Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Лаптопа е с i5-480m, 540m video. Windows 8.1. Като пусна лаптопа държи между 40 и 60 градуса ( процесора ) в интернета-вбокс, но почна ли с някоя игра или с нещо дето го товари, стига до 100 градуса без проблем. Не, не съм геймър. Продухан е по принцип, казаха ми, че е чистен и отвътре. При положение, че започва от 40 градуса има ли шанс да е от термопастите или нещо друго ебава температурите или в краен случай - на ръба?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това ти е модела на лаптопа даже и там си пише, че не е подходящ за игри. Не ти грее процесора а видеокартата. Просто Nvidia са едни горещи печки. За декстоп машините може и да са добри, но сложат ли ги на лаптоп край с него.

1.Къде е носен лаптоп за профилактика и сигурен ли си че е направена?

2. Инсталирай си програмата AIDA,за да видим как стоят нещата с температурите.

3. За колко време ти вдига тези 100 градуса- веднага или след 30-40 минути например. Ако е веднага, значи има проблем с охладителя или нещо не е направено както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От колко време го имаш този лаптоп и за какво е ползван? Да не се е спекла термопастата/термоподложката?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prntscr.com/8qbyio

Това са температурите като го пусна веднага. Поработи ли малко, натоварала ли го с някакви не толкова тежки неща, лесно след това вдига температурата. Нормалната му става около 60 градуса, а като пусна примерно да играя кънтър страйк или да ми зарежда някоя програма, стига до 100 тези на процесора, а и другите се вдигат. 

Лесно ще го дам днес за профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За току-що пусната машина са си доста. Не мъчи машината, а я занеси в сервиз да я обслужат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистиха го. Температурите паднаха значително. Вече започва от 30 градуса и при сърфиране е между 40-60. Но около тъчпада много грее, без да го натоварвам... Втората видео карта нали се пуска, когато натоваря лаптопа, а аз просто си сърфирам из интернета и той пече...?

http://prntscr.com/8qkj0s

Ето какви са температурите при 3 часа рабта на лаптопа с вкл. музка, хроме, и инсталирване на игра. 

Предполагам този диод прави проблема. Явно това е вграденото декстоп видео. Повдигане на лаптопа с половин сантиметър отзад или една охлаждаща подложка ще оправят ли нещата?

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

qnkov                Никакви диоди,подложки и разни други.Спри се с тези игри защото за много кратко време ще ''препарираш'' машинката.По-горе Емо Костов ти е написал какво е поведението на допълнителната карта nVidia/с твоите парамерти/.Ако продължаваш да товариш с игрички: ще прегрее и видеото и процесора,при старт ще грее още по-яко,ще ''вие'' перката с по-голям оборот.Следва-няма да ти се стартира,мигане на бутони capslock+numlock в последователност/кодове/,обвиване във вълнена фланела още да прегрее,за да запали,в сервиз ще ти ''поопечът'' чипа и допълнителното видео с горелката,за да го закрепят още някой месец/може и по-малко,това никой не знае/ и най-накрая отива в кофата.Това е в резюме,а как ще си ползваш лаптопа си е твоя работа.По-разумно,за да го имаш по-дълго време!!! Личен съвет!!!!!!!Успех и лека вечер!!!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, казах, че почти не играя игри, а този дхц диот или както се води (вградено видео ли е, не знам) стига до 63-4 градуса само от сърфиране, теглене на торенти и филми. 

Затова се чудех дали една охладителна подложка ще оправи малко нещата или тя няма как да го охлади...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Човек, казах, че почти не играя игри, а този дхц диот или както се води (вградено видео ли е, не знам) стига до 63-4 градуса само от сърфиране, теглене на торенти и филми. 

Затова се чудех дали една охладителна подложка ще оправи малко нещата или тя няма как да го охлади...

--------------------------------------------Лаптопа е с i5-480m, 540m video. Windows 8.1. Като пусна лаптопа държи между 40 и 60 градуса ( процесора ) в интернета-вбокс, но почна ли с някоя игра или с нещо дето го товари, стига до 100 градуса без проблем.--------------------

Така започна питането и какво да си мисли човек??????????

https://www.youtube.com/watch?v=3WkXQm02BdM

Това е най-доброто,което е задължително и трябва да се направи при твоя проблем/виж клипчето/.Горе си писал,че това е направено-пълно почистване и смяна на термопастата и въпреки това пак си грее,макар и по-малко.За подложки не знам как стоят нещата и до колко подпомагат охлаждането,никога не съм ползвал.Извод:просто тези модели си греят след време-горе и Емо ти го писа,такива са.Очаквай и симптомите,които и аз ти писах.Карай до колкото му е писано и това е.Просто го наблюдавай да не преминава критичните стойности на температурата.Няма вечни неща.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, така е, но от подложка има ли смисъл по принцип? И ако да, от кои точно да взема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл от подложка и може да си вземеш която ти е удобна, но не очаквай чудеса от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връщам темата, понеже лаптопа започна да прегрява. Бях с Windows 8.1, температурите не мърдаха от 75 градуса и при най-тежката игра, но държах много ниско fps в игрите, които играя (те са две). Буквално ми сечеха, а знаех, че е невъзможо да сечат на този лаптоп, затова се върнах на Windows 7 sp1. Всичко се оправи. Като че ли 8-цата спъваше лаптопа и той не можеше да работи с пълна сила. Сега всичко върви идеално, но лаптопа за 5 минути в тия игри стига до 90 градуса. Лаптопа му е направена профилактика преди няма и 2 месеца със смяна на термо пасти и почистване. И сега не знам откъде идва проблем. Имам и подложка сложена. Докато лаптопа е в покой си държи 35-45 градуса, като ръчкаш из него и нета, до 65 градуса, пусна ли Wow или Hos без проблем удря 90. Не знам причината дали може да е нещо при преинсталанцията към 7 sp1.  Вчера с cpu-z процесора заработи до 2.9 честота и беше 93 градуса. Проблема не би трябвало да е от игрите. Когато преинсталнах лаптопа ми излизаха 3 процеса, които искаха да се пускат. Единият беше cmd нещо си, може би от някой драйвър инсталиран или framework. Дадох и на 3-те ок и махнах отметката да ми показва. Но може да нямат нищо общо.

