Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Днес изпратих е-майл с копие от лична карта като прикачен pdf файл.В последствие се оказа, че не съм го изпратил на когото трябва.
Този човек, на който изпратих е-майла ако приемем, че е недобросъвестен какво може да направи с това копие от лична карта? То има ли някаква давност за документ след като той няма оригинала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес изпратих е-майл с копие от лична карта като прикачен pdf файл.В последствие се оказа, че не съм го изпратил на когото трябва.

Този човек, на който изпратих е-майла ако приемем, че е недобросъвестен какво може да направи с това копие от лична карта? То има ли някаква давност за документ след като той няма оригинала.

Адски много неща може да се направят , например да тегли кредит от твое име... 

Най-добре се надявай че пощата на която си ги пратил не се проверява и е забравена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За друг път - не прикачвай файла, а го "шарни" / сподели. Така ако нещо си объркал - просто забраняваш / спираш споделянето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Практически не може да направи почти нищо вредно, стига институциите да си гледат съвестно задълженията. Представянето на копие от лична карта съвсем не е основание банковия или кой да е друг служител да не я свери с оригинала - тъкмо напротив. Е, може да ти увеличи спама в пощата, но и за това има лек.

Пращай подобни лични данни в архив с парола, а последната изпращай с отделен имейл или по друг начин, така ще сведеш рисковете до минимум.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си личната карта веднага

