Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Процесора го намерих в Plesio даже на по-ниска цена, ама се чудя ОК ли е от там?

Взимай го (доставката на процесора ще е безплатна) а дъното е екстра.

Между другото пазарувал съм от Плесио и нямам оплаквания от обслужването. Не са ме карали да чакам дълго нито са се държали нагло от персонала.

Ти обаче едва ли ще опреш до обслужване ако го поръчаш онлайн което е и по-евтиния вариант тъй като цената е 30 лв. отгоре иначе.

А доставката е 5 лв. не 20 лв. но това се отнася само за дреболии за стоки над 50 лв. е безплатна.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах всичко.

Доставката от Плесио е 0 лева при поръчка над 50. Освен това ми се обадиха минута след поръчката за потвърждение, а минута по-късно получих проформа и платих.

P.S. И благодаря много на всички, които ми помогнахте при избора. Ако го сглобя и тръгне ще благодаря пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи след това снимки да плакнем очите :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се шегувах за тухлата четворка, но охладителя си го представях в мащаб 1:2 по-малък. И кутията е леко огромна, ама няма начин с този охладител.

Да видим сега как ще стане сглобяването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се шегувах за тухлата четворка, но охладителя си го представях в мащаб 1:2 по-малък. И кутията е леко огромна, ама няма начин с този охладител.

Да видим сега как ще стане сглобяването.

:D

Редактирано от nesa007 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че е сглобен, но не мога да намеря клавиатура и не съм тествал :)

Кабелите май добре ги нагласих, вътре почти не се мотаят, всичко е отзад, там се слага и диска.

Како се вижда 1/3 от кутията е неизползваема, затова някой ден ако нямам работа, ще се получи "R5 COMPACT" - ще я занеса някъде да я срежат с лазер. :)

От никем съм леко разочарован, както защото нямат CRM система и наличностите, поръчването, плащането и обслужването е дървено и бавно, така и защото накрая след като ги чаках няколко часа да ми коригират заявката с новото дъно и без процесор (понеже първата не можеха да изпълнят) и да получа проформа фактура, първо я объркаха, след това сам си направих нова заявка, а те ми се обадиха да кажат, че цената ще е с 10 лева повече от моята заявка, защото вчера нещо си струвало с 10 лева повече. Странна логика при поръчка от 4000 лева, да дразнят клиент неоснователно за 0.25%. Имат не малък годишен оборот и препоръката ми (ако четат във форума) е да отделят няколко стотин или хиляди лева и да си оправят магазина.

Сравнение с плесио като обслужване и плащане не може да има, където в рамките на минути ми се обадиха два пъти, а аз вече бях платил.

Още веднъж благодаря на всички за помощта.

Ето снимки отпред и отзад.

front.jpg

back.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито!

Явно картата се събира и без махане на касетката за хардове и Кико може да е спокоен ако реши да си купува кутията и картата някой ден.

Между другото тая касетка освен да пречи на въздушния поток друго не върши та ти препоръчвам да я махнеш (лазер не ти трябва). 

пс. Лично аз винаги съм намирал предвиденото място на SSD-то зад дъното за много неудачно. Като подкараш машината му засечи температурите.

Ако ти се заиграва го премести отпред и пак му засечи температурите. Любопитен съм какви ще са резултатите.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първи впечатления - преди да има OS машината бучеше и си викам "егати тихата"...

После като инсталирах вин, изведнъж след рестарт затихна, даже я отворих да видя да не е гръмнало нещо. Вентилаторите на картата спряха (те бучаха), явно се управляват от софтуера, а този на процесора се върти, обаче за да се чуе нещо трябва да се завре човек до самия него. Наистина е практически нечуваем. На захранването не съм чул да се върти досега, както и двата на кутията.

С други думи в idle режим е напълно безшумна машината. Засега не съм тествал с особено натоварване, понеже инсталирах вин10 и или аз съм тъп, или 99% от игрите (кракнати) не тръгват на вин10 или поради друга причина... Ще пробвам с 8 или 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.