Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. С моята приятелка бяхме от Август до Декември тази година в Англия, Лестър. Работихме и се прибрахме в началото на този месец. Сега планираме пак да заминем около началото на Февруари. Имаме котка, женска на 2 години и бихме искали да си я вземем с нас. Оказа се, че с авиокомпания ще бъде много трудно. България еър изобщо не превозва до UK, а Бритиш еъруейз превозват, но само като карго и цената е 1100 евро. Проучвахме и фирми като зоотакси, обаче цената пак скача до около 400-500 евро и то само до Кале, Франция. 

Искам да попитам някй сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво може да се направи. Евентуално може да се замине с автомобил, само не знам по границите дали има допълнителни такси за котката. Тя си има паспорт, чип и ваксинации. Някой пътувал ли е така или има някаква информация, актуална, защото повечето такива теми, които намирам са от преди 2-3 години. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 43 минути, M1st3r_X написа:

Здравейте. С моята приятелка бяхме от Август до Декември тази година в Англия, Лестър. Работихме и се прибрахме в началото на този месец. Сега планираме пак да заминем около началото на Февруари. Имаме котка, женска на 2 години и бихме искали да си я вземем с нас. Оказа се, че с авиокомпания ще бъде много трудно. България еър изобщо не превозва до UK, а Бритиш еъруейз превозват, но само като карго и цената е 1100 евро. Проучвахме и фирми като зоотакси, обаче цената пак скача до около 400-500 евро и то само до Кале, Франция. 

Искам да попитам някй сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво може да се направи. Евентуално може да се замине с автомобил, само не знам по границите дали има допълнителни такси за котката. Тя си има паспорт, чип и ваксинации. Някой пътувал ли е така или има някаква информация, актуална, защото повечето такива теми, които намирам са от преди 2-3 години. Благодаря.

С автомобил, не знам как ще ходите с автомобил в остров? Или има функция лодка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има ферибот.

Редактирано от M1st3r_X (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 49 минути, M1st3r_X написа:

Проверете Луфтханза, там доста често съм засичал хора с домашни любимци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма директен полет от София до Лондон. А и цените на билетите не са ми по джоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, M1st3r_X написа:

Няма директен полет от София до Лондон. А и цените на билетите не са ми по джоба.

Извинете ме, но не можете да ме убедите че Бритиш предлагат по-ниски цени. И има полети през Мюнхен, Франкфурт...

И накрая си направете сметката, Бритиш + 1000 евро или Луфтханза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Ultimate Computers написа:

С автомобил, не знам как ще ходите с автомобил в остров? Или има функция лодка?

Ти сериозно ли го каза това ? ... По-добре вземи да си редактираш коментара преди да си станал за смях ! Как може да има хора които да мислят че е невъзможно да се отиде до Англия с кола ? Как може да има някой който да не е чувал за Ла Манш .... направо не проумявам как го изтърси това.Дори и имаш френското знаме на профила си пък да не си чувал за Ла Манш.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Azhen написа:

Ти сериозно ли го каза това ? ... По-добре вземи да си редактираш коментара преди да си станал за смях ! Как може да има хора които да мислят че е невъзможно да се отиде то Англия с кола ? Как може да има някой който да не е чувал за Ла Манш .... направо не проумявам как го изтърси това.Дори и имаш френското знаме на профила си пък да не си чувал за Ла Манш.

Нали знаеш че Ла Манш е море? 

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно не знаеш, че има тунели под това "море".

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Ultimate Computers написа:

Има тунел, ферибоот

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, M1st3r_X написа:

Има ферибот.

с влак през тунела под ламанша става а не с ферибот по вода , има и такъв но с влака е къде къде по-практично.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, capnemo написа:

Извинете ме, но не можете да ме убедите че Бритиш предлагат по-ниски цени. И има полети през Мюнхен, Франкфурт...

След предваритено направените калкулации съм се насочил към превоз с автомобил. Затова се интересувам дали някой наскоро е пътувал и има ли проблеми по границите.

преди 4 минути, ExaFlop написа:

Благодаря. Имам съответните изисквания изпълнени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Ultimate Computers написа:

първо не е море а е пролив , второ има тунел под него през който преминават влакове които пренасят автомобили и камиони ... и вече с тоя ти отговор отиваш в бисерите ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Azhen написа:

първо не е море а е пролив , второ има тунел под него през който преминават влакове които пренасят автомобили и камиони ... и вече с тоя ти отговор отиваш в бисерите ... 

Пролив, да, но ако водния басейн има отток се води море, няма значение че отделя два водни басейна (пролив)

Както и да е.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, M1st3r_X написа:

Тя си има паспорт, чип и ваксинации

Това е много добре но разберете дали няма карантина примерно за срок от 6 месеца.

При транспортиране на животни през граници имаше и нещо от този род .

По добре предварително да знаете дали има и как се процедира ,а не постфактум и да се наложи да изоставите котето или заради това да се връщате или да търсите как да го връщате само него и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Карантина има, ако нещо не е наред с паспорта или чипа и тя вече не е 6 месеца.

Имах предвид някой от личен опит или сравнително скоро дали знае нещо по въпроса за минаването през границите с автомобил, или сравнително евтин начин за транспорт, а не да разискваме Ламанша море ли е или планина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, capnemo написа:

Капитане - за друго мога да се сътлася, но за това ... От личен опит ти казвам - летя предимно с BA. От време на време, даже и щогато полета е наближил - пускат доста евтини билети. Луфтханза имат и през Дюселдорф и Дортмунд.

На откривателите ке им кажа, че епохата на Великите географски открития е отминала отдавна. Поне в Европа всичко е открито и описано. Ла Манша е проток м/у Франция и Англия, като площта му е колкото малко море.

Spoiler
    • Дължина - 560 км
    • Най-малка ширина - 34 км
    • Най-голяма ширина - 240 км
    • Средна ширина - 158 км

Много хора си мислят, че това е само пролива Па дьо Кале. Интересна подробност е, че Ла Манш съществува само за французите и френскоговорящите - за англичаните това е English Channel (Английски канал). Фериботи има доста - само от Дувър има два - към Франция и към Белгия. С Евростар (през тунела) също е скъпо.

Към питащия - пътуването е едната част (даже по-лесната) от задачата. Прочети тази и тази теми. После може да ви е трудно да наемете квартира. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, jhoro написа:

Капитане - за друго мога да се сътлася, но за това ... От личен опит ти казвам - летя предимно с BA. От време на време, даже и щогато полета е наближил - пускат доста евтини билети. Луфтханза имат и през Дюселдорф и Дортмунд.

....

Луфтханза нямат (или поне аз не знам) директни полети до Дюс или Дортмунд. Пак го казвам от личен опит, защото тази година съм летял до Дюс и обратно всеки месец. Повечето минават прес Мюнхен и Франкфурт. Има (много рядко) през Виена и Цюрих. Иначе ако човек си купи предварително (поне два месеца по-рано) излизат на доста добри цени. За билети в последната минута не знам, не ми се е налагало тогава да купувам, защото повечето от пътуванията ми са планирани и не бих желал да изпускам предварителното разписание.

Но и цената много зависи от празници, примерно миналата година сумата от билетите ми София-Дюс и обратно (ноември) + София-Дюс (декември) беше по-малка от Дюс-София, защото последния беше около 20-ти декември :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, capnemo написа:

Луфтханза нямат (или поне аз не знам) директни полети до Дюс или Дортмунд. Пак го казвам от личен опит, защото тази година съм летял до Дюс и обратно всеки месец. Повечето минават прес Мюнхен и Франкфурт. Има (много рядко) през Виена и Цюрих. Иначе ако човек си купи предварително (поне два месеца по-рано) излизат на доста добри цени. За билети в последната минута не знам, не ми се е налагало тогава да купувам, защото повечето от пътуванията ми са планирани и не бих желал да изпускам предварителното разписание.

Но и цената много зависи от празници, примерно миналата година сумата от билетите ми София-Дюс и обратно (ноември) + София-Дюс (декември) беше по-малка от Дюс-София, защото последния беше около 20-ти декември :)

1. Имат, но аз говоря за Англия (различни летища)- София. Някъде в Германия се прави смяна.

2. Двупосочен билет с малък престой рядко може да се намери евтино - в едната посока все е скъпо. Но еднопосочен е друго.

3. Цената зависи както от празниците, така и от посоката на трафика в конкретния момент. Много евтино може да се намери за обратен чартър. Но е рядкост - пада се един път на 3 петици от Тотото

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Конкретно тези теми съм ги изчел и отговарям на всичките изисквания.

По темата за самолетните билети. Не знам какво е "изгоден билет" според вас и според мен. При търсенето на билети за след месец ми излизат цени от 800лв с Луфтханза. Ние сме двама + котка. По-евтино ще е направо да си купя кола според мен. 2800 километра са до мястото, на което искам да отида. Затова пуснах темата. Просто питах някой правил ли е това упражнение скоро и дали ще има проблеми по границите, а не Ламанша канал ли е или река.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.