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо преместете темата в бисерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Blyatman
      Здравейте, преди 3 дни си купих автомобил с регистрационни номера СО, които трябва да се сменят с такива СВ, само че до сега не съм минавал тази процедура и ми трябва насока. Според това което прочетох в сайта на МВР трябва да предоставя: лична карта, договор за покупко-продажба с едно ксерокопие, документ за техническа изправност, полицата от гражданската отговорност и документ за платен данък. Всичките посочени неща ги имам, но не знам каква е процедурата. Първо трябва да мина с документите за смяна, след това на каса, за да платя и след това да ходя да чакам новите документи и номера, и чак тогава да мина през канала или е в друг ред? Къде мога да паркирам колата докато чакам документите? Аз съм си шматка по принцип и целият този процес ме обърква много, а тези недружелюбни държавни служители не са от голяма помощ. Ако някой минал през това наскоро може да ми каже дали изпускам нещо от документите и в какъв ред трябва да станат нещата ще съм ви благодарен 
    • от G. Folten
      Здравейте искам да попитам някой вещ за предпочитане как стоят неща при следния казус . миналата седмица от мен  си купи един човек  захранване за компютър втора употреба което работеше перфектно ( имам човек свидетел който вида че при мен работеше) . Въпросния човек  ми писка съобщение в ОЛХ и почна да ми задава всякакви въпроси относно това  дали щяло да бъде съвместимо с компютъра му, след като го питах за основните  параметри на неговата машина и му обясних че би трябвало да е съвместимо . Обаче човекът продължи да ми задава въпроси как точно се поставяло някакви софтуерни драйвери дали не трябвало да се  теглят и инсталират за него и прочие неща от които си личи че нищо не разбира от компютри .  Аз му обясних че такива неща изобщо не са необходими и че просто трябва да бъде изключен компютърът при поставянето  и съответно да бъде направено достатъчно място в кутията  на компютъра където да се събере новото захранване и го посъветвах ако той не разбира да потърси помощта на специалист. Той ме увери че  може да се справи  сам защото не му било за първи път и така договорихме доставката по еконт аз му го изпратих с наложен платеж и възможност за преглед и тест преди заплащане . Той го взе и тук вече става интересното след като е отишъл в къщи да го монтира започна да ми звъни да ме пита защо броят на пиновете на моето захранване били повече от броя на пиновете  от неговото старо захранване  аз му обясних че моето е по нога генерация и по мощно 600  вата в сравнение с 450 той каза добре  и че сега щял да го включи . След няколко часа ми се обажда отново и ми казва че захранването неработело дало на късо нещо и почнало да миреше на пушек и съответно значи било дефектно да ми го връщал и аз да му връщам парите . Започнах да го разпитвам как точно е свързал захранването, че да се стигне до там да мирише на пушек но той не можа да ми обясни само ми повтаряше, че бил извадил някаква букса от една видеокарта и бил сложил друга видео карта и като го включил  и почнал да играе някаква игра компютърът изгаснал и почнало да миреше на изгоряло  Аз го попитах защо след като очевадно неразбира нищо от компютри не извикал някой да му помогне да го монтира  правилно , а той ми отговори кой съм бил аз да му давам акъл той не бил вчерашен можел и сам да се справи не бил той виновен захранването било дефектно . Аз най - възпитано му обясних че това което говори е абсурд , защото преди да му го пратя го бях пробвал на чисто ново сглобена конфигурация и захранването работеше без всякакви проблеми и беше тествано 24 ч . Той обаче продължи да повтаря неговата си плоча и само ръсеше заплахи закани обиди и каруцарски  псувни .  Аз му разясних че съм му го пратил с възможност  за преглед и тест и че той е можел да го тества в офиса на еконт  с ето такъв уред      http://magazinera.bg/Ново!!-тестер-за-компютърно-захранване-Atx-298178 или да е извикал някой с него който разбира за да се убеди че е работело  но той изобщо не разбра за какво му говоря и само  ръсеше обиди и псувни . След като разбрах  че този с човек не може да се води нормална комуникация прекратих разговора с него , но той се оказа изключително нахален и започна да ми звъни в  3 ч през нощта . На следващия ден опитах отново да му да му обясня най човешки че при мен захранването е работело съвсем нормално и че това нещо което говори за повреда може да се е случило единствено при него или по време на превоза от доставчика но той изобщо не  възприе това което му казах и каза че щял да пусне жалба до МВР , КЗП ,   Омбудсмана  и и щял да заведе дело за измама. Аз се вбесих защото очевадно този човек нищо не разбира от техника и имам сериозни съмнения че точно той е изгорил захранването при неуспешните си опити да го монтира и особено ако е включил  някаква видеокарта която изисква повече 600 вата  мощност колкото е  моето захранване.  Казах му че с него повече нямам повече нямам работа защото му изпращам нещо перфектно работещо той от некъдърност го е изгорил  но той той се оказа изключително нагъл и ми го изпрати като нова пратка с нов наложен платеж  колкото той е платил 75 лв , само че ми го връща изгоряло на мен   и ми даде срок в който ако не съм го вземел обратно щяло да стане страшно . 
      Сега въпросът ми е какво да направя  ако взема захранването което стои вече няколко дни в еконт това означава да призная нещо което не е вярно и освен това аз вече не мога нито да го ползвам нито да го продам щом вече има проблем с него . Мисля да откажа пратката и да подам аз  жалба срещу  него в полицията за психически тормоз за  това че отправя заплахи и  клевети към мен  и че се опитва да ми пробута моето захранване което той е изгорил при незнайно какви обстоятелства , защото и той самият не може да обясни .   

• от G. Folten
      Здравейте , всички знаем че колкото повече се глобализира светът и Интернет пространството , съответно и се увеличават рисковете от злоупотреби и хакерски атаки спрямо личните данни на потребителите .  Във тази връзка имам въпрос относно сигурността на стационарните компютри и лаптопите . Искам да попитам съвсем на кратко ако един компютър бъде заразен със зловреден софтуер който цели да точи лична информация , то възможно ли е този вирус ( RAT )  да се прехвърли на друг компютър който е включен към същият рутер ? Става въпрос ако заразеният компютър не е включен в обща локална мрежа тип ВПН с други устройства и компютри , просто използва един и същи източник за Интернет. Т.е възможно ли и е чрез Уай фи връзка или по друг начин да бъдат заразени  други устройства свързани към същият рутер.

• от G. Folten
      Добър ден имам нужда от съвет за това как да запазя личната си информация защитена  от  проследяване и посегателство . Историята ми и е малко срамна и сигурно ще си кажете че съм неморален , но честно казано се съмнявам някой да е 100 % безгрешенв този живот . Става дума за това че имам любовница от половин година и се крия от жена ми , лошото е че имам опасения че жена ми май вече се досеща за това и мисля че е наела от тези частните детективи които се занимават с доказване на изневярата.  От две три седмици телефона ми има странни шумове и смущения по време на разговор , освен това непрекъснато като ходя на работа по път на там имам чувството че има някой който ме следи  даже мисля че са двама един дебел и един по млад висок рус , ходят след мен на разстояние и като се обърна рязко отбиват в друга посока  и така вече няколко пъти. Освен това имам съмнения че ми следят ел пощата и пощенската кутия в службата , въобще пълен контрол. Няма кой друг да е поръчал това освен жена ми защото на никои не дължа пари или нещо друго имам обикновена работа и съм напълно обикновен човек. Но се усетих че тя го прави това нещо след като няколко пъти ми подхвърля  за това дали не съм влюбен или нещо такова . Явно ме е усетила и е наела тия двамата да ме хванат на калъп с любовницата ми , за да може да ме напусне и да ми иска развод и в съда и да ми вземе гарсониерата . Аз тая връзка с моето ново гадже не искам да я прекъсвам , и за това поне още няколко месеца трябва да я пазя в тайна . 
      За това искам да попитам как да защитя личната си информация , за телефона се сетих понеже е смартфон и има гпс и камера може лесно да ме следи през него и за това когато ходя на срещи при мацката ползвам друг номер и стар апарат модел 2003 г  . Фейсбука почти вече не го ползвам , а тия двамата дето гледат да ме изловят  вече съм непрекъснато нащрек и внимавам . Остава обаче само ел . пощата през нея се налага да комуникираме с любовницата ми и от там се опасявам че може да ме проследят . Разбира се сменил съм няколко акаунта на АБВ или ГМАЛ , но въпреки това ако съдържанието на пощата попадне в ръцете на жена ми . Ще трябва да спя на палатка пред блока до края на дните си   , защото имаме доста интимна комуникация с любовницата  ми . Има и още една гадна и значителна подробност  , тази с която и изневерявам е позната на жена ми даже май бяха приятелки на времето аз така и се запознах с нея.   И се опасявам че ако жената стигне до информация за ИП -то  на гаджето ми  посредством имейл комуникацията ни бързо ще се сети коя е защото тя и знае адреса където живее. Иначе по друг начин не мисля че може да ни разкрият защото когато ходим да консумираме връзката си  ( тъй де )  ползвам или апартамента на мой добър приятел който през деня е празен или пък ходим на хотел. Даже за по- голяма сигурност купих друг телефон на гаджето с друга карта за да не ни подслушват.   Обаче нищо не мога да направя за имейла  как да направя така че и моята поща и нейната да остане неоткриваема. Т.е ако някой реши да проследи местоположението ни докато си чатим да не може да го направи .
      Четох из интернет  че има някакви методи за криптиране на връзката , но тъй като не съм голям компютърен специалист моля за обяснение на по- обикновен език . благодаря. 

• от G. Folten
      Здравейте моля да ми дадете правилен съвет от чисто юридическа гледна точка какво мога да направя при следната  ситуация.  
                Преди две седмици видях обява в сайта ОЛХ бг  на потребител с никнейм  WebStore2015 и си помислих че това е профил на фирма или частно лице което се занимава с продажба на електроуреди и бяла техника , защото в профилът му имаше доста обяви все на маркови и известни електроуреди  на доста изгодни цени . Влязох в контакт с лицето представящо се  Румен Ганев (поддържащо профилът ). Започнахме да си разменяме  съобщения като в хода на комуникацията ни  аз проявих интерес към една негова обява за фурна за вграждане на Горение , която той уж беше снимал и която уж беше внос от Германия " чисто Нова  " с най високо качество и тнт. всички там лъжи . След като "уточнихме " всичко и се договорихме на 05.01 2016 г. аз поръчах  тази фурна за 380 лв плюс доставката 25 лв за  Еконт Експрес ООД  общо 405 лв . На следващия ден като отидох в Еконт взех си пратката доволен и спокоен че съм си решил проблема , но уви като отидох вкъщи и разопаковах пратката видях грозната истина вместо фурна за вграждане в кашоните имаше печка Раховец модел 1975 г. която на всичкото отгоре беше със счупено предно стъкло и изгорели плочи.          Направо гледах и не можех да повярвам вместо чисто нова фурна получих една купчина старо желязо ,  моментално започнах да издирвам лицето измамник  Румен Ганев поради не знам каква случайност още от първият път той си вдигна телефона и когато започнах да му обяснявам какво съм получил и че всъщност съм измамен от него и че си искам или фурната с нова доставка за негова сметка или да ми върне парите , този човек  имаше наглостта да ми каже, че е пратил фурна за вграждане Горение  и че щом не съм си получил фурната за вграждане , значи или е станало някакво объркване на пратките или пък аз си измислям и искам да го злепоставя и да му съсипя бизнесът. Даже нещо повече наглостта на това лице стигна до там че той сам ми предложи ако искам да ида в полицията и да пусна жалба срещу него , но цитирам : 

- Няма да има никакъв смисъл защото това са само твой твърдения , как ще ги докажеш ? 
      аз и да ме извикат в полицията ще кажа моята версия , а ти твоята и така става моята дума срещу твоята .

И разговорът приключи , направо обезумях от ярост що за наглост , отидох до офиса на Еконт и говорих със служителите да не би наистина да е станала някаква грешка при обработването на пратките , но от там ми казаха че няма грешка и това което съм взел е пратката предназначена за мен . Моята грешка която я отчитам е че докато бях в офиса когато си получавах пратката , не поисках да я прегледам преди да платя , но причината беше че аз нямах никакво съмнение че вътре в кашоните не е фурна за вграждане Горение , защото на обявата пишеше състояние НОВО и снимките бяха като на нова , освен това профилът на продавача приличаше като на сериозна фирма. Поради тези обстоятелства , аз не счетох за нужно да се разопакова пратката , защото беше доста обемиста и самото и повторно опаковане и пренасяне от моя страна ми се видяха доста сложни. За съжаление това нещо се оказа фатално и аз изгърмях с тези 405 лв , защото независимо че успях да намеря един куп негови телефони от различните му профили и обяви в различни други сайтове за безплатни обяви  накрая си останах на изходно положение , защото щом се свържа с него той просто затваря или казва имате грешка и пак затваря . Дори ангажирах няколко мой приятели и познати да го търсят но щом научи  на всичките за какво го търсят или се крие или  изобщо не вдига. Накрая даже си изтри профила в ОЛХ , но въпреки това съм сигурен, че продължава да се подвизава с друг профил да мами още хора. 

Сега искам да попитам как да процедирам срещу този измамник ако подам жалба в полицията мога ли да докажа че съм измамен и че той ми е пратил не това за което сме се разбрали и договорили , а нещо съвсем различно , как да докажа че той в неговия офис на еконт е занесъл не фурна за вграждане Горение , а печка Раховец , след като пратката е опакована от него в кашон и облепена с велпапе и стериопор и на външен вид няма как да се разбере че съдържанието вътре не това което трябва . Питам това защото мислех да говоря с началника на Еконт в Самоков където е пратил подателя  пратката да ми  бъде предоставен  видеозапис на това как е  изпратена пратката , обаче ми казаха че на видеозаписът ще се види опакованата кутия , което нищо не доказва. Т.е как да докажа истината  ? 

Каква е процедурата мога ли да заведа гражданско дело в районния съд срещу лицето от чиито действия съм потърпевш , освен това има ли смисъл да подавам жалба и в комисията за защита на потребителите , ще ми обърнат ли внимание , и въобще наистина ли е така както го казва измамникът неговата дума срещу моята.  Не може ли полицията да  свали отпечатъци от печката Раховец и от кутията  в която я е опаковал  подателят    така не може ли да се докаже че всъщност съм получил не това за което сме се договорили , а нещо съвсем различно и да ми бъдат върнати парите . 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.