Премини към съдържанието
N1K17Y

Булсат ми спряха интернета, защото съм имал вируси..,

Препоръчан отговор

След като дойде техник уж да оправи проблема ми заяви, че са ми спрели нета, защото компютъра ми имал вируси и съм им прецаквал мрежата :D Не знам защо изобщо идваха, мисля, че можеха и по телефона да ми го кажат ама все едно. За мен това е просто абсурдно. Как така на хора с хиляди пъти повече "вируси" не им спират нета ? То ако тръгнат на всеки, който не му е чист компа да го спират, няма да им останат абонати. Решението им било да си преинсталирам компютъра и щели да пуснат интернета. А информацията, която имам къде да я сложа ?! 

Редовно проверявам с антивирусната (360 total security). Пуснах проверка и с malwarebytes, нищо не открива. Изобщо възможно ли е да им прави компютърът ми проблем ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, ако си в LAN мрежа флудиш останалите потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спря ли са ти го сигурно защото има сигнал към твойто IP. Обикновено хакнатите компютри се използват за атакуване на други ресурси в мрежата. Когато се съберат много такива машини под единен контрол, това се нарича бот нет.

Иначе на доставчикът ти не му пречи твоята зараза, но при сигнал няма какво да направи, освен да ти го ограничи или спре.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При условие,че имаш вирус на компа продължаваш да си убеден,че файловете са ти на сигурно място така ли ?Вероятно са те включили към бот мрежа и използват интернета ти за флудене на определени сайтове.А щом не искаш да си правиш бекъп скоро се прости с файловете си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът е неточен, всички интересувщи те файлове можеш да ги свалиш на флашка и после пак да ги качиш/след проверка/..Не знам  какви "вируси" са "открили", общо взето, не особено грамотните техници, но обикновено това са номера, за да не се мъчат за откриване  и отстраняване на по-малката причина.Помъчи се да прекъснеш договора, след като писмено потвърдят, че ти прекъсват ТЕ нета.Има и комисия за защита на потребителяУспех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен MEGALAN ми спряха външният интернет,оставиха ми само БГ сайтове понеже си дадох IP-то на едни да пробват да ме флудят ( закачат за платена бот мрежа ) и понеже до 7 дена не намериха решение за DDoS ( което те нарекоха вирус и ме помолиха да преинсталирам :) ) ги смених като доставчик.

Автора на темата да се сети дали си е давал IP-то на някое лапе или Skype което то срещу 15 $ да го флуди няколко дена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен MEGALAN ми спряха външният интернет,оставиха ми само БГ сайтове понеже си дадох IP-то на едни да пробват да ме флудят ( закачат за платена бот мрежа ) и понеже до 7 дена не намериха решение за DDoS ( което те нарекоха вирус и ме помолиха да преинсталирам :) ) ги смених като доставчик.

Автора на темата да се сети дали си е давал IP-то на някое лапе или Skype което то срещу 15 $ да го флуди няколко дена.

ИП не съм давал, а и съм сигурен, че дори и лапетата дето си играят на хакери нямат причина да флуудят точно мен. На секундата бих минал на друг доставчик, но нямам по-добра алтернатива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не е ли по-добре първо да посетиш

да изпълниш указанията и като качиш изискваните дневници да изчакаш член на екипа да ти даде информация дали си чист и ако не си да получиш адекватни инструкции.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване