Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

galinves71    2

Здравейте.Имам голям проблем,моля който ми отговори да е с истински отговор а не с подигравки.Та към проблема направо.Синът ми си е купил айфон 4s който е закупен от чужбина и е бил заключен,но уж е направен да работи и тук.Има пълния комплект за сим картата R sim слот и му сменихме сим картата с малък чип.При поставяне на сима в телефона,постоянно изписва за накакъв проблем и нещо търси.Изгледахме куп клипове за отключване и нищо и нищо.Никакви икони в менюто не изкарва а само бял екран и това е.Моля ви помагайте защото ме преследва постоянно и вече не ми останаха нерви да се ядосвам с него.Надписа който изписва е.

your iphon could not be activated because the activation server cannot be reached.try connecting your iphone to itunes to activate it ,or try again in a couple of minutrs.

if this problem persists,contact apple support at apple.com support. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43981
    преди 6 минути, galinves71 написа:

Изтеглих го и какво следва?

Инсталирате го и свързвате телефона с кабел към компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981
    Току що, galinves71 написа:

Отново ми дава невалидна сим.

А ползвате ли R SIM-a?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    galinves71    2

Да писал съм че всичко което трябва го сложихме и нищо,имам чувството че няма операционна система или греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782
    преди 16 минути, niki292002 написа:

Изтегли ITunes на компютъра и го свържи с Usb кабел.

Отново ми прави впечатление че се включваш неподготвен. Телефона иска активация но няма как да се активира с R-sim или поне не с тази която има автора. Което евентуално след активация на телефона не означава че и ще му намери мрежа че някой работят до точно определена версия на бейзбанда (iOS) и не се знае дали ще е актуална за наличната  iOS на телефона. А телефона най лесно се активира с оригинална сим карта на оператора към който е заключен.

Та Ники за тези му гимнастики за момента iTunes не му е нужен. След iOS5 ябълките могат да се активират през самото устройство като се закачи към WI FI, ра се че става и през туню но без сим на оператора няма да мине активацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    galinves71    2
    Току що, galinves71 написа:

Да писал съм че всичко което трябва го сложихме и нищо,имам чувството че няма операционна система или греша.

Разбрахме че не трябва да има пин код.Не съм сигурен дали правилно го отказахме,но ще ви обясня как го направихме.На моя телефон сложих сим картата,в опции влязох в меню сигурнос,после настройване на закл.на на сим,отключих я и вече стартира телефона без код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782
    преди 6 минути, galinves71 написа:

За да зацепи евентуално R sim телефона трябва да се активира. Тоест някой ви е инсталирал последната iOS и иска активация или е връщан до фабрични настройки от предния собственик и отново иска да се активира. Но това са бели кахъри и могат да ви го активират в някой гаражче де се занимават с тия играчки, вие се молете да не се окаже по време на активацията че е заключен и към iCloud че тогава най добре го хвърлете на боклука (ще ви излезе най евтино) и купете на сина ви нормално работещ телефон а не евтини решения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    galinves71    2
    преди 1 минута, BMW Маниак написа:

За да зацепи евентуално R sim телефона трябва да се активира. Тоест някой ви е инсталирал последната iOS и иска активация или е връщан до фабрични настройки от предния собственик и отново иска да се активира. Но това са бели кахъри и могат да ви го активират в някой гаражче де се занимават с тия играчки, вие се молете да не се окаже по време на активацията че е заключен и към iCloud че тогава най добре го хвърлете на боклука (ще ви излезе най евтино) и купете на сина ви нормално работещ телефон а не евтини решения.

Е не исках точно това да чуя ама и аз си го мислех че е върнат на фабрични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782
    преди 8 минути, galinves71 написа:

Е не исках точно това да чуя ама и аз си го мислех че е върнат на фабрични.

С наличността с която разполагате (заключен към оператор iPhone и R sim) вие не сте в състояние да подкарате това устройство. Съвета ми е да се обърнете към сервиз или познати хора които се занимават с това. Да ви се активира телефона е елементарно ако няма iCloud акаунт, само дано след това R sim да успее да тръгне ако не ще се наложи да го смените с някой по нов X, R или подобни сим карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2506
    преди 49 минути, BMW Маниак написа:

Отново ми прави впечатление че се включваш неподготвен. Телефона иска активация но няма как да се активира с R-sim или поне не с тази която има автора. Което евентуално след активация на телефона не означава че и ще му намери мрежа че някой работят до точно определена версия на бейзбанда (iOS) и не се знае дали ще е актуална за наличната  iOS на телефона. А телефона най лесно се активира с оригинална сим карта на оператора към който е заключен.

