Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тази година завърших средното образование. Първа година ще съм в университета и въпроса ми е за кои месеци трябва да си платя осигуровките? Само за юли? Или и за август? Предполагам за септември ги покрива университета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази година завърших средното образование. Първа година ще съм в университета и въпроса ми е за кои месеци трябва да си платя осигуровките? Само за юли? Или и за август? Предполагам за септември ги покрива университета?

1. Пуснал си повече от една тема - оправи ги.

2. На коя дата ти е края на средното образование и от коя дата си студент? Принципно се плащат "за периода от 01.07 до дата на записването във ВУЗ"

* Предполагам, че не си по-голям от 26 години, ще си студент редовна форма на обучение и няма да работиш (да те осигуряват на друго основание).

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отиваш в  НАП кабинет Здравно осигуряване и ти вадят една бележка колко и за кои месеци трябва да внесеш. Аз лично плащах за  7 и 8 месец, но се записах в университета в началото на септември.

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Пуснал си повече от една тема - оправи ги.

2. На коя дата ти е края на средното образование и от коя дата си студент? Принципно се плащат "за периода от 01.07 до дата на записването във ВУЗ"

* Предполагам, че не си по-голям от 26 години, ще си студент редовна форма на обучение и няма да работиш (да те осигуряват на друго основание).

1. Даде ми грешка и се опитах втори път да публикувам и пак ми даде грешка. Значи темата се е публикувала 2 пъти. Извинявам се... Все пак форума претърпя ъпдейт с бъгове...

2. Както казах току-що завърших (на 19 години съм), завърших в края на месец юли, записах се на 13.07.2015 във ВУЗ-а. Проверих тук и пише, че трябва да платя за 7-ми месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До 25.09 се плаща за 8-ми месец и най-вероятно ще излезе, че имаш да плащаш и за август. Питай в университета, от кой месец започват да  плащат здравни, съмняваме да е от август.

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...Само за юли? Или и за август? Предполагам за септември ги покрива университета?

В зависимост от датата, през която официално започва учебната година. Ако започне на 28 септември (само пример!), ще трябва да платиш ЗОВ за юли, август и пропорционално за периода 1-27 септември, стига да си сигурен, че средното ти училище те е осигурило за целия юни. 

Всичко това можеш да провериш съвсем безплатно и по всяко време в сайта на НАП 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.