Ето какво инсталирано имам в него;

http://prntscr.com/8v2fse

http://prntscr.com/8v2fzv

http://prntscr.com/8v2g68

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връщам темата, понеже лаптопа започна да прегрява. Бях с Windows 8.1, температурите не мърдаха от 75 градуса и при най-тежката игра, но държах много ниско fps в игрите, които играя (те са две). Буквално ми сечеха, а знаех, че е невъзможо да сечат на този лаптоп, затова се върнах на Windows 7 sp1. Всичко се оправи. Като че ли 8-цата спъваше лаптопа и той не можеше да работи с пълна сила. Сега всичко върви идеално, но лаптопа за 5 минути в тия игри стига до 90 градуса. Лаптопа му е направена профилактика преди няма и 2 месеца със смяна на термо пасти и почистване. И сега не знам откъде идва проблем. Имам и подложка сложена. Докато лаптопа е в покой си държи 35-45 градуса, като ръчкаш из него и нета, до 65 градуса, пусна ли Wow или Hos без проблем удря 90. Не знам причината дали може да е нещо при преинсталанцията към 7 sp1.  Вчера с cpu-z процесора заработи до 2.9 честота и беше 93 градуса. Проблема не би трябвало да е от игрите. Когато преинсталнах лаптопа ми излизаха 3 процеса, които искаха да се пускат. Единият беше cmd нещо си, може би от някой драйвър инсталиран или framework. Дадох и на 3-те ок и махнах отметката да ми показва. Но може да нямат нищо общо.

Ето какво инсталирано имам в него;

http://prntscr.com/8v2fse

http://prntscr.com/8v2fzv

http://prntscr.com/8v2g68

Процесите са ти нормални. Лаптопа не става за игри и никога няма да стане с тези параметри. Ако продължаваш да го мъчиш с 90 градусови температури съвсем скоро ще го повредиш. 

Има вероятност самия охладител да е повреден или да не е монтиран правилно след профилактиката. Ако е така просто направи нова рекламация или го занеси в качествен сервиз. Ако си от Плевен мога да предложа такъв. Ако си от друг град, нека колеги дадат мнения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервиз е носен и човека там от бая време ги прави тия лаптопи. Каза ми, че е имало много натрупвания от цигари по охладителя и добре се е постарал да го изчисти. Знам, че не за за игри латопите, но имам и друг лаптоп, който е още по-зле от този и не вдига повече от 70 градуса при тези игри, които играя, а тоя си блъска до 80-90 градуса. Лаптопа като го пусна и поиграя да кажем 5 минути на някоя игра, в cpu-temp вече изписва макс. 85-90 като табна да проверя. Демек ги е стигало, иначе няма проблем при нормално ползване без игри. Температурите са нормални, но все пак не е нормално тия температури да ги вдига, дори да не е за игри. Като се има предвид хладното време и подложката, какво ще го бъде лятото...

http://prntscr.com/8v31m9

ето ги температурите с няколко неща пуснати, без да съм вътре в игра.

http://prntscr.com/8v3698

ето тук  е при 5 минутно играене до каква температура е стигнал процесора.

Много се чудя дали не е от някоя програма инсталирана. Минах го с mylaware antivirus и ccleaner, на 2 дена уиндолс е... Освен да поизтрия тия fameworks, retributions 2013 и някоя друга програма от латопа... В краен случай ще е някакъв проблем вътре в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кажа 3 път, че има вероятност да е повреден и самия охладител. В него има газ. Ако охладителя е пробит ( било то неправилен ремонт или от некачествена изработка) няма да може да охлажда системата. 

Може и нещо да не е монтирано както трябва след профилактиката. Това, че човека в сервиза е специалист, не значи, че не може да сбърка. Все пак лаптопа си е твой ти решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих си експеримент. Пуснах приме95 за 15 минути. Лаптопа държа до 75-6 градуса процесора. Затова реших да изкл. второ видео (540м) и да си пусна някоя игра с вграденото. Играх без проблем 30 минути и като погледнах макс. температура на процесора, е била 72 градуса. Като пусна 540м, на същата игра и времетраене, е 85-90 градуса. Да разбирам ли, че понеже второто видео загрява, по този начин процесора се загрява и той? Не знам как седят с нещата на видеото и какво охлаждане има или въобще дали има някакво... Не знам и как е поставено, чрез термо паста или някаква термо лепенка се слага... Но явно проблема е предимно от него? Дали има проблем с охлаждането и как може да се подобри или видео картата е към края си или това е нормално? Не ми се вярва да е нормално впрочем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 70 градуса са много за лаптоп ако ги държи по няколко часа. Не грее само процесора, грее цялата машина. Колкото до Nvidia картите горе съм написал, че не стават за лаптопи. 

Съвета, който ще ти дам е да се занесе лаптопа за втора профилактика. Да се провери монтирано ли е всичко нормално и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.