Та Ники за тези му гимнастики за момента iTunes не му е нужен. След iOS5 ябълките могат да се активират през самото устройство като се закачи към WI FI, ра се че става и през туню но без сим на оператора няма да мине активацията.

Просто казвам това, което е написал автора и не се е опитал. А аз имам чуството, че това е поредния IPhone в OLX, който е намерен в чужбина и продавача го води като "внос от Англия".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    galinves71    2

Искам още нещо да попитам.Каква е разликата между r-sim и gevey-sim? Защото това което поразчетох е че с gevey-sim намираш операторите към които е работел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782
    преди 57 минути, galinves71 написа:

Искам още нещо да попитам.Каква е разликата между r-sim и gevey-sim? Защото това което поразчетох е че с gevey-sim намираш операторите към които е работел.

Похвално е упорството което прилагате да подкарате тоя мъртвец сам. Попитайте в някой български форум на iPhone (къде ви отведе googe) там има хора които се занимават само с това или им е бизнес. Ще ви проверят устройството по серийния номер или IMEI какво му е състоянието (заключен към кой оператор и има ли iCloud) и ще ви предложат вариантите с които евентуално да го подкарате. Аз съм голям фен на марката но никога не съм ползвал тия симове за да ви дам адекватна информация за разликата им. Но от препатили знам че си е мъки и ограничения за ползвателите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    galinves71    2

Днеска като се разрових из нета,видях че тези помощни преходници или както ги наричат r sim,имат с 5 и с 6 контактни точки .Нашата е с 5 а симае с 6 и си мисля че и предния собственик не е можал да го подка и го е продал.Вижте и кажете греша ли.Нашата е червената.

sku_257754_2.jpg

sku_257756_3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782
    преди 3 минути, galinves71 написа:

Днеска като се разрових из нета,видях че тези помощни преходници или както ги наричат r sim,имат с 5 и с 6 контактни точки .Нашата е с 5 а симае с 6 и си мисля че и предния собственик не е можал да го подка и го е продал.Вижте и кажете греша ли.Нашата е червената.

Ти активира ли си телефона че стигна до турбо симовете ? Телефон се активира с карта на оператора към който е заключен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    galinves71    2
    преди 7 минути, BMW Маниак написа:

Ти активира ли си телефона че стигна до турбо симовете ? Телефон се активира с карта на оператора към който е заключен.

Е аз ако имам такава ще се мъча ли да го лъжа с тези чипове.Ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782
    преди 1 минута, galinves71 написа:

На сляпа баба ли ще си играем? Кой да ти каже защо предния собственик се е отървал (продал) телефона! Ми не съм гадател! Явно е преценил че не си заслужава мъките.

Сега при тази ви информация която представяте няма как да ви се помогне. Дайте например сериен номер или IMEI за да му видим статута на вашия тел. И пия редбул от сега да ти кажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2506

Кажи IMEI. А ако не успееш да го намериш, влезни в настройките и намери нещо подобно на относно телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29551
    преди 2 минути, BMW Маниак написа:

На сляпа баба ли ще си играем? Кой да ти каже защо предния собственик се е отървал (продал) телефона! Ми не съм гадател! Явно е преценил че не си заслужава мъките.

Сега при тази ви информация която представяте няма как да ви се помогне. Дайте например сериен номер или IMEI за да му видим статута на вашия тел. И пия редбул от сега да ти кажа.

Чудя ти се откъде вадиш тези здрави нерви да обясняваш 4 пъти едно и също и пет пъти да продължават с един и същи въпрос да те тормозят.
    Но на Коледа се случват чудеса и дано на шестия път се осмисли правилно това, което обясняваш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782
    преди 1 минута, algor написа:

Чудя ти се откъде вадиш тези здрави нерви да обясняваш 4 пъти едно и също и пет пъти да продължават с един и същи въпрос да те тормозят.
    Но на Коледа се случват чудеса и дано на шестия път се осмисли правилно това, което обясняваш.

Ми всички около мен са запразнили а аз не съм по тая част и ми е скука малко та за туй. Опитвам се да му помогна до колкото мога ама той явно не чете какво му се отговаря.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2506

Като чета виждам, че има и варианти да се активира и без сим карта, но като те гледам, че не можеш и един IMEI да дадеш, ще прецакаш телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    galinves71    2

Ок.Весела коледа и благодаря за положените усилия за отговори.Ама мисля че наистина подробно обясних отначало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.