Премини към съдържанието
miss89

Как да направя скрийншот на активния прозорец в Windows 7

Препоръчан отговор

Как да направя скрийншот на Windows 7 на активния прозорец - опитах с Alt + PrtSc, но копира всички прозорци, не само активния. В Уиндоус 7 има Snipping Tool за изрязване на която част искаш, но няма ли и опция да се използва PrtSc с клавишна комбинация за active window?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да направя скрийншот на Windows 7 на активния прозорец - опитах с Alt + PrtSc, но копира всички прозорци, не само активния. В Уиндоус 7 има Snipping Tool за изрязване на която част искаш, но няма ли и опция да се използва PrtSc с клавишна комбинация за active window?

Windows 7 has a small program called Snipping Tool it will capture just the active window you select. Look for it in your Start Menu or under Accessories.  Явно си има настройки програмата, защо не ги разгледате? Ммм, нещо се бъгна и не мога да пиша извън цитата. Иначе има тази програма, с която може да селектирате предварително това което искате да снимате, а не в последствие да го изрязвате: Lightshot
Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но не ми харесва, не искам да избирам прозореца, а директно PrtScr на активния..ако няма друг вариант, това ще използвам. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах предишният си коментар. Прочетете го отново :)

Да, благодаря :) Зная за Lightshot, ползвала съм го, иначе и Snipping Tool-a също, просто исках да разбера дали има друг вариант на 7-цата, явно не. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alt+PrtSc ми работи на 7-цата.. незнам защо при теб не се получава.. 

И аз не знам, прави скрийншот на всички..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои програми са с по-различни прозорци и може да се държат различно. Най-простото, което можеш да пробваш, е да отвориш Paint, да натиснеш Alt + Print Screen, после Ctrl + V и да видиш дали на снимката ще има само Paint.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си изтегли Ashampoo Snap 8!Има си всичко за направата на идеалния скиншот и той става с натискането на PrtSc.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои програми са с по-различни прозорци и може да се държат различно. Най-простото, което можеш да пробваш, е да отвориш Paint, да натиснеш Alt + Print Screen, после Ctrl + V и да видиш дали на снимката ще има само Paint.

Да, само Paint e, аз иначе опитвам от Mozilla като съм отворила повече прозорци и на активния -  Alt + PrtSc и после Ctrl + V да пратя на скайп и тогава не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от D.Daniel
      Със Windows 7-ем съм и от няколко седмици всеки път като си включа лаптопа наблюдавам следното. От "Лента на Задачите" на екрана всеки път ми се появява "Съобщение от Работния Център, че не са открити текущи проблеми " преди това съобщение не се появяваше а сега редовно изкача с включването на лаптопа и не се маха на какво се дължи? И как мога да го спра да не се появява? Проверих с антивирусна за някой вирус но нямам. Прилагам и снимка на проблема.

pcto.bmp
    • от Todor Skenderov Minev
      здравейте,

пиша Ви защото имам следният проблем - от два месеца насам компютърът ми забива непрекъснато и засича - понякога става когато включа компютъра изчаквам няколко минути влизам в интернет за проверка на абв поща и засича и по късно забива. понякога забива, когато се опитвам да изтегля клипче на компютъра от проверен сайт.  при последното рестартиране излезе черен екран и написа DSK Disk verifying files hiexes security sectors. аз наскоро съм с уиндоус 7 /поне от ноември месец 2013/ с 1 терабайт хард диск и 4 гигабайта памет и втори хард диск на който е инсталиран уиндоус хр. според техника има бъг но не знае какъв. имам и двата уиндоуса защото понякога ми се налага да използвам и хр. нужна е помощт. процесорът е на 6 години. под хр компютъра върви без проблем. кажете според вас какво може да се направи.
      а другото ми питане е как мога да гледам филми на 3Д на компютър - имам очила и използвам и програмата кмплейър или стереоскопик плеър.

Благодаря Ви предварително
    • от Mar70
      Здравейте, имам лаптоп HP и съм с уиндоус 7 влизам в properties (на моят компютър) и ми показва че използва 2,64ГБ вместо 4ГБ. И съм с 32 битова система . ПОМОЩ.
    • от nasco_x
      Моля ви искам съвсем подробно и като на малоумен да ми обясните как да си сложа уин 7 на SUSE-линукс, почвам нова работа връчиха ми служебен лаптоп с линукс ,но ще работим на уин 7 среда и ни казаха да си го инсталираме аз имам юесби с уин 7 изчетох доста неща ,но никаде няма подробно и улеснено, не знам какво да правя, побърках се!!!!
    • от dian59
      Програмата ми Сърфкам е 32 битова и работеше досега, а сега на 64 битовия процесор с Уиндоус 7 не иска да се лицензира както трябва и остава на Демо програмата. Освен Корела миналата година работеше , а сега като стартира при отваряне на файл, излиза " Stop working, sory", трих, презареждах и все така, а освен това Като допълнение и РЕВО ми е 32 битов, може би той не чисти както трябва има ли някой РЕВО 64 битов ?
      Инсталирах си свободен " Уиндоус Симулатор за 32 на 64" , той въобще не закачи да тръгне, " Stop working, sory";
      Имаше нещо от рода на "Немаш Виртуална Машина на Доса", Ровичках в Доса там пише "Имаш Виртуална машина" обаче всичко там е Сивичко и не поема никакви чавки. Пълен пас ми е тоз Дос 64 и той ме усъмни дето не ми работи свободния "Уиндоус симулатор (виртуалното ПС)" дето си свалих наскоро от Майкрософт свободно.
      Въпроса ми е : в моя телевизор ли е повредата?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.