Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,предложете ми охладител за amd fx-8320 до 100-130лв,който ще намали шума и температурата на процесора.

Кутията ми е Vortex v4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен повече от това няма нужда:

CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз подкрепям Hyper T4. Важното е да не е по-висок от 160 mm, защото повече от това и няма да може да се затвори кутията. Т4 е някъде 153 mm.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам същия и съм с това CM Hyper 612 V2 Но кутията ми е отворена отстрани.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То ако ще се използва отворен ето това покрива бюджета идеално: 

Noctua NH-D14 CPU Cooler

Друг въпрос е, че няма никакъв смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво мислите за Evo 212 и Thermalright True Spirit 120.Кой от тях ще ми върши по-добра работа. 

Според мен повече от това няма нужда:

CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES

Толкова евтин охладител ще ми върши ли работа,искам да е тих и да не отива над 50-53 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво мислите за Evo 212 и Thermalright True Spirit 120.Кой от тях ще ми върши по-добра работа. 

Толкова евтин охладител ще ми върши ли работа,искам да е тих и да не отива над 50-53 градуса.

Ще ти върши работа идеално и ти се побира в кутията. Тих, тих колко да е тих... Оборотите се контролират от биоса и при по-ниски температури най-вероятно ще бъдат намалени, а при по-високи обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще ти върши работа идеално и ти се побира в кутията. Тих, тих колко да е тих... Оборотите се контролират от биоса и при по-ниски температури най-вероятно ще бъдат намалени, а при по-високи обратното.

Тих,тих колко да е тих ,това какво ще рече  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колкото може да е тих един вентилатор... Зависи от оборотите на, които ще се използва и тих е по принцип тривиално понятие... Зависи как възприемате шума и колко силно ще се чува в помещението, в което се намирате... Работи на около 1800 оборота, което за 12СМ. вентилатор си е напълно приемливо и ще е горе-долу тих...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отново казвам търся тих охладител ,който почти няма да се чува да намали температурата на процесора с около 20 градуса ,а именно от 70-75 на 100 % товар да стане около 50,55 най-много. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми този е идеалния за теб де... Както казах зависи от много неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми този е идеалния за теб де... Както казах зависи от много неща.

Доста хора ми предлагат също и evo 212 и въпросът ми е кой ще е по-добрия за моите изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво ти е видеото?

Защото Т4 се монтира само по един начин на АМД дъна,

а именно може да духа към картата или към тавана на кутията.

212 EVO ще влезне на магия,

препоръчвам ти TR True Spirit 120M,но само при условие,

че няма да клокваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво ти е видеото?

Защото Т4 се монтира само по един начин на АМД дъна,

а именно може да духа към картата или към тавана на кутията.

212 EVO ще влезне на магия,

препоръчвам ти TR True Spirit 120M,но само при условие,

че няма да клокваш.

Видеото ми е Amd r9 270x,дъното е Gigabyte 970a-ds3p socket am3+,"212 EVO ще влезне на магия" - какво ще рече това и не не мисля да клоквам. xD

Редактирано от DerekHaleTheAlpha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеото ми е Amd r9 270x,дъното е Gigabyte 970a-ds3p socket am3+,"212 EVO ще влезне на магия" - какво ще рече това и не не мисля да клоквам. xD

Колегата има предвид че заради размера на охладителя който е почти максимума който можеш да сложиш. Кутията ти може да събере до 160мм височина на охладителя а 212 е 158.5мм  и ако дъното ти не е наместено или има някакво разминаване няма да можеш да си затвориш кутията.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колегата има предвид че заради размера на охладителя който е почти максимума който можеш да сложиш. Кутията ти може да събере до 160мм височина на охладителя а 212 е 185.5мм  и ако дъното ти не е наместено или има някакво разминаване няма да можеш да си затвориш кутията.

Ъъъ, ко каза? Вземете спрете да пишете неща, за които сте чели през блър ефект! 212 Evo е точно 159mm и се побира идеално в кутията(не знам защо drakula975 пише за някакви магии). Друг е въпроса, че е най-надценения охладител. Друго много странно нещо в тази тема - автора поставя бюджет 100-130 лв., а вие му пробутвате евтинии от битака. Защо? 

Отново казвам търся тих охладител ,който почти няма да се чува да намали температурата на процесора с около 20 градуса ,а именно от 70-75 на 100 % товар да стане около 50,55 най-много. :)

Твоят охладител е Noctua NH U12S(  NOCTUA CPU Cooler NH-U12S ). Но имай в предвид, че кутията ти е скапана и е добре да я смениш заедно с охладителя на процесора. За справка - имах FX8320, който го държах на 4GHz(изключено турбо и сетнат множител) и при стрес тест не можа да покачи над 42 градуса по Целзий. Разбира се с добър въздушен поток в кутията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ъъъ, ко каза? Вземете спрете да пишете неща, за които сте чели през блър ефект! 212 Evo е точно 159mm и се побира идеално в кутията(не знам защо drakula975 пише за някакви магии). Друг е въпроса, че е най-надценения охладител. Друго много странно нещо в тази тема - автора поставя бюджет 100-130 лв., а вие му пробутвате евтинии от битака. Защо? 

Твоят охладител е Noctua NH U12S(  NOCTUA CPU Cooler NH-U12S ). Но имай в предвид, че кутията ти е скапана и е добре да я смениш заедно с охладителя на процесора. За справка - имах FX8320, който го държах на 4GHz(изключено турбо и сетнат множител) и при стрес тест не можа да покачи над 42 градуса по Целзий. Разбира се с добър въздушен поток в кутията.

Така е зглобен компютърът,а до кутията в близките месеци няма да мога да я сменя.

20151005_222417.jpg

20151005_222411.jpg

20151005_222422.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много е вероятно перката на по-добър охладител да опре в паметите. Може би ще трябва да ги преместиш по-напред. Noctua са си висок клас охладители и ще държат ниски температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

158.5 е , коригирах си поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много е вероятно перката на по-добър охладител да опре в паметите. Може би ще трябва да ги преместиш по-напред. Noctua са си висок клас охладители и ще държат ниски температури.

Здравейте,размених така плочките рам,но когато пусна компютъра ми излиза на светло син екран "Recovery,your pc needs to be repaired",върнах ги на същите места и се оправи. 

20151006_144726.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Arctic Cooling A30 но е голям за кутията ти, иначе перфектен за овърклок

Scythe Kama Kross този не знам дали ще го намериш в България но е много добър за парите си (около 80 лева)

Редактирано от Росен Р. Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,размених така плочките рам,но когато пусна компютъра ми излиза на светло син екран "Recovery,your pc needs to be repaired",върнах ги на същите места и се оправи. 

20151006_144726.jpg

Стиковете трябва да са на двата черни или двата сиви слота. Сложи ги на двата сиви, за да си сигурен, че няма да си пречат с охладителя, който ще поставиш, но ако избереш Ноктуата няма да имаш проблеми и на черните.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.