Премини към съдържанието
Nippo

Лаптопа не се изключва

Препоръчан отговор

Здравейте, изтеглих Windows 10 Pro от Microsoft и го инсталирах от флашка без никакви проблеми. Всичко беше наред, докато не стана време да спирам лаптопа и както си му е редът, си го изключих от Старт > Захранване > Изключване, но лаптопа така и не се изключи, а просто екрана загасна, но не и самия лаптоп. Той продължи да си работи, изчаках 10 минути, но не се изключи и го изключих чрез задържане на Power бутона, защото нямаше друг начин. На другия ден се наложи да стана от лаптопа и го оставих включен, без да го затварям и се предполага да заспи след 10 минути. Като се върнах видях, че екрана е угаснал, а се чуваше, че лаптопа работи и лампичките му светят, но така и не успях да светна екрана, получи се както при изключване и отново трябваше да го изключа ръчно от Power бутона и да го пусна наново.

Четох из интернет за този проблем и видях, че и други хора го имат, но така и не намерих решение.

Редактирано от Nippo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Да, поредния бъг в Windows 10.

Чудното е, че не всички го имат този проблем. Явно ще се налага да го махам и даже няма да се върна на 8, а направо на 7, че най-малко проблеми има. Все пак ако намерите решение, ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, Nippo написа:

Чудното е, че не всички го имат този проблем. Явно ще се налага да го махам и даже няма да се върна на 8, а направо на 7, че най-малко проблеми има. Все пак ако намерите решение, ще е добре.

Браво!! Най-правилното решение - Windows 7.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Емил Костов написа:

Браво!! Най-правилното решение - Windows 7.

Аз ако можех да сложа Linux безпроблемно на тоя лаптоп, нямаше да се занимавам с Windows, ама нейсе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, Емил Костов написа:

Защо да не може? 

Като му сложа някаква дистрибуция и не работи както трябва, цикли при влизане в сесия и изобщо при цялото стартиране и работа с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам хард диска ти е здрав. Освен това зависи дали линукс вижда всичките драйвери. Може ли да кажеш модел на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Емил Костов написа:

Предполагам хард диска ти е здрав. Освен това зависи дали линукс вижда всичките драйвери. Може ли да кажеш модел на лаптопа?

Не виждам да има проблем с хард диска, но колко ли разбирам и аз от хардуер. Забелязах, че има някакъв вид стържене при работа под Linux върху хард диска. :D

ASUS X552L

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В сайта на производителя няма драйвери за Линукс така, че слага седмицата и действай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, Емил Костов написа:

В сайта на производителя няма драйвери за Линукс така, че слага седмицата и действай.

Чак толкова безнадеждно ли е относно Linux-а? Доколкото успях да работя под Linux на този лаптоп, забелязах, че си намери драйвърите, но не знам дали е намерило всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, че е безнадеждно, просто не се дава гаранция, че ще работи добре с Линукс. Варианта е да пробваш с различните дистрибуции как се държи ако ти се занимава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не, че е безнадеждно, просто не се дава гаранция, че ще работи добре с Линукс. Варианта е да пробваш с различните дистрибуции как се държи ако ти се занимава.

Като намеря време, ще пробрам. Мерси за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Nippo написа:

Чак толкова безнадеждно ли е относно Linux-а? Доколкото успях да работя под Linux на този лаптоп, забелязах, че си намери драйвърите, но не знам дали е намерило всички.

http://www.ubuntu.com/certification/make/Asus/

Добър ден!Вижте горният линк.По-добре послушайте Емо Костов-за вашия модел най-добре Windows7.Няма смисъл да експериментирате с каквато и да е Linux дистрибуция и да си късате нервите допълнително.Това е.Лек ден и успех!!!

P.S  https://www.asus.com/support/Download/3/563/0/9/DTsG1CRAg2GWmTpE/30/

Всичко необходимо за вашия модел от сайта на asus.

Редактирано от 121212 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам, че лаптопа се "влачи" под линукс, защото не си разпознава драйверите за чипсета и за хард диск модула, но това е само предположение. Може и самата дистрибуция, която е инсталирана да е била проблемна. Вариантите са няколко. Просто трябва да се експериментира, но това отнема време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тези, които все още не са се отказали от Windows 10, а имат този проблем, намерих решение. Всичко това се получава заради новата версия на Intel Management Engine и по-точно от версия 11... За да нямате проблеми с изключването и заспиването, изтеглете версия 9.5... от този линк: https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=intel+management+engine

Обаче не си заслужава да седите на Windows 10, поне не и на този етап. Аз минах на 7 и съм си доволен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еее чак пък да не се изключи лаптопа не го вярвам сега за пореден път се убедих , че в момента в microsoft  работят супер некъдърни хора и всеки пипа там където не разбира . Тези , които направиха windows 7 вече не са в microsoft и не случайно за времето си 7 и остава най-бързо развиващата ОС резултатите от пазара го показват . Та windows 10  още 10 години няма да могат да го направят да работи като хората !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък до колкото прочетох има кахъри този лаптоп под Линукс единствено с тъчпада :) но и за  тва си има лек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, McLane написа:

Аз пък до колкото прочетох има кахъри този лаптоп под Линукс единствено с тъчпада :) но и за  тва си има лек

Коя дистрибуция ще му върви най-добре според теб? Отдавна съм мераклия да слагам Линукс, ама откакто за първи път сложих, само проблеми и цял месец рових из интернет и пишех по форумите, ама не ще да работи както трябва. :D

Даже някои от хората тук може и да ме помнят с темата ми за Mint, която пък стана около 20 страници, а после като се отказах от Mint и реших да пробвам StotinkaOS, там пък даже не можеше да се инсталира и даваше някакви грешки и се изписаха още 20 страници в техния форум, но без успех.

преди 1 минута, Nippo написа:

преди 1 минута, Nippo написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпрос на проба- грешка,принципно убунту и дебиан базираните са най-лесни за инсталиране и настройване.Опитай с Дебиан или Убунту 15.04

В нета видях ,че на лаптоп кат твоя успешно са инсталирани Федора и Опен Сусе.Трябва да си упорит

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.