Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да ми кажете и предложите МАСВООК който е с по-малки инчове и е най-добър според качество и цена, защото нямам желание да се изхвърлям на най-новите модели! 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това са изделия на Apple които са с друга ОС и цената им е голяма, не знам каква работа ще ти върши това чудо като вече има ултрабуци на цена около 600-700 лв.http://shop.lenovo.com/bg/bg/tablets/lenovo/yoga-tablet-series/yoga-tablet-2-win-10/

Редактирано от Person (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влизаш в сайта на някоя от големите вериги и си избираш спрямо цената, най-евтиния е 2000 лв екраните са им малки на повечето модели 12" 13.3 ". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам за какво ще го ползваш, но вече имам към 7-8 години стаж на Мак.. и колкото и л@йнян да е Уиндоуса, си остава по функционален. 

Колкото до Макбук, те са им един Макбук 12 инча, 11 и 13 инчов еър, 13 инчов про, 15 инчов про. Отиваш разглеждаш и избираш, всяка година ги обновяват, така че търси тазгодишно. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доста хубави машинки. Но заради цената не бих си взел такъв.

преди 59 минути, kaldataforumuser написа:

Не знам за какво ще го ползваш, но вече имам към 7-8 години стаж на Мак.. и колкото и л@йнян да е Уиндоуса, си остава по функционален. 

Колкото до Макбук, те са им един Макбук 12 инча, 11 и 13 инчов еър, 13 инчов про, 15 инчов про. Отиваш разглеждаш и избираш, всяка година ги обновяват, така че търси тазгодишно. 

Обновяват ги няколко пъти в годината - early, middle и late. Но пък за сметка на цената, получаваш дългогодишна подръжка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обикновено ги обновяват веднъж годишно, с редки изключения - два пъти.

Скъпи са, но невероятно държат цена, т.е. по-важно е след две години, когато го продадеш, каква ще е обезценката.

Подобно качество на изпълнение на хардуера не съм виждал в Уиндоус лаптоп,

а ако има, то предполагам, че цената ще е идентична.

МакОС е доста различна от Уиндоус, ще ти трябва някакво време да се адаптираш. Много по-стабилна е, не натрупва "умора" с времето, по-бърза е.

Офис пакета (Ексел, Уърд) за Мак е по-зле от този за Уиндоус, но ще го усети потребител над ниво "професионално".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това за изработката е вярно. Много ми харесват как изглеждат, софтуера, дисплеите им, но не и цената им.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали знаеш, евтино и хубаво се продавали в различни магазини :)

Моето изследване и опит на база загубата в стойност при препродажба, обаче, категорично дава предимство на Епъл.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цената е висока и има защо да е такава. Нормален лаптоп за година  поевтинява със 30%  докато Макбук  за година  пада със 3 % .Нито една част във ейпълските машини не е стандартна и е  направена точо за тях. Не познавам човек който  веднъж да  си е купил нещо на Ейпъл и след това да се е върнал отново на Уиндоус,Андроид или Линукс.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако не ти е проблем, изчакай март-април, защото цялата гама ще има обновяване. и купувай от САЩ, ако можеш. тук цените са с 700-1500 лв. отгоре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Алтернативен вариант е студентската отстъпка - 10-12% в България.

Често я има, обикновено са най-активни около началото на учебната година или сега, по празниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Blago72 написа:

МакОС е доста различна от Уиндоус, ще ти трябва някакво време да се адаптираш. Много по-стабилна е, не натрупва "умора" с времето, по-бърза е.

Дали? Mac ми е крашвал и забивал по-често от Windows 8.1 и 10. Никак не съм доволен от операционната система, честно казано. Липсва и количеството софтуер, достъпно при Windows.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дали? Mac ми е крашвал и забивал по-често от Windows 8.1 и 10. Никак не съм доволен от операционната система, честно казано. Липсва и количеството софтуер, достъпно при Windows.

Да, количеството софтуер е по-малко и по-трудно за намиране безплатно. Действително, тук зависи за какво ще му трябва - аз не съм изпитвал усещане за липса, но използвам Мак-а за работа.

За забиването...самата ОС ми е крашвала няколко пъти за няколко години. Апликации крашват доста по-често, като в момента своеобразен рекордьор е Скайп - почти всеки ден, понякога по няколко пъти. ОС се справя без проблеми с убиването му.

Не мога да го сравня с Windows 10, защото почти не съм го ползвал, може и спомените ми да са стари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, AlkatrazBG написа:

Не познавам човек който  веднъж да  си е купил нещо на Ейпъл и след това да се е върнал отново на Уиндоус,Андроид или Линукс.

Приятно ми е .. Хак-->Real--> Отново Уин ... 

iPhone даже не ми се поглежда вече .. Имам сигурно за над 100-200$ закупен софтуер за него .. 

Идеалки са маковете ама все излиза нещо мъничко, което да ти скъса нервите, ако си по хеви юзър и не се ограничаваш в определена сфера на дейност. 

Редактирано от kaldataforumuser (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 12/26/2015 at 18:18, kaldataforumuser написа:

Идеалки са маковете ама все излиза нещо мъничко, което да ти скъса нервите, ако си по хеви юзър и не се ограничаваш в определена сфера на дейност. 

Формулира ми мислите идеално -- това е проблемът, малките неща, които евентуално се натрупват и почват да ти късат нервите.

Вярно е че приложенията крашват по-често от операционната система, но на мен ми се е случвало да крашват неща като Finder... технически да, приложение е, но все пак е неприемливо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На кого му пука, че на някои от вас не ви харесва Mac? :D

<offtopic>

Причината да мина на Мак е, че приложенията не крашват вкючително и тези, които са open source. Нещо сте се объркали ми се струва. Сравнявал съм един и също софтуер като Libre office, Inkscape и други безплатни софтуери на Mac и Windows. Въпреки че ПС-то ми има доста по-добър хардуер от Мак изброените програми крашватпонякога докато на OS X нито веднъж. Вярно е, че е овърпрайснат и няма кой знае какъв хардуер и че macbook е с вградена видеокарта, но пък качеството на софтуера е на много високо ниво и ако използваш софтуер за мултимудия няма да сгрешиш. Също така е вряно че всичко зарежда светкавично на Mac.

</offtopic>

Към автора Macbook Air няма охлаждане, доколкото знам, затова по-добре си вземи 13 инчов Macbook Pro без Retina ако искаш да е възможно по-евтин, но пък качествен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
     Не познавам човек който  веднъж да  си е купил нещо на Ейпъл и след това да се е върнал отново на Уиндоус,Андроид или Линукс.

Приятно ми е .. Хак-->Real--> Отново Уин ... 

iPhone даже не ми се поглежда вече .. Имам сигурно за над 100-200$ закупен софтуер за него .. 

От чисто любопитство - каква е твоята представа за хеви юзър и какво не може да прави МакОС, от една обичайна дейност?

Ползвам я от няколко години и не съм забелязал някакви сериозни липси, но може би пропускам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 12/25/2015 at 17:44, AlkatrazBG написа:

Ами да те запозная със моя милост.
    Започнах със PowerMac G3, ...  G4   минах през Macbook 2006 и няма и месец разкарах един Macbook Early 2008.
    Даже имам тема пусната за него в Mac раздела.

Бях го купил за жена ми да гледа по някой филм в леглото преди да заспи и да сърфира из нета без да закача по една камара вируси, spyware и adware.
    След clean install на Lion изскочи съобщение two software updates available ....инсталирах ги и след рестарта нямам интернет.
    Пуснах един оригинален диск със ,,Последния самурай''...непознат файл .....ами да ти е... и мака.  Така че не ги превъзнасяйте чак толкова маковете.
    Да не продълажавам, че рискувам да превърна темата в ,,mac vs the rest''
    Сина ми има iPAD2  4th gen  нито мога да му закача USB, нито SD карта, много орязан откъм функционалност.
    Сега си поръчах един 7 и 10 инчов таблет от GearBest
    Имат слотове за СИМ карта, micro USB, micro HDMI, micro SD карта, built-in GPS , 3G, blutooth, Intel quadcore, излезе ми 45$..........какво друго да търся.

Купих на сина ми iPhone5, само заради това че ми опява постоянно, че всички негови приятели в училище имали iOS, а той само бил със Windows phone Nokia Lumia 635

g.jpg

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.