Премини към съдържанието
killchain

Съвет за автоматична кафемашина

Препоръчан отговор

Привет!

Засилил съм се да купувам кафемашина за домашно ползване и засега съм се спрял на Saeco HD8841/01 - основно заради опцията да се превключва между високо налягане (еспресо) и ниско налягане (филтърно кафе) - вкъщи сме свикнали на кафе от кубинска кафеварка, доколкото разбрах филтърното става подобно, та е хубаво да го има като възможност освен еспресото. Някой има ли подобна и ако да, какви са впечатленията?

Точно този модел в момента може да се купи от Технополис за 830 лева. Дали има други предложения от други марки или пък други модели Saeco/Philips за не повече от трицифрено число? Иска ми се да я взема тези дни, но може евентуално и след Коледа.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кафето от "кубинската" кафеварка е по-близо до еспресото отколкото до филтърното кафе. 

Даже италианците и на нея кафеварка и викат еспресо 

http://www.amazon.com/Capacity-Aluminium-Christmas-Permanent-Resistant/dp/B011G5TUJY

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз все си мисля, че обикновена кафеварка не може да вдигне 15 бара налягане, каквото цитират за тази машина, та мисля, че това е и основната разлика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Под обикновена какво имаш предвид? Кубинка? Може, че дали не е и повече особено с по-ситно кафе и бела може да стане, ако не е в ред клапанът отстрани.Тия 15 бара дето ги рекламират на минни кафемашините чак не знам как ги правят с тия вибратори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвахме подобна 2г. и в един момент спря да тече, не знам дали беше от цедката но ми се струва че проблема бе някъде другаде. И аз съм любител на кафето от кафеварка и мога да кажа че най-доброто  кафе от машина това е на делонги. От 2 седмици сме с кафемашина за капсули на долче густо и смея да твърдя че прави също много хубаво кафе. Много е лесна за употреба и не изисква никакво почистване, машината е доста евтина 130 лв. от  старите модели на промоция.

Редактирано от BANKATA (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Четох разни мнения, че някои се запушвали и искали ръчно отпушване, че не били чак толкова дълговечни и така нататък. Излиза, че за качествена машина от тоя тип трябва да дам два пъти повече пари...

Мерси за мненията, засега мисля да поизчакам и да почета още ревюта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цената никога не е фактор (поне в България) 

Родителите ми ползват кафемашина за 170 лв. и вече 3г. си работи без проблем. Да попаднеш на качествен продукт си е късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като казах "от този тип", имах предвид автоматична. Според мен ръчна машина не е кой знае какво улеснение спрямо кафеварка, а кафето е най-хубаво, когато си го смелиш непосредствено преди да си го направиш (иначе изветрява). Но да, за тези пари сигурно може да се вземе хубава ръчна, то няма какво толкова да ѝ струва много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кафето от кубинка няма нищо общо с еспресото и точно пък италианец никога няма да му каже така. Налягането е ниско и температурата е висока. При еспресото водата никога не завира.

Не че е лошо, но не е еспресо.

Ако е автомат, за тези пари трбва да е и с капучинатор, за да бъде глезотията пълна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, BANKATA написа:

Цената никога не е фактор (поне в България) 

Родителите ми ползват кафемашина за 170 лв. и вече 3г. си работи без проблем. Да попаднеш на качествен продукт си е късмет.

И аз съм на това мнение. 

12 години ползвах Делонги съвсем обикновена експресо машина 22бара налягане, правеше чудесно кафе.Буквално се разпадна беше почти изцяло метална и корозията и видя сметката.

След като отказа напълно взех Електролукс не помня точния модел, не изчаках даже и гаранцията да изкара пълен буклук и все пак беше доста по добре от Филипс-Съеко която ползвам в момента. 

Имам два броя едната е кафе автомат евтиният модел PHILIPS - SAECO HD 8643 зацапва се датчика за отработено кафе 2-3 пъти ходи на ремонт писна ми и по препоръка на приятел взех и една обикновена Philips Saeco Poemia HD8423 тя бива горе долу.

Купувам кафе на зърна, пакети по един килограм Ti Amo BLACK за вендинг автомат и си го меля в кварталното магазинче за кафе. Кафемелачката им е професионална регулира се едрината. 

За да не изветрява ползвам буркани които се затварят херметично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Втора година ползвам Саеко от същия ценови диапазон който търсиш и съм доволен. Машината брои направените кафета и когато изпише на дисплея трябва профилактика, смазване на пластмасовите части съгласно инструкциите за употреба и прочистване с препарати за котлен камък. Регулира се всичко от температурата на водата за екстрахиране на кафето до дължината на "късото", както и колко ситно да мели мелачката. Кубинката прави много силно кафе защото водата винаги е вряла и при по-ситно смляно кафе направо ти изправя косъма. Само сипвам кафе и вода и изхвърлям боклука и през 2-3 месеца я почиствам по-основно, два пъти в годината и правя и почистване с противокотлени препарати и смазвам честите. По мързелива машина от тази няма, натискаш копчето и пиеш кафе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, AGD написа:

По мързелива машина от тази няма, натискаш копчето и пиеш кафе.

Моята е с гласови команди. Не само не натискам копче но и ми бива сервирано. ;)

За съжаление поддръжката излиза скъпо.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.