Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 32 гб флашка, интесо. Реших да я форматирам и ядец, изписва ми, уиндоус не може да завърши процеса и дотам. Като я включа и все иска да я форматира. Какво мога да направя, за да я използвам пак?

к1.JPG

к2.JPG

к3.JPG

к4.JPG

к5.JPG

к6.JPG

к7.JPG

к8.JPG

к9.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, 32 гб флашка, интесо. Реших да я форматирам и ядец, изписва ми, уиндоус не може да завърши процеса и дотам. Като я включа и все иска да я форматира. Какво мога да направя, за да я използвам пак?

В общия случай няма смисъл да се занимавате с нея. Просто си купувате нова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери на самата фпашка да не би да има бутонче, което забранява да бъде форматирана. Кажи и точния модел на флашката, за да проверим да не би в сайта на производителя да има инструмент за проверка или инструмент за форматиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пратил съм снимки на всичко. Ще взема и аз да проверя.

Флашката е 35 лева и не ми се изхвърля.

Редактирано от coolmanvn74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай да я сканираш с testdisk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От дивайс мениджъра намери хардуерните идентификатори на флашката и ги подай тук да видим що за флашка е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От дивайс мениджъра намери хардуерните идентификатори на флашката и ги подай тук да видим що за флашка е точно.

Сложил съм снимки с инфо

к10.JPG

к11.JPG

Редактирано от coolmanvn74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-вероятно просто е "издала багажа". Скоро не ми е попадала флашка с заключване - по-често го има при картите памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я пробвай да заредиш компютъра в safe Mode и виж каква е ситуацията там. Тръгва ли флашката, форматира ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложил съм снимки с инфо

к10.JPG

к11.JPG

Не, това не помага особено. Явно в Device Manager не винаги се показва нужната информация. Ползвай ChipGenius за да се покажат истинските данни (в случая са нужни VID и PID. Както тук:

Chip_G.jpg

П.С. Тези данни са нужни за да се разбере какъв точно е контролера, след което се намира програмата за работа с тоя контролер- а в нея има опция/ възможност за форматиране и възстановяване работоспособността на устройството.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На друг компютър мисля ще се форматира помолете приятел за услуга.На вашия няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иване от Криводол, като даваш ChipGenius  за инструмент, що не обясни после, къде да гледа за VID & PID информация за инструмент?

VID&PID Info

coolmanvn74 , с така намерените VID &PID отваряш горния линк и ги въвеждаш на съответните места. И се молиш твоят модел да го има. Иначе може и от линка предоставен от ChipGenius, ама само ако си на ти с традиционния китайски. :D

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иване от Криводол, ...що не обясни после...?

Колега, много въпроси задаваш... ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е форум за взиаимопомощ!!! А не сцена за показване на величие!

И не сме свършили нищо заедно, та да се обръщаш към мен с колега! Още повече изрично съм помолил да не се ползва за обръщение към мен, Знайко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Начи отиваш на някой стар комп с по-стар windows от 7цата и я форматираш ако не инсталираш Virtualbox на нея инсталираш Lunix и готово ако не трябва да има гаранция (зависи) отиваш и я връщаш и казваш че не иска да запише нищо те ще ти дадат нова.Аз имах същия проблем при мен се оправи когато я форматирах на Windows Xp SP3 Успех!

Редактирано от capnemo
    излишен цитат (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Начи отиваш на някой стар комп с по-стар windows от 7цата и я форматираш ако не инсталираш Virtualbox на нея инсталираш Lunix и готово ако не трябва да има гаранция (зависи) отиваш и я връщаш и казваш че не иска да запише нищо те ще ти дадат нова.Аз имах същия проблем при мен се оправи когато я форматирах на Windows Xp SP3 Успех!

Благодаря, ще пробвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със същия успех може да зареди mini Win XP от Hiren's и да пробва там. като втора прикачена флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от ImagineMe
        Здравейте! 
        Имам проблем относно реда на изпълнение на музикалните файлове, записани на флаш памет и пускани на трансмитер в колата. Именувал съм файловете под имената "1. Някаква песен", "2. Друга песен" и така нататък, като исках да са в точен последователен ред. Обаче трансмитера на колата ги пуска разбъркано и когато искам да отида на песен 218, да кажем, се пуска съвсем друг файл, наименуван "136" например. Това оправя ли се при CD Плейър със слот за флашка или така ще си остане? Ако има някакъв начин да се оправи, помогнете, моля. 
      • от Sevt
        Здравейте колеги, имам проблем изчезнаха файловете на флашката ми, виждам ги на менюто на моя компютър че флашката е пълна колкото трябва а като отворя все едно няма нищо вътре, мога да записвам нова информация на флашката виждам я но старата стои там заемя мястото но не я виждам а ми трябва и ми е ценна , затова немога да форматирам флашката и да продължа , въпроса е как да си изтегля информацията.  Какво е това чудо? Копирям цялятя флашка на друго място, копира се в пълен размер прехвърля файловете но на другото място пак не се виждат и немогат да се ползват? А заемат нужното място и се прехвърлят?
        За пръв път се сблъсквам с този проблем? 
      • от Sevt
        Здравейте колеги, имам проблем изчезнаха файловете на флашката ми, виждам ги на менюто на моя компютър че флашката е пълна колкото трябва а като отворя все едно няма нищо вътре, мога да записвам нова информация на флашката виждам я но старата стои там заемя мястото но не я виждам а ми трябва и ми е ценна , затова немога да форматирам флашката и да продължа , въпроса е как да си изтегля информацията.  Какво е това чудо? Копирям цялятя флашка на друго място, копира се в пълен размер прехвърля файловете но на другото място пак не се виждат и немогат да се ползват? А заемат нужното място и се прехвърлят?
        За пръв път се сблъсквам с този проблем? 
      • от Sevt
        Здравейте колеги, имам проблем, при инсталацията на. Win. 10 от флашка, уиндоуса се инсталира във флашката, когато я махна, започва пак да работи някякув линукс, който е останал от преди в паметта. От бутващото меню задавам да бутва от флашката, всичко тръгва инсталира се, но не ми дава опции да избера уиндоуса,  да форматирам диска да рязпределя дяловете, да посоча къде да се инсталира уиндоуса, директно инсталира версията, незнам какво трябва да се направи, пробвах 10 пъти, дори бавно, нямам повече нерви, помогнете:)
        Сигурно е нещо дребно и го пропускам!?
        Инсталяцията е на лаптоп Самсунг 900Х4D
        128 GB  няма хард диск, а е с памет ако има това значение. 
        Но същото нещо го прави и ня лаптоп със хард диск, пробвах и там инсталация същия номер е, инсталира се във флашката!?
        Благодаря предварително за отделеното време.
      • от fresh_bones
        Значи купих си флашка Transcend  8 gb  и просто като искам да я отворя не ми излиза нищо пък от доло я виждам че свети
        Имам и лаптоп на нея тръгва  на компютъра не иска. Със windows xp съм.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.