Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте  ! Искам да попитам ако някой от вас има Сет Топ Бокс.. какво точно представлява.. как се свързва и с компютъра и с телевизора..понеже сега ми предлагат ..До сега съм се декодер.. но казват че Сет Топ Бокс е по добър..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, zdraveiteee написа:

Здравейте  ! Искам да попитам ако някой от вас има Сет Топ Бокс.. какво точно представлява.. как се свързва и с компютъра и с телевизора..понеже сега ми предлагат ..До сега съм се декодер.. но казват че Сет Топ Бокс е по добър..

Че, то Сет Топ Бокс (set top box) и декодер за цифрова телевизия (тв тунер) е едно и също.

С какъв сте в момента и какъв Ви предлагат (марка и модел), за да Ви посъветваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Във вмомента съм с едно декодерче малко.. а те ми предлагат някакъв дето щели по IP адрес да пускат цифровата.. цифрова и интернет заедно за 20 лв .. иначе модел не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм на Унакс в Поморие обаче е малко по висока таксата.

200 канала, добър интернет + безплатен достъп до сайта на Нетера 

Приемника им е пълна скръб често забива.

Ако телевизора е по нов не е и нужен, аз съм с КА модул с прости думи ТВто си има слот в които се слага картата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поинтересувай се от хора, които ползват такава услуга от тях. Абонат съм на такава телевизия от друг доставчик и, общо взето, ако е като при мен, по-скоро бих си позволил да те посъветвам да не се хващаш на тая въдица, отколкото да се включиш. Но виж при конкретния доставчик как е хавата, може да няма нищо общо с положението при нас.

Иска по-висока връзка, поне тридесетина мегабита.

Мда, същата история. Забиване в началото (сега го оправиха), незапаметяване/самоизтриване на настройки и настроени предавания за запис, самоизтриване на записи на предавания, липсващи настройки... Иначе можеш да гледаш определени програми до три дни назад, това е едно от предимствата на боксчето.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Аз съм на Унакс в Поморие обаче е малко по висока таксата.

200 канала, добър интернет + безплатен достъп до сайта на Нетера 

Приемника им е пълна скръб често забива.

Ако телевизора е по нов не е и нужен, аз съм с КА модул с прости думи ТВто си има слот в които се слага картата.

Сега видях.. имам такъв  КА модул.. и какво да правя.. от къде да намеря такава карта и как точно служи тя  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Wankata написа:

Мда, същата история. Забиване в началото (сега го оправиха), незапаметяване/самоизтриване на настройки и настроени предавания за запис, самоизтриване на записи, липсващи настройки...

Да редовно обновяват софтуера и мамата на подредбата, местят канали и т.н

IP телевизията е от сайта на Нетера. С приемника нямам идея как се гледат каналите аз съм със смарт ТВ пробвах ги през браузъра, става за гледане.

На средния пакет съм. Нет + два телевизора 100лв за три месеца.

преди 10 минути, Wankata написа:

Иначе можеш да гледаш определени програми до три дни назад, това е едно от предимствата на боксчето.

Мисля че няма такава опция.

преди 3 минути, zdraveiteee написа:

Сега видях.. имам такъв  КА модул.. и какво да правя.. от къде да намеря такава карта и как точно служи тя  ?

От унакс те трябва да ти направят настройките. При нас е безплатно за един телевизор за втория се купува Ка модула.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, П.е.т.ъ.р написа:

Да редовно обновяват софтуера и мамата на подредбата, местят канали и т.н

IP телевизията е от сайта на Нетера. С приемника нямам идея как се гледат каналите аз съм със смарт ТВ пробвах ги през браузъра, става за гледане.

На средния пакет съм. Нет + два телевизора 100лв за три месеца.

Мисля че няма такава опция.

От унакс те трябва да ти направят настройките. При нас е безплатно за един телевизор за втория се купува Ка модула.

Аз съм на Булсатком. При нас може, ама има още много вода да изтече, докато услугата стане качествена. Иначе със смяната на два приемника и най-високия пакет + доплащане за ноември и декември ми излезе малко по-малко от 200 лева за 6 месеца. Ама засега явно при всички е така. Общо взето, за момента по-скоро не съветвам никого да си прекарва такава телевизия. Какво от това, че имаш повече телевизии, като ти прекъсват и като половината от тях са негледаеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам и сет топ бокс, но го ползва майка ми.

Две дистанционни едно за телевизора едно за приемника.

С една идея по гадна картина.

Често обновяват софтуера

преди 5 минути, П.е.т.ъ.р написа:

и мамата на подредбата, местят канали и т.н

Бъгав е забива от време навреме, често дава грешка "комуникация с картата дрън дрън натиснете ОК"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И ся последно ко да прая ? в момента съм на скат.. и плащам 22 лв..само за телевизия.. и отделно 20 лв интернет .. кво да правя ?

Този Ка Модул с нищо ли не се свърза .. с някви кабели или нещо такова.. само поставям картата в телевизора ли ? и замества всички било то модеби , сет боксове и тем подобни ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сет топ бокса си е всякакъв вид тунер, приемник, декодер или източник... Имай предвид, че за ИПТВ трябват високи ПОСТОЯННИ скорости... Все пак няма да е свързан само бокса, а и други устройства и ако има голям трансфер в определено време, то може каналите да насичат, забиват и дори спират. Колкото по-високо качество е канала, толкова по-голяма скорост и повече трафик ще трябва на бокса... Унакс са си добър оператор и телевизията им също е добра. Лятото правиха обновяване по боксовете (не съм сигурен за кои точно, май за иптв ставаше въпрос) и от тогава си има доста хубави предимства като останалите оператори като запис, гледане назад и напред, даване на пауза, справочник и други. Доста са предимствата пред сателитната, а хората които се оплакват от забиване и насичане, 90% от проблемите са с интернет връзката им... Сега не започвайте да си цитирате високите скорости при тестове, защото това са тестове при едно активно устройство, а не при доста включително и иптв бокс. По някога проблема може да е и при оператора със стрийм сървърите, но тях бързо ги отстраняват. 

преди 1 час, П.е.т.ъ.р написа:

Естествено, че има кабел, нали сигнала трябва да дойде от някъде.

КА модула се поставя в съответния слот на телевизора като това е устройство, в което се поставя самата смарт карта независимо от предназначението или криптирането ѝ.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.