Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следният проблем:
    Картината на монитора ми трепти. Имам от старите CRT монитори iiyama pro 1415, до сега ми вършеше идеална работа. След това отидох на село за няколко месеца и там също работеше без проблем. Но след като се върнах още при първото пускане имаше проблем.Картината ми трепти. От начало мислех, че е от кабели нещо, проверих, изкарах, вкарах, не е от това. След това смених разклонителя, пак без файда. Единствено се оправя когато сменя максималната резолюция(1280х1024) на препоръчителна (1024х768). Прочетох, че това може да се дължи на честотата на опресняване на монитора, която е 60hz при макс. резолюция и 85hz при препоръчителната, но се чудя защо до сега не го правеше това. По някое време като си реши току виж е намаляло трептенето, но след известно време пак почва. Имах още 1 CRT монитор пробвах и нещо - същата работа. Съмнява ме дали не е видеокартата (gt610) или нещо захранването(480w) да поддава. Смятам да си купя нов монитор, но ако се окаже, че е от видеото няма смисъл. Има ли начин да разберем кой е виновникът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Blue Ray    1004

Опита ли с друг кабел да свържеш монитора, а не само да го вадиш, защото аз не прочетох такова нещо. Най-вероятно и според мен, проблем се получава от източника т.е. компютъра. Възможно е и честотата да указва влияние, за това бих препоръчал, ако има възможност да се настрои и на двете честоти да остане на 60HZ и да се сравнява дали тогава ще го има трептенето и колко. Първо опитай с друг кабел, все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    svetoslav81    61

Ами пробвай първо дали е от кабела (намери друг), ако не е от това се помъчи да си намериш друго видео, ако не можеш пробвай да включиш монитора към лаптоп или друг компютът.

Редактирано от svetoslav81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забравих да добавя. Да, смених кабела и на компютъра и на монитора. Дори пробвах с различен контакт. При проръчителната резолюция не ми дава да избера по малко от 75hz. Нямам възможност да намеря друго видео или компютър в момента. Смятам да си купя един LCD 2-ръка, дано проблема да е бил в монитора, че иначе ще ми излезе солено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1004

За CRT мониторите трептенето си е "нормално" или от честотата, или по други причини. Предполагам след смяната едвали ще го имате проблема. Възможно е да става въпрос за кинескоп с паднала емисия на катодите, което не подлежи на възстановяване, освен с пускане на по-голямо напрежение, което не е много безопасно и оптимално "решение"...

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5863

Не какъв да е а IPS от последните години. Реално и най-евтиния такъв без значение от логото му ще свърши работа.

Ако купуваш нещо на старо търси ревюта първо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kakato10
        Здравейте, можете ли да ми препоръчате нов монитор до 400 лева. Задължително да е IPS с FullHD резолюция, и за предпочитане са магазините на sky и vario. Вероятно ще закупя два за dual monitor setup, като идеята е да се ползва от програмист, архитект (т.е. за CAD системи) също така ще се ползват и за гейминг.
        Благодаря предварително!
      • от Kamen Koichev
        Здравейте. Имам лаптоп Asus X550VC от известно време ми създава проблеми забива без причина и понякога не иска дори да зареди а след преинсталация всичко се оправя.Осъмних се в хард диска и изтеглих програмата HDTunePRo. Наистина ми излезе грешка,но досега не съм имал подобен проблем и незнам какво точно означава,ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.Прикачвам снимка с грешката ако трябва ще пусна и допълнителни тестове просто незнам какви. Благодаря предварително.

• от Petar Manov
        Здравейте!
        Първо се извинявам, ако темата не е за тук!
        От известно време имам проблем с пускането на видео фаилове. Първо нещо се беше строшил БС плеъра и което и видео да пусна ми го даваше на поне 300 % зуум. Нищо не се различава от видеото, защото е приближено и например виждам на цял екран око или нос. Ползвах Гом и влс плеъри и там ми го пускаше с нормална големина, докато не направих едно клипче с мувй мейкъра и от тогава каквото и да пусна без значение от формата (ави, мп4 и т.н.) ми го дава зумнато по същия начин. Рових в настройки, но няма как да се коригира. Нещо е цялостен проблема, защото като направя клип и го кача на флашка после на телевизора ми изила пак зумнато.
        Много, много ще съм благодарен, ако някой ме посъветва нещо, иначе трябва да преинсталирам цялата система.
      • от dadino
        Проблемът ми е следния. Имам слушалки Plantronics със сплитер с жак за аудио и микрофон. 
        Когато включва слушалките в компютъра директно (микрофона в розовото, слушалките в зеленото) се чува много по - слабо, от тогава, когато включа без сплитера слушалките в колонките ми. Нямам преден панел с аудио жакове, работя само с тези отзад на кутията. Иначе си работят, няма пращене и микрофона си работи. Пробвах да ги включва и на лаптоп, чува се както, когато ги включва в колоните.
      • от Marinela Georgieva
        Здравейте!
        Преди 2 дни инсталирах пиратската версия на Norton Internet Security + ID security. След рестарта на компютъра обаче, за появи огромен проблем с Chrome - не зарежда, не иска да показва начална страница, дори и настройки! Рових се в настройките на антивирусната, деинсталирах я, рестартирах компютъра няколко пъти. Опитах да деинсталирам Google Chrome, но ми даде грешка. Не че не мога да използвам Morzila/Opera, но с Chrome ми е по-удобно.
        Моля, помогнете!

Благодаря много предварително!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.