Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Забелязах нещо странно на скоро и реших да попитам дали е възможно това или аз нещо на разбирам. SSD диска (С) показва че има свободни 7,94GB от 120 GB а като отворя диск (С) и хвана всичко, което е вътре и дам Properties ми показва че са заети около 53 GB при една проста сметка си проличава, че нещо не е както трябва. Та въпроса ми е къде по системата се разминават нещата?

Untitled45.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Забелязах нещо странно на скоро и реших да попитам дали е възможно това или аз нещо на разбирам. SSD диска (С) показва че има свободни 7,94GB от 120 GB а като отворя диск (С) и хвана всичко, което е вътре и дам Properties ми показва че са заети около 53 GB при една проста сметка си проличава, че нещо не е както трябва. Та въпроса ми е къде по системата се разминават нещата?

Известна част от диска, видима само за администратор се ползва за създаване на restore points. От там идва разликата. Също скритите и системни файлове ако не са видими за вас не се броят

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързия отговор! В този случай какво би било най-правилно да направя за да освободя място на диска понеже в момента е доста пълен и как мога да направя така че да видя всичко, което е на диска. Преди да сложа този SSD диск не ми се е случвало да виждам такива разлики и ми се струва много странно. Благодаря ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сваляте програмката TreeSize Free, и избирате да се разгъне дял C:/. Триете ненужното, но внимавайте да не затриете и нещо важно.

Капитана вече е казал възможната причина да се губи пространство. Бих добавил пейдж файла, ъпдейти, и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързия отговор! В този случай какво би било най-правилно да направя за да освободя място на диска понеже в момента е доста пълен и как мога да направя така че да видя всичко, което е на диска. Преди да сложа този SSD диск не ми се е случвало да виждам такива разлики и ми се струва много странно. Благодаря ! :)

WATmsAy.png

Ако желаеш можеш да премахнеш опцията за създаване на точка за възстановяване по начина показан от мен по-горе. Също така да изтриеш старите такива(Delete all restore points for this drive). Друг вариант е да зададеш някаква минимална стойност като на снимката като също изтриваш старите точки. Също така можеш да премахнеш индексирането:

RjZm5mt.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да се пусне първо cleanmgr  да се почистят ненужните файлове, точките на възстановяване без последната, ненужните ъпдейти и така да се види какво е положението. Освен това говорим за SSD, а там трябнва малко по-различен подход, като изнесени временни папки на друг дял, забраняване на pagefile, swapfile.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вече са казали колегите 1-2 неща,който трябва да направиш.Ако имаш друг диск освен ссд,ти препоръчвам да направиш system image и да изключиш защитата на системния диск с цел икономия на място и щадене на ссд диска(удължаване на живота му).System image може да направиш или с вградения в системата инструмент или с подходящи за тази цел програми.Има още поне 8-10 неща,които трябва да направиш,за да оптимизираш работата на ссд диска.В нета има достатъчно материали(клипчета и статии),които обясняват стъпка по стъпка какво трябва да се направи,въпрос на заинтересованост и 15-20мин време:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Два материала за оптимизиране работата със SSD:

http://www.disk-partition.com/kb/tips-ssd-optimization-windows7-1.html

http://www.elpamsoft.com/?p=SSD-Optimization-Guide

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че всичко вече е казано, освен, че трябва да се инсталира фирмения софтуер за поддръжка и обслужване на SSD.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Блягодаря ви за бързите и компетентни отговори :) бяха се събрали около 50GB. След като ги изтрих нещата си дойдоха на място :) Бъдете живи и здрави, и всичко най-най :)

Untitledfsdds.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.