Премини към съдържанието
LooToSGoD

Проблем със температурите при Ъпгрейд

Препоръчан отговор

Здравейте

Днес направих ъпгрейд на видео картата ми но сега имам проблем със температурите на процесора и видеото 

не бяха такива до преди час.

Видео картата във покой е близо 45 градоса (r9 270) обикновенно бепе 30 в покой

а процесора близо 35-40 в покой а сега 50 и нагоре (Fx 6100)

захранването ми е 400w FSP но държи до 450w и мислех че е достатъчно съмнява ме че захранването се 

натоварва и прави този проблем 

не съм барал охладители пасти и перки само поставих видео картата и всичко беше добре но сега системата за висока температура ме предопреди 

и са над нормалното.

Моля за помощ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите не се мерят в покой и да се сравняват с предишни по спомени. 

В момента сме в такъв сезон в който има 10-15 градуса в дневните температури и е нормално това да доведе до горе долу същите амплитуди при хардуера. 

Интересно как определихте, че 400 ватовото ви захранване държи 450 вата? Захранванията имат КПД около 80 % което означава че 400 ватово захранване ще храни до около 300-320 вата хардуер.

Какво е това което ползвате и ви сигнализира, че температури около 50 градуса са над нормалните? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това което ползвате и ви сигнализира, че температури около 50 градуса са над нормалните? 

Я да помисля... май го наричат BIOS(основна вход / изход система). 

Здравейте

Днес направих ъпгрейд на видео картата ми но сега имам проблем със температурите на процесора и видеото 

не бяха такива до преди час.

Видео картата във покой е близо 45 градоса (r9 270) обикновенно бепе 30 в покой

а процесора близо 35-40 в покой а сега 50 и нагоре (Fx 6100)

захранването ми е 400w FSP но държи до 450w и мислех че е достатъчно съмнява ме че захранването се 

натоварва и прави този проблем 

не съм барал охладители пасти и перки само поставих видео картата и всичко беше добре но сега системата за висока температура ме предопреди 

и са над нормалното.

Моля за помощ :)

Когато си редактираш писанията включително заглавието на темата ще ти отговоря. Младо момче, а тотална неграмотност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да помисля... май го наричат BIOS(основна вход / изход система). 

Когато си редактираш писанията включително заглавието на темата ще ти отговоря. Младо момче, а тотална неграмотност.

Помолих за помощ а това че не слагам запетайки или някъде слагам вместо (а) слагам (ъ) или обратното не знам да пречи нещо и не слагам запетайки :)

Просто бързам и нямам време за машината и този пост 

Температурите не се мерят в покой и да се сравняват с предишни по спомени. 

В момента сме в такъв сезон в който има 10-15 градуса в дневните температури и е нормално това да доведе до горе долу същите амплитуди при хардуера. 

Интересно как определихте, че 400 ватовото ви захранване държи 450 вата? Захранванията имат КПД около 80 % което означава че 400 ватово захранване ще храни до около 300-320 вата хардуер.

На кутията на захранването ми пише 450w MAX outpower а захранването е 400w по данни 

Та това което ми сигнализира е Bios-а на дъното което започва да пищи при вдигане на температурите над нормалните.

Редактирано от LooToSGoD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кутията на захранването ми пише 450w MAX outpower а захранването е 400w по данни 

Та това което ми сигнализира е Bios-а на дъното което започва да пищи при вдигане на температурите над нормалните.

Това, че пише MAX 450W, не означава, че наистина държи толкова.

БИОС пищи при високи температури? Уау, това го чувам за първи път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е 400 вата но може да понесе моментен пик до 450 но не може да работи като такова.

Биоса няма как да знае каква е нормалната температура за процесора който си сложил поне аз още не съм видял такъв. За тебе е простено да не знаеш, но за спамера Xecutioner ..... кво да кажа.

Биоса се настройва при какви температури да сигнализира или да гаси РСто и каква да е температурата към която да се стреми вентилатора. Това, че някой е задал дъното да пищи за прегряване при температура от 50 градуса говори само колко не е наясно.  

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик: Мощността на захранванията се дава по изход, не по вход. Т.е. система с 400W захранване с 80% КПД, натоварено на макс, има обща мощност 500W... Справка: табелката на всяко захранване - пише си входни и изходни напрежения, токове и мощности. Сумата на изходните мощности винаги е равна на мощността на самото захранване. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик: Мощността на захранванията се дава по изход, не по вход. Т.е. система с 400W захранване с 80% КПД, натоварено на макс, има обща мощност 500W... Справка: табелката на всяко захранване - пише си входни и изходни напрежения, токове и мощности. Сумата на изходните мощности винаги е равна на мощността на самото захранване.

Теорията е малко по-различна от реалността:) Като добавим и възрастта, а пък и китайските производители. Та за да няма драми и странни проблеми е хубаво да не разчитаме напълно на теорията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.