Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От известно време компютъра започна много да ми забива. Беше с Win 8.1 и си вървеше нормално. След това започна да забива и го преинсталирах, но пак забиваше. Сложих му Win 7, почистих го от прахта, но пак забива и затова си върнах после пак Win 8.1. Не знам какво да правя. Чакам по 20-30 минути за да се стартира, а преди се пускаше доста по-бързо. Някакви идеи от какво може да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай програмата HD tunes и провери хард диска за грешки. После ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай програмата HD tunes и провери хард диска за грешки. После ще видим.

Как да я използвам? Отидох в Health и имам 2 Warning, но не знам дали това трябва да гледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какви точно warning имаш,или пък дай снимка от програмата.

Пусни Error Scan със същата програма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какви точно warning имаш,или пък дай снимка от програмата.

Пусни Error Scan със същата програма.

post-319526-0-95034800-1442598210_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми на нечитав кабел да данни, или зле присъединен.

Мислите ли, че от този кабел забива? А между другото ето и снимка от error search-а......    post-319526-0-46180300-1442613489_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислите ли, че от този кабел забива? А между другото ето и снимка от error search-а......    attachicon.giferrors.png

Няма повредени сектори. Ами другите  възможности просто не са за предпочитане. По-вероятната от  други възмоности е повреда по електрониката на твърдият диск, или на буксата на SATA порта му. И двете в домашни условия, едва ли може да ремонтирате/подмените. Може и да има проблем с буксата на дънната платка или дори със SATA контролера. Грешките с име Ultra DMA CRC Error Count, все от някъде трябва да се натрупват. Най-близкото до ума предположение, като най-предпочитано, лесно за установяване и евтино за справяне, е именно SATA кабелът да предава неправилно по някоя от споменатите в предишният коментар причини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.