Премини към съдържанието
kemi

Моля за помощ относно блъснат автомобил

Препоръчан отговор

kemi    32

Здравейте,

преди малко ми блъснаха колата както е паркирана пред дома ми. Чу се гръм, но помислихме че е пиратка и за това не излязохме веднага, но 30 минути по-късно когато излязохме видяхме поразията, а въпросния болкук, който го е направил естествено беше изчезнал. 

Идваха ченгетата, снимаха и всичко останало.... няма да ви занимавам.

Това, което намерихме е една пластмаса, която не е от моята кола и има цифри и букви върху нея.

Въпросът ми е дали по тези цифри и букви може да се разбере нещо от сорта на какъв автомобил е например. Вие в този форум сте страхотни и не е имало случай да не ми помогнете. Моля ви ако някой може да ми подскаже нещо, моля моля моля ви :18:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

jhoro    29752

Може и да може, и да не може - ама ако покажеш снимка, по-лесно ще ти кажем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Black Power    3696

И, кво - ще тръгнеш да го търсиш и трепеш ли???? Ха, ха! Ще намериш трънки и глогинки! Все пак утре се огладай за потрошена или трайно липсваща комшииска кола!

Сега: 

- Важното е да имаш Каско и утре да си заведеш щетата! Ако нямаш какско - лошо! Полицията си е свършила работата, но твоите мъки тепърва започват! Намери читав адвокат, който да измисли нещо по въпроса! Уви никой не е застрахован от подобни инциденти и жалко, че се е случило и на теб!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kemi    32

Ето това ми изпрати моят приятел полицайчето. Това е пластмасата

4.JPG

3.JPG

2.JPG

1.JPG

преди 52 минути, Black Power написа:

И, кво - ще тръгнеш да го търсиш и трепеш ли???? Ха, ха! Ще намериш трънки и глогинки! Все пак утре се огладай за потрошена или трайно липсваща комшииска кола!

Сега: 

- Важното е да имаш Каско и утре да си заведеш щетата! Ако нямаш какско - лошо! Полицията си е свършила работата, но твоите мъки тепърва започват! Намери читав адвокат, който да измисли нещо по въпроса! Уви никой не е застрахован от подобни инциденти и жалко, че се е случило и на теб!

Тъй като съм от малък град, най-малкото по колата ще разбера кой е. Няма да го трепя то е ясно, но поне ще го намерим по-бързо и ще си понесе последствията. Цвета на колата е ясен, остава да разбера модела и съвсем ще блесне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1120

На пластмасата пише, че е произведена 6-ти месец 95г.  Пластмасата се захваща на 2 щипки - вече липсват.  Намира се до фаровете за мъгла, като на тази снимка. Сори, но не можах да намеря в близък план.

http://img12.olx.bg/images_prodavalnikcom/88312856_2_585x461_prodavam-reno-espeys-renault-espace-30i-v6-avtomatik-na-chasti-snimki.jpg

На другата страна на колата има същата пластмаса а от вътре пише същите номера, като последното число е единица на горе или на долу. Примерно ще пише този номер. 147 142 8076 или едно на горе 147 142 8078

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kemi    32

Между другото колата е цвят хамелеон - между синьо и зелено. Искаш да ми кажеш, че е Рено еспейс или бързам да се радвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1120
    преди 3 минути, kemi написа:

Между другото колата е цвят хамелеон - между синьо и зелено. Искаш да ми кажеш, че е Рено еспейс или бързам да се радвам

Бързаш да се радваш. Просто дадох пример де се намира пластмасата. А 95г кола боядисана хамелеон - не вярвам. По скоро има зелен калник и синя врата или обратното. Може да е имал и други произшествия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kemi    32

Да и ние забелязахме цифрите за годината и месеца на колата... а другите цифри какво означават?

Редактирано от kemi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29752

Не е Еспейс. това на снимката е Еспей 3, а те са след 98-ма година.

Иначе металика прилича на хамелеон.

И друго - ако беше Еспейс 2 - щеше да има много пласваса, не само това нещо. На Спас купето е цялото пласмасово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kemi    32

Имаше още едно парче пластмаса на което пишеше <1400, но то вече не е ясно от коя част е, защото е малко.

Моята кола е голф 3, неговата очевидно е по-висока от моята защото като ме е ударил ми е намачкал левия калник,  подкалника, левия фар и част от предния капак, а бронята ми е непокътната. Не е висока като джип, но не е и като моята...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29752
    Защо се занимавате с глупости. Нали за това са застраховките. 

Да де, ама той няма Каско - ще трябва да разчита на ГО на "неизвестен извършител".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14782

За мен въпроса е колко струва целия голг 3 или ремонта му с части от моргата и колко ще струват всички тези детективски галимации. Ако няма ударени хора при ПТП-то или нещо на много лична основа според мен не си струва да се задълбава в тая посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kemi    32

nikolela нареди пъзела :min01:. В крайна сметка се намери тъпанара, защото като показах на моят приятел(полицайчето) прикачената снимка на рено еспейс, тъй като както споменах съм от малък град, той ограничи търсенето си само до ванове, цвят хамелеон или металик. В крайна сметка той е пътен полицай в малко градче и познава всички коли и хора притежаващи такива автомобили. Та както казах намерихме го. До колкото разбрах колата му е ситроен или може грешно да съм чула, но е факт, че се намери глупендера. Полицