Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички СИЛНО се извинявам ако съм объркал раздела и темата ми не е за тук но имам нужда от помощ....
Имам една задача за домашно и понеже Руският ми не е силна страна ми се ще някой да ми помогне :) 
Ето и каква ми е задачата: 
Трябва да напиша 5 5 думи с ьi и думи с е абортная и да им напишем транскрипция на думите заедно със превод....
Ако някой може да помогне ще се радвам. Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Богатырь - Юнак, герой

Бык - Бик

Брынза - Сирене

Брызги - пръски от течност, спрей...

Бывалый - много видял, много преживял човек

Поэт - поет

Экономика - икономика

Поэтому - следователно

Энот - миеща мечка

Эрунда - глупости

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече нищичко не разбирам.......

Явно и от български, също?

http://russian.keyboard.su/

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно и от български, също?

Ако можеш да помогнеш тогава пиши а не се заяждай... Никой не се е родил научен ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да помогнеш тогава пиши а не се заяждай... Никой не се е родил научен ;)

Прочети ми пак коментара. Принципно на всяка клавиатура могат да се набират и има подходящи кирилски азбуки, дори да не е надписана с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече нищичко не разбирам.......

Какво точно има за разбиране. Дал съм ти думи с "ы" и "э". Ако се питаш как се четат - т.е. транскрипция, ами на мен ми е лесно, но никога не съм писал такава, но ще се опитам...

ы се чете ъй

э понякога като йе, т.е. энот се чете йенот, эрунда се чете йерунда, докато экономика се чете економика

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно има за разбиране. Дал съм ти думи с "ы" и "э". Ако се питаш как се четат - т.е. транскрипция, ами на мен ми е лесно, но никога не съм писал такава, но ще се опитам...

ы се чете ъй

э понякога като йе, т.е. энот се чете йенот, эрунда се чете йерунда, докато экономика се чете економика

Извинявай но твоят коментар сега се появи.... И виждах само на горния потребител. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руския не е труден, стига човек да има желание да го учи.  :D Малко е стряскащо в началото с падежите, но се усвоява бързо - все пак е славянски език, и са доста близки с българския.

Малко offtopic за настроение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.