Премини към съдържанието
venetaL

Предварителен договор за учредяване на Суперфиция

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Някой може ли да ми помогне да намеря образец на Предварителен договор за учредяване на Суперфиция? :help wanted3:

Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

Някой може ли да ми помогне да намеря образец на Предварителен договор за учредяване на Суперфиция? :help wanted3:

Благодаря Ви!

Вижте този коментар, в дъното има спойлер със съответното наименование. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте този коментар, в дъното има спойлер със съответното наименование. 

Благодаря много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само суперфиция ли търсиш или комбиниран с договор за строителство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля те, бъди сериозен и отиди при адвокат. Това е изключително сложна тема, към която не бива да се подхожда лекомислено. Ефектите след това могат да бъдат изключително неприятни - виждал съм дела на по над 10 години по темата.

Редактирано от Blago72 (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварителен договор за учредяване на суперфиция :)

Само суперфиция ли търсиш или комбиниран с договор за строителство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той колегата няма избор, тъй или иначе ще мине през нотариус или адвокат. Едва ли ще седне сам да си го пише договора и да го подписва с някой, защото такъв договор няма да има правна сила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той колегата няма избор, тъй или иначе ще мине през нотариус или адвокат. Едва ли ще седне сам да си го пише договора и да го подписва с някой, защото такъв договор няма да има правна сила.

Напротив формата за действителност на този договор е само писменна, т.е. не е нужен нотариус. А за адвокат всеки сам си преценява. :)

venetaL, хайде още малко уточнения, че разновидностите са доста, да знам какво да ти препоръчам.

Каква ще е насрещната престация (т.е. правото на строеж ще се купува ли или ще се пристират задължения - напр. да се изгради нещо)? Уточни срещу какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без подписи и печати от нотариус или адвокат и от страните по договора  съответните нямат правна сила. Като отидат при съответното лице, съответно то е длъжно да изчете на глас въпросния договор и  да предупреди страните по договора за последствията, както и да отговаря по въпроси за някои клаузи и посочени в договора членове и алинеи, които не са ясни. Вярно е, също че има нотариуси и адвокати, които участват в измамни схеми с такива и други сделки и имаше статии в криминалните сводки в различни медии преди време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че бъркаш предварителния договор с окончателния такъв. Но щом казваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че бъркаш предварителния договор с окончателния такъв. Но щом казваш.

Определено и предварителният, защото има влияние и върху окончателният. Всички сложни договори върху вещните права, за придобиване чрез покупко-продажба, или по наследство,  са уредени по такъв начин, приемайки за задължително участието на вещо лице в тях, защото поради сложността на материята, се приема че обикновените хора нямат достатъчни познания да уредят законно сделката  помежду си, с пълното разбиране за последствията и от двете(или повече) страни по договора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено и предварителният, защото има влияние и върху окончателният. Всички сложни договори върху вещните права, за придобиване чрез покупко-продажба, или по наследство, са уредени по такъв начин, приемайки за задължително участието на вещо лице в тях, защото поради сложността на материята, се приема че обикновените хора нямат достатъчни познания да уредят законно сделката помежду си, с пълното разбиране за последствията и от двете(или повече) страни по договора.

Нотариусът няма отговорност и задължение да разяснява на страните юридическите нюанси на сделката. Да, той би я спрял, ако липсват основни изисквани документи или текстове в заверявания документ, но това е слаба защита.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нотариусът няма отговорност и задължение да разяснява на страните юридическите нюанси на сделката. Да, той би я спрял, ако липсват основни изисквани документи или текстове в заверявания документ, но това е слаба защита.

Нотариусът нямал отговорност? Ако нямаше отговорност, въобще нямаше да бъде нужен. Присъствал съм като страна от договора на няколко различни типове сделки и никога(за щастие) нотариусите и един път адвокат, не са гледали на задълженията си през пръсти и да действат по начин, сякаш не носят отговорност. Без значение дали тази отговорност е спомената в някоя алинея, поне при мен съответните лица не са пропускали да се застраховат с обяснения, за да са сигурни че на страните по договора всичко е напълно ясно, като при съответното устно обяснение, давано след зачитането на всяка точка по договора, питаха дали сме разбрали за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нотариусът нямал отговорност? Ако нямаше отговорност, въобще нямаше да бъде нужен. Присъствал съм като страна от договора на няколко различни типове сделки и никога(за щастие) нотариусите и един път адвокат, не са гледали на задълженията си през пръсти и да действат по начин, сякаш не носят отговорност. Без значение дали тази отговорност е спомената в някоя алинея, поне при мен съответните лица не са пропускали да се застраховат с обяснения, за да са сигурни че на страните по договора всичко е напълно ясно, като при съответното устно обяснение, давано след зачитането на всяка точка по договора, питаха дали сме разбрали за какво иде реч.

Колега, това е стандартната и законово уредена процедура, която се записва в самият акт.

Задължително е актът да бъде прочетен и страните да бъдат питани дали го разбират. Това изобщо не пречи в реалността едната или двете страни нищо да не разбира от това, което е написано.

Най-елементарният пример е изповядване на имот с ипотека, за кокто после баба Пена пита - ама защо нотариуса не ми каза. Защото не му е задължение. Повечето нотариуси ще изискат УВТ, но не им е задължение и отговорност да проверяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.