Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

http://www.acer.bg/ac/bg/BG/content/drivers

От сайта производител ли да сваля всички драйвери за лаптопа? Там са посочени за 7-ца, но аз ползвам 8.1, и съм ъпдейтнал тези на видеото с най-новите, но не ми харесва fps-то в някои игри (стария латоп вървеше така на тях) и се чудя дали е от драйверите или някой липсващ? Има някакви турбо боост интел драйвер и т.н., и не знам дали няма да е по-добре със старите драйвери от производитела за видеото... По принцип с cpu-z като дам стрес тест, се вижда как лаптопа от 1200 отива на 2600 процесора и видеото, че се пуска и вдига херцие и то и като спра теста, и видеото и процесора падат. 

Но играя две игри, едната Wow - pandaria (държа фпс под 30, стигам до 8), а другата е hos, която дори не мога да подкарам като хората, защото цялата ми сече. 

Лаптопа е:

i5-480m, 540m, 8gb-та.

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,опитай да ги подкараш със вградената видео карта,тоест интелската или проблема ти е че я подкарваш със нея.Все пак ако драйверите на видеото поддържат windows 8.1 не би трябвало да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са драйверите за въпросният модел. Но няма за Windows 8.1.

Сваляте ги  и ги инсталирате, особенно тези за Chipset-a , също и за вградената Intel-ска карта.

Но не всички (явно от производителя са сложили повече защото въпросният лаптоп има модификации с различен хардуер)

защото има няколко за чипсет-а и няколко за touchpad-a например. За това инсталирате само тези които са за вашият лаптоп.

Може да опитвате с метода проба грешка, но не е препоръчително.

Има и няколко драйвера за видео карти, също и на AMD. Тях не трябва да ги сваляте.

Тоест, не всички може да са съвместими със по новата ОС.

Ако искате да инсталирате по нови драйвери за видео картата (nvidia 540m) влизате в сайта на Nvidia, и сваляте за вашата карта (от списъка посочвате Geforce 500M series) ... избирате ОС ).

Не трябва да товарите много машинката с игри защото лаптопите не са предназначени за това (не говоря за геймърските).

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не я товаря почти, и държи супер хладки температури. Въобще не ми затопля и ръцете вече, но те... почти всичко върви зле, и си е на 540м, не на вграденото. Всичко изглежда, че работи нормално, освен да пробвам с по-стари драйвер на видеото или да се примеря, че дори този лаптоп не може да подкара добре тези игри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите за седмицата  би трябвало да стават и за осмицата. В краен случай опитайте да ги инсталирате в режим на съвместимост. 

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква пробна програма с която да проверявам фпс или нещо такова? Или трябва да си стартирам игри и да следя как е с едните драйвер и после при смяна, с други?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.