Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Някой има ли представа за това как стоят нещата с препродаването на билети за събития без печалба? Говорим за случаите в които билети се купуват масово и се препродават за същата цена. Това незаконно ли е? Също така - каква е ситуацията, ако се пускат по-евтино от цената дадена на билета? Пак подчертавам, става дума за масово изкупуване и препродаване.

И още един въпрос: ако все пак билетите се продават с 3-4% по-скъпи, това води ли се незаконно? В някои държави оскъпяване с до 20% не е проблем и за това ми е интересно как стои въпроса в България.

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е целта на занятието?

Само не ми обяснявай че ще се упражняваш за без пари или за няколко процента отгоре.

Обикновено се правят подобни "врътки" за държавно спонсорирано изкуство - опера, театър. Примерно билета 10 лв и държавата покрива до 40 лв себестойност. По документи залата продадена, а артистите се изявяват пред празна зала. Или 1/3. Тъпо.

Колкото до другото - всякакво получаване на пари в брой без издаване на съответен документ насреща е нарушение. Примерно фискален или системен бон, билети с отговарящи на изискванията защити. Има и някои изключения, които не те касаят.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е целта на занятието?

Само не ми обяснявай че ще се упражняваш за без пари или за няколко процента отгоре.

Обикновено се правят подобни "врътки" за държавно спонсорирано изкуство - опера, театър. Примерно билета 10 лв и държавата покрива до 40 лв себестойност. По документи залата продадена, а артистите се изявяват пред празна зала. Или 1/3. Тъпо.

Колкото до другото - всякакво получаване на пари в брой без издаване на съответен документ насреща е нарушение. Примерно фискален или системен бон, билети с отговарящи на изискванията защити. Има и някои изключения, които не те касаят.

Здрасти,

Мерси за отговора!

Относно целта на занятието - малко по-сложно е. Да кажем, че е метод за валидация на онлайн система за продажба на билети.

Относно легалността - така и не ми стана ясно дали е легално или не. Да речем, че при всяка онлайн покупка от система А ще бъде преизкупен онлайн билет от система Б, след което от система А ще се прати потвърждение за направена покупка към мейла на потребителя, като към нея ще има линк за оригиналния билет от система Б.

В този си вариант има издаване на документ след направена покупка от всеки потребител. Въпросът е дали това е законно при положение, че цената която потребителя плаща в система А е същата като цената която би заплатил в система Б.

Остава и допълнителния въпрос, дали е възможно да се завиши цената с до няколко процента? И ако да, до колко процента това би било легално?

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може някой да плаща повече, отколкото пише в разходнооправдателния документ. Примерно в магазина да те карат да плащаш повече отколкото е касовата бележка. Или банката да преведе повече отколкото пише във фактурата.

Доколкото знам системите дават отстъпки на дилърите. Примерно отивам в Office1 и си купувам билет за концерт през системата на Eventim или Tickepro. И не плащам нищо повече, отколкото пише на билета и касовата бележка към него.

Кажи смислена причина някой да мине през твоята хвърчаща система, а да не иде направо през някой от горецитираните? А те продават и за чужбина. А те предлагат и схема на залата, избор на място, карта на мястото с достъп, дори има и рекламки на хотели в района и т.н. Плащането през какво ще се извърши?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може някой да плаща повече, отколкото пише в разходнооправдателния документ. Примерно в магазина да те карат да плащаш повече отколкото е касовата бележка. Или банката да преведе повече отколкото пише във фактурата.

Доколкото знам системите дават отстъпки на дилърите. Примерно отивам в Office1 и си купувам билет за концерт през системата на Eventim или Tickepro. И не плащам нищо повече, отколкото пише на билета и касовата бележка към него.

Кажи смислена причина някой да мине през твоята хвърчаща система, а да не иде направо през някой от горецитираните? А те продават и за чужбина. А те предлагат и схема на залата, избор на място, карта на мястото с достъп, дори има и рекламки на хотели в района и т.н. Плащането през какво ще се извърши?

Мерси за отговора!

Въпросът с плащането отгоре беше от чисто любопитство. Интересно ми беше да сравня ситуацията в България спрямо други държави. Както казах, основната причина е тестване на система, до колко разбирам от думите ти, това е окей стига да няма надценка.

Поздрави,
Тодор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dimitar Lazarov
      Здравейте,
      Купих автомобил, който искам да продам. Има регистрация от предишният собственик и в документите на автомобила фигурира неговото име. Имам договор от нотариус за покупката на автомобила(Преди по-малко от две седмици.).
      Възможно ли е да го продам, без да ходя в КАТ и да го регистрирам на мое име, а само да представя договора за покупката?

Благодаря предварително!
    • от callpchelp
      Ninite е програма с която можете от техния сайт да изберете набор от много програми, сайта генерира инсталатор, който се сваля и той се грижи за инсталацията и ъпдейтването на пакета от програми който сте избрали.
      Сайт: ''ЦЪК''

• от Perffy
      Здравейте,

искам да ви попитам следното нещо. Имам автомобил, внесен от чужбина през 2010 година. И до ден днешен той не е регистриран в общината и съответно не са му плащани данъците. Тогава не го направих, защото всеки ми казваше, че няма смисъл, а сега съжалявам.
      Искам да продам въпросното МПС, но ако трябва да платя всичките данъци досега, ще ми дойде малко солено. 
      Има ли вариант да го регистрирам сега и да платя само глоба или пък да платя само за няколко години, поради изтичане на някаква давност ?

Дайте някакъв съвет ?
    • от kakoytou
      Здравейте,

Тъй като не успях да си купя билети за концерта на Слави и Ку-Ку бенд на 25.09.2015 на Стадион "Васил Левски", реших да попитам тук евентуално, ако на някой по някакви причини са му останали 2 допълнителни билета или пък поради някаква причина  няма да може да присъства на концерта. Търся 2 билета от категориите до 40лв. Ще съм много радостен, ако някой ми помогне. Блгодаря предварително!

П.П. Не съм напълно сигурен дали мястото на тази тема е тук, но по-подходящо като че ли не намерих. Ако модераторите сметнат за необходимо, моля да я преместят където трябва.
    • от Ivanx
      Здравейте!
      Имам проблем с пускането на предмет в Ebay, въпреки че избирам, че мога да продавам в цяла Европа, включително България, след пускането на продукта, изписва, че той може да бъде пратен само до Великобритания. Къде бъркам в опцийте?
      Ето какво избирам: 
      http://gyazo.com/301e3efefe14aa2ca55e285bb9b0528d
      http://gyazo.com/790a40c5f442053bd9633ee5ff0b5e67

И ето го нежелания резултат:
      http://gyazo.com/2459ebdc2fa4af4f721cbeaad0c3f582
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.