Премини към съдържанието
Corey89

Свързване на слушалки към 3.5мм жак.

Препоръчан отговор

Здравейте.Понеже искам да поправя старите слушалки, ще помоля някой компетентен човек  да ме посъветва за начина на свързване на съответните краища на жичките към тези на новия жак.Той е някакъв обикновен, но мисля, че ще ми свърши работа.Жичките на слушалките са 3 -синя, червена и медена, а на жака са по 2 чифта с червен и меден цвят.Не знам дали стария жак е повреден(леко е изкривен) или неправилно сме го свързали при опита за ремонта.При вкарването в леглото звукът освен, че беше тих беше и много некачествен.

DSC_0002.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Синьо - Ляв канал.

Червено - Десен Канал.

"Медната жица" - Ground. 

Медните жици ги свързваш, свързваш синията към чедната червена от другия кабел, а после червената към другата червена. Проверяваш дали са правилно каналите и ако е, изолираш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, Corey89 написа:

При вкарването в леглото звукът освен, че беше тих беше и много некачествен.

Това последното може да се дължи на недобър контакт - получава се, когато пластинките в буксата са се разхлабили.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-напред изгори лаковото покритие на проводниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, Пунта мара написа:

Най-напред изгори лаковото покритие на проводниците.

После прозвъни с мултицет всички проводници дали са здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта, но явно бъркам някъде.След премахване на лака и свързване по описания начин нямаше звук, а освен това положението беше същото като като ги свързах към стария жак.Може би трябва да се свързват по друг начин(аз просто ги увивам една към друга) или да се изолират веднага след свързването.За друго не се сещам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Би било добре да се запоят поне....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 12/17/2015 at 10:17, ice_lion__01 написа:

После прозвъни с мултицет

279.gif

Редактирано от Tanaz_we (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Незнайно как днес номера почти се получи и то още преди запояване(направих и някаква посредствена запойка все пак).Сега се чува звук, но мисля че е моно, защото като вкарам други слушалки и местя баланса към лява или дясна слушалка, нормално се чува само лявата или дясната такава, а при другите слушалки се чуват и двете слушалки, но слабо.Така се получава и при здравите слушалки, когато не вкарвам жака докрай(т.е. наполовина).Дали ще е възможно да засвирят стерео или да ги изолирам в това положение?Ще проверя и дали продават някакви други жакове по магазините.

DSC_0004.JPG

Редактирано от Corey89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вземи си нови слушалки по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи, проблемът практически е решен след като купих друг жак от магазина, но запоявах за първи път и това се повтори 3пъти- наистина ми се вдигна кръвното- капката трудно се залепяше, но някак си успях да направя добра запойка на 2-те жички ,а третата -по-посредствена.Независимо от това изолирах буксата и я сглобих(завинтих).След това наистина си се чуваше стерео, но при размърдване на кабела звукът пращи и се мени:huh:.Така фиксирах кабела в по-горните части и положението се ядва...

Сега по темата за нови слушалки - преди няколко дни си взех едни philips shp 2500 и сега буквално трябва да си ги завирам отзад, тъй като се доверих на положителните коментари в интернет, а накрая се оказа, че компютъра ми не може да ги захрани...   Все пак ви благодаря за помощта.За това се помага на хората, за да ти се помогне на теб самия в някой труден ден за нещо :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с първата спойка ми е много познато. Сега имам белег на китката от изгорено... Но иначе поздравления за това, че ги оправи. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.