски или издателски права над тях. Може би има и подходящи платени варианти. Но до момента не съм останал с впечатление от коментарите Ви, че искате да си ги купувате. Та ако е така и искате линкове към тях, тук не мога да помогна, защото ще бъда санкциониран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То цивилно ползуване, но все пак от държавни служители. Не знам дали са общо достъпни и най-вече дали не се държат някакви авторски или издателски права над тях. Може би има и подходящи платени варианти. Но до момента не съм останал с впечатление от коментарите Ви, че искате да си ги купувате. Та ако е така и искате линкове към тях, тук не мога да помогна, защото ще бъда санкциониран.

Напротив бих си купил, ако имаше какво. :D

Единствените карти, които намирам в момента са на домино, но наистина са много зле, ползвал съм на картография на един приятел преди време и мога да кажа, че са стока, но вече тази фирма не съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.