Премини към съдържанието
BlazzgroM

Проблем с парола при стартирането на windows

Препоръчан отговор

Здравейте. Брат ми ползваше лаптопа ми известно време и му сложи некви пароли които искачат след като покаже биоса. И сега незнае как да ги махне , а и аз също нямам идея , можете ли да ми помогнете някак ?? Незнам дали на точното място съм постнал темата , но ако не съм  се извинявам и ако може да бъде преместена . Давам снимки !  1 2feac5bb7cc85405.jpg 2 4ca9226a8b19d1cf.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е лаптоп батерията се вади и поне административната се маха. С дисковата е много сложно и ако брат ви не си я спомни има голяма вероятност да не можете да спасите нищо

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е лаптоп батерията се вади и поне административната се маха. С дисковата е много сложно и ако брат ви не си я спомни има голяма вероятност да не можете да спасите нищо

Не, ние паролата я знаем тя не е няква сложна и съм на лаптоп .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ние паролата я знаем тя не е няква сложна и съм на лаптоп .

Влизате в БИОС и (обикновено) на таб сигурност (или административен) има начин да я махнете като изберете да се смени и като нова въведете два пъти Enter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизате в БИОС и (обикновено) на таб сигурност (или административен) има начин да я махнете като изберете да се смени и като нова въведете два пъти Enter

Добре ще опитам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи пробвах това което ми казахте , написах паролата която си беше и на новата парола като натиснах ентър нищо не става и си промених паролата веднъж със space -а  . Някви други идеи ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да се сменя паролата а да се забрани. Тогава изисква въвеждане на настоящата парола и ако е тя се изключва искането на такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи пробвах това което ми казахте , написах паролата която си беше и на новата парола като натиснах ентър нищо не става и си промених паролата веднъж със space -а  . Някви други идеи ? 

Смяна на паролата,няма да помогне.В БИОС има опция за премахване на искането на парола!Различните модели си слагат различни защити,при които е необходима парола за да продължиш действието.Най често слагат парола за хард диска,за захранването или за влизане в опциите на БИОС на компютъра!Ако не можете да се справите,снимайте опциите,свързани със защитата и качете снимка тук.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяна на паролата,няма да помогне.В БИОС има опция за премахване на искането на парола!Различните модели си слагат различни защити,при които е необходима парола за да продължиш действието.Най често слагат парола за хард диска,за захранването или за влизане в опциите на БИОС на компютъра!Ако не можете да се справите,снимайте опциите,свързани със защитата и качете снимка тук.

Значи едната парола успях да  я махна по начина на capnemo , но другата като цъкнах enter  и нищо не става ..  ето снимки  2-рата е правена преди да махна паролата . 

12164851_1154770734551377_1764388191_o (1).jpg

12162428_1154773504551100_628059622_o.jpg

Редактирано от BlazzgroM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази снимка,сe вижда,че си махнал паролата на БИОС.За да се махнат другите,трябва на всякъде там да пише Not registered .Пробвал ли си другия вариант,с нулиране на всички функции в БИОС-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази снимка,сe вижда,че си махнал паролата на БИОС.За да се махнат другите,трябва на всякъде там да пише Not registered .Пробвал ли си другия вариант,с нулиране на всички функции в БИОС-а?

ами не , ще пробвам .

Не стана нищо .

И другия проблем е , че там където пише ,, Маster,,  тази парола не я знам не ми излиза никаде и незнам коя може да е ...

Не трябва да се сменя паролата а да се забрани. Тогава изисква въвеждане на настоящата парола и ако е тя се изключва искането на такава.

Имаш ли идея как да я забраня ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И другия проблем е , че там където пише ,, Маster,,  тази парола не я знам не ми излиза никаде и незнам коя може да е ...

Тази парола,дето твърдиш,че не я знаеш е за хард диска!Тя е тази, която използваш в полето от първата ти снимка(в първия пост на темата).Без нея,няма да може въобще да тръгне зареждането на системата.В менюто където е HDD/SSD password , срещу mode е зададено (user+master).Каква друга опция има там?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази парола,дето твърдиш,че не я знаеш е за хард диска!Тя е тази, която използваш в полето от първата ти снимка(в първия пост на темата).Без нея,няма да може въобще да тръгне зареждането на системата.В менюто където е HDD/SSD password , срещу mode е зададено (user+master).Каква друга опция има там?

Ами то това там е фабрично май , защото не мога да избера в-у него , не е цветно . 

Редактирано от BlazzgroM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой е моделът на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то това там е фабрично май , защото не мога да избера в-у него , не е цветно . 

Променяш тогава в HDD/SSD password  срещу master и  user , да бъде not registered.Иска ли потвърждение,използваш паролата,която  ти е от първа снимка ,в първия ти пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Променяш тогава в HDD/SSD password  срещу master и  user , да бъде not registered.Иска ли потвърждение,използваш паролата,която  ти е от първа снимка ,в първия ти пост.

добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам, аз казах добре , но как точно трябва да стане това  ?  След като освен да променя паролата друго не мога . 

А кой е моделът на лаптопа?

Toshiba Satellite L750-1NM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери къде из менютата ти има опция за reset fabric default или някакво подобно ще е и трябва да се оправи. Добре, пак че си помниш паролата за БИОС-А:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kpetrov.ibox, чета ти публикациите и се чудя защо не пазиш за себе си знанията си. Защото са малко или много опасни! Ще платиш ли възникнали щети, вследствие на твоята помощ? Не,, нали!?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери къде из менютата ти има опция за reset fabric default или някакво подобно ще е и трябва да се оправи. Добре, пак че си помниш паролата за БИОС-А:)

Ами то хубаво ама няма никаде писано такова . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.