Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,весела Коледа,имам проблем с пинга на лаптопа ми много е висок и от време на време прекъсва сигнала е отличен рутера е Rt-N10E Router wireless-n150 когато се свържа с друг лаптоп няма проблеми,но на моя лаптоп има много висок пинг между 5-32 и прекъсва,Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С какво тествате скоростта и пинга? Пробвали сте с друго устройство, а еднакви ли са разстоянията от рутера, при които тествате? Имате ли други проблеми със скоростта и интернет връзката? Имате ли инсталирани последни драйвери за безжичния адаптер за съответната операционна система? Ако да, опитайте с предпоследни, по някога най-новите също правят проблем и може да не са съвместими. Ако свържете лаптопа чрез LAN кабел към рутера, имате ли проблем? Какви са настройките на плана за консумация на енергия по отношение на безжичния адаптер? По някога може проблема да идва и от там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш драйвъра на безжичната  мрежова карта с по-нов/по-стар.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, skaarjbg написа:

пинга е висок в повечето случаи е над 30 пробвах и с други устройства и няма проблеми

Нормално е да варира пинга в тези граници и не е висок. Ето Ви по сериозен сайт, който ако попитате ще ви разкаже всичко за интернет връзката ви. Заредете го на проблемната машина. Сайта е руски, но смятам че няма да е проблем да се справите с прочита. Не е необходимо да се регистрирате, ако ви предложи.   https://2ip.ru/

Ето как изглежда началната страница, която ви дава възможност за много тестове, стига да имате желание:

Снимка007.jpg

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, skaarjbg написа:

пинга е висок в повечето случаи е над 30 пробвах и с други устройства и няма проблеми

А защо реши да отговориш само на един въпрос от всички, които съм ти задал по-горе?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тествай връзката към рутера с UTP кабел и виж дали пак така ще ти варира пинга. Ако е отново така може да имаш вирус или програма, която генерира трафик. През безжичната връзка няма как да имаш постоянен ping.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.