Премини към съдържанието
Петър Чакъров

Кой процесор е по добър за игри програми и т.н

Препоръчан отговор

Днеска дойде интернет доставчика платих му за "хубавия интернет"  но стана един спор  защото до колкото чета във форума че Intel процесор е по добър от Amd  Викам му че Интел е по добър процесор поради няколко причини първо че не грее като amd котлон и е по добър и по бърз но той не е вярно кой ти каза тези глупости викам колегите от калдата той значи нищо не разбират amd било по бърз във игрите и във всичко ..  и му казвам ще попитам колегите във калдата той кво ще питаш те нищо не разбират  

И въпросът ми е кой процесор е по добър 

1. ИГРИ

2. Използване на програми

3. бързина    

Ще взема че ще го хакна със нещо  защото без малко да си дам компютъра на него и да ми даде Amd ...  Това е същият пич който каза че D буквата пред Intel Pentium  буквата D било демо..

Редактирано от destruk7or2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти на колко си бе, 11 ?

Ще взема че ще го хакна със нещо  защото без малко да си дам компютъра на него и да ми даде Amd 

watch-out-we-got-a-bad-ass-over-here.jpg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както какзваше идин фазан в казармата навремето - "Всеки може да спори ако е прав, ама аз най-обичам да споря когато знам че не съм прав."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето с този процесут няма да имаш проблеми с нищо и игрите ще вървят и няма да забива и всичко ще е ОК: 

http://iskampc.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=32825
:D 

Но според мен няма нужда чак толкова да се изхвърляш и по-евтини има дето са добри например този:
http://iskampc.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=31359

Имай предвид, че за да ти вървят всички игри ти трябва и що годе добра видео карта не е само от процесура, УСПЕХ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм на 11 но просто ме дразни така като спори...  

Да, не си на 11, предвид дъртата кошница, от която ни драскаш. Ся ще ти кажа. Дори най-евтиният и орязан съвременен АМД процесор, който може да се намери на пазара, е в пъти по-бърз от античният Интелски, който притежаваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от бюджета и задачата за която ще се озползва. Според парите 100 - 200 - 300 -.... лева и задачата си има процесори които са по-подходящи. Чисто като процесори интел са една крачка напред и още 3 напред в цената. 
Например тези два процесора AMD FX-8350 и I5-4460  и двата са на една цена (5 лева разлика). Ако целта е игри 4460 е в пъти по-добър. Ако е за видео обработка 8350 ще е много по-добър. Друг е въпроса, че след 8350 амд нямат какво да предложат като висок клас (изключвам онея излагации), но от там цените на интел скачат в небето. Различни са им архитектурите, не са фенерчета, че да мерим кое свети по слино. Просто за дадената работа ти трябва подходящият инструмент. Няма какво да спорите доставчика за интернет. Има си тестове в интернет, гледате тях и виждате какво продставляват процесорите под въпрос. А това intel vs. amd като цяло е пълна простотия. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не си на 11, предвид дъртата кошница, от която ни драскаш. Ся ще ти кажа. Дори най-евтиният и орязан съвременен АМД процесор, който може да се намери на пазара, е в пъти по-бърз от античният Интелски, който притежаваш.

Аз тази Дърта кошница не я използвам за игри само сърфиране във интернет и работа нищо друго за игри и други работи не използвам компютър а PS4  той ми е предложил компютър Dell optiplex 740 със мизерната 256 видео карта вградена и със загряващия процесор амд който вдига до 70 градуса температура и според теб да си дам моята кошница за неговия ли ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора загрява, защото не се охлажда добре поради някаква причина. Първия ми компютър беше със Smepron процесор и си работеше доста добре. 

Не знам за какви кошници говорите, но ако ще си вземате нов компютър това е друга тема.

Безмислено е да се спори дали АМД или Интел са по-добри. Колегата Danchоbg e каза всичко точно и ясно.

Гледа се цялата конфигурация, а не отделен хардуер, който по себе си не може да направиш нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми уж Dell optiplex били по добри със амд процесора но от вътре е само със 1 ухладител и процесора грее здраво според мен Интел процесорите са по добри и аз имах Sempron и на мен вършеше добра работа но охлаждането беше добро но сега дето ги правят не струват въпреки че моята кошница е на 10 години но е по добра от тези на dell

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тази Дърта кошница не я използвам за игри само сърфиране във интернет и работа нищо друго за игри и други работи не използвам компютър а PS4  той ми е предложил компютър Dell optiplex 740 със мизерната 256 видео карта вградена и със загряващия процесор амд който вдига до 70 градуса температура и според теб да си дам моята кошница за неговия ли ???

Е, щом ти е предложил такъв "ъпгрейд"... Или става въпрос за твърде ограничен бюджет, или иска да си пробутва овехтели наличности на (може би ремонтирани) стари машини от клиенти, които са си сменили щайгите си с нещо по-съвременно и са му продали скрапа си за 20 кинта, да се отърват от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel е по-добър разбира се, по енергоспестяващ, по добри за за клок (защото са и по-хладни) за това за мен са по-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pentium D ,означава Pentium dual ( тоест Dual Core), не демо версия.. Прочети в малко в нета, не вярвай на всичко... Например на мен ми е достатъчен Celeron от сегашно поколение, а на някои не им стигат и 6 ядрени I7 с 12 трейда.. И така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, щом ти е предложил такъв "ъпгрейд"... Или става въпрос за твърде ограничен бюджет, или иска да си пробутва овехтели наличности на (може би ремонтирани) стари машини от клиенти, които са си сменили щайгите си с нещо по-съвременно и са му продали скрапа си за 20 кинта, да се отърват от него.

Искаше да ми пробута Amd котлон да се отърве от него а моя да го продаде за по добри пари 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е този от подписа, и за подарък не бих го взел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаше да ми пробута Amd котлон да се отърве от него а моя да го продаде за по добри пари 

Аз така като го гледам твоя кошник, съм на мнението на Данчо. Разбира се, не знам за какви суми по сделката е ставало въпрос.  Ти, каквото и да правиш и да го мисиш, си набутан. Даже като идеш да си вземеш кофичка кисело мляко в магазина, все е за твоя сметка и продавача и прекупвачите от линията печелят от теб, не ти от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е АДМ и е "котлон" не значи , че ще грее, макар че процесора е топъл.. Просто си му трябва добро охлаждане и всичко ще си работи добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е АДМ и е "котлон" не значи , че ще грее, макар че процесора е топъл.. Просто си му трябва добро охлаждане и всичко ще си работи добре.

Един вентилатор има от пред и това е той много бавно се варти и не смогва да охлажда... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един вентилатор има от пред и това е той много бавно се варти и не смогва да охлажда... 

Може ли да дадеш снимка на вътрешността на кутията за да се види кой вентилатор къде е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела е dell optiplex 740 такива съм ги ремонтирвал много пъти и след 30 минутна работа грее ама здравата ето снимка от вътре http://prikachi.com/images.php?images/812/8329812e.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.