Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си взема нова конфигурация + монитор. За момента съм се спрял на тези компоненти: http://nikem-bg.net/cart/45925p2r2172p1r51410p1r49626p1r50818p1rp0rf.html

Може ли да ми кажете дали кутията+захранването са читави и да ми препоръчате процесор, дъно и монитор (24 инча)? Компа ще се използва за не много тежки игри като WoW, Heroes of the Storm, etc. Също така може ли да ми кажете, когато си търся монитор, какви неща е хубаво да има/няма и въобще как да разбера дали е читав? 

PS: Ако е възможно ми предложете възможно най-евтината възможна конфигурация :D

Поздрави, 

Крис

EDIT: Ориентровъчен бюджет: 900-1200

Редактирано от kris4o1993 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Wow е тежичка игра, може да минете и малко по-евтино но не си заслужава поне според мен де.
    ЕДИТ: Гледам бюджета ти е 1200 та сега ще ти сложа ssd и gtx 960.
    Сложих и по-хубава кутия, след време слагаш още една плочка рам и засспива иначе дъното е с четири плочки защото с две плочки няма читави.
    Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Wow е тежичка игра, може да минете и малко по-евтино но не си заслужава поне според мен де.
    ЕДИТ: Гледам бюджета ти е 1200 та сега ще ти сложа ssd и gtx 960.
    Сложих и по-хубава кутия, след време слагаш още една плочка рам и засспива иначе дъното е с четири плочки защото с две плочки няма читави.

А би ли могъл да ми предложиш и монитор? В бюджета трябва да го вмъкна и него. SSD не ми трябва засега :)

Редактирано от kris4o1993 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А би ли могъл да ми предложиш и монитор? В бюджета трябва да го вмъкна и него. SSD не ми трябва засега :)

Ами тогава конфигурацията остава така: 

А би ли могъл да ми предложиш и монитор? В бюджета трябва да го вмъкна и него. SSD не ми трябва засега :)HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 

Обща стойност - 1 229.63 лв. с ДДС

След време може да сложиш ssd и още рам и ще фръкне, ssd прави компютъра много по-бърз (освен в игрите)

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хм, нещо изтървам, ама си мисля, че добрите конфигурации, ще последват малко по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въобще авторът да не се занимава с тия вече антични FX-ове.

ASROCK B85M-DGS
    I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX
    8G DDR3 1600 KINGST HYPER FURY
    1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    POWER C AXR9 285 2GBD5-TDHE
    NZXT SOURCE 210 ELITE/MID T/WH
    EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-0500-KR
    23 LG 23MP47HQ-P

Общo:  1 267.79 лв.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въобще авторът да не се занимава с тия вече антични FX-ове. В бюджета влиза I5 + R9 285.

ASROCK B85M-DGS

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

8G DDR3 1600 KINGST HYPER FURY

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

POWER C AXR9 285 2GBD5-TDHE

NZXT SOURCE 210 ELITE/MID T/WH

PSU FD 450W INTEGRA BLACK

Обща стойност - 1 149.49 лв - Линк

В тия 1200 лева трябва да влизат и монитор та ввмести i5+r9 285, ако успееш ще ти дам и телефона ми, и лаптопа ми, и дрехите ми и парите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда, не съм прочел за монитора, за което се извинявам. Редактирах поста с i3 + монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 264.40 лв. с ДДС  Нещо такова  :shy11:  Предостатъчно за WoW и всякакви игри от този тип  :wink12:

Edit:Да блея байрите и какичките на улицата съм сложил 4GB RAM :D +R9 285 ;)
    Редактирано от Дрифт_Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. В крайна сметка от всички мнения и коментари се спрях на нещо такова: http://nikem-bg.net/cart/45925p2r2172p1r49626p1r50818p1r52315p1r52227p1r53621p1r53657p1rf.html

Има ли някакви забележки по това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. В крайна сметка от всички мнения и коментари се спрях на нещо такова: http://nikem-bg.net/cart/45925p2r2172p1r49626p1r50818p1r52315p1r52227p1r53621p1r53657p1rf.html

Има ли някакви забележки по това?

-Този хард диск е по-смотан и от моя стария Maxtor :D

-Захранването в тази кутия изобщо е под всякаква критика...Слабо и няма никакви защити и само на хартия е 500W

-Дъното е евтината имитация на Asus. Добре е да се смени с GB-H81M-DS2 или ASUS H81M-K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами може все пак да се вземе i5 процесор, а видеокарта да се добави след време, като се посъберат още парички.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има ли някакви забележки по това

1. Гадно захранване

2. Гадна кутия

3. Некачествено дъно

4. i3 е по-зле при игрите от fx-6300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е лоша кутията. Малко е тънък матряла, ама сглобката се търпи. Проблема е с по-големите видеокарти карти, че влизат, но въздушния поток се оаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 263.74 лв. с ДДС

Ако ти идва много може да минеш и само с 4ГБ РАМ на първо време. Цената на една плочка DDR3 е ниска, та може да я добавиш по всяко време. С i5-4460 и R9 285 ще играеш всички игри на максимални настройки при 1920x1080 без излишните AA, филтрации и куп други глупости, които освен да ти смъкват кадрите друго не правят. Кутията е с долен монтаж на захранването, а самото захранване е ОЕМ на CWT и ще се справи без проблем и с по-лакома карта. 
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези игри могат да се играят и на вградената карта и може да се направи нещо с ДДР4.

MSI B150M PRO-DH LGA1151
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX
    CORSAIR DDR4 2133MHz 2x4GB CL13 LPX Black 1.20V
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
    DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2
    23 LG 23MP47HQ-P
    SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED

Обща стойност - 1 219.26 лв. с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези игри могат да се играят и на вградената карта и може да се направи нещо с ДДР4.

За без видеокарта дума да не става. Благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За без видеокарта дума да не става. Благодаря все пак

Това че сега е без дискретна видеокарта, не значи че не може да се добави в бъдеще. Машината от последното предложение е много, ама много добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Wow на вградено видео? Добра шега.

Човек, стига де.  Доскоро предлагаше конфигурации с дъно за АМД и интелски процесор, вече си капацитет какво и как може.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютър не се купува всяка година, когато излезе някой нов чарк(тук не включвам възможностите за ъпгрейд). Купуваш най-доброто за бюджета(в случая i5 skylake влиза перфектно, но без видео картата) и на по-късен етап се взима видео карта. ;) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човек, стига де.  Доскоро предлагаше конфигурации с дъно за АМД и интелски процесор, вече си капацитет какво и как може.

Кога бе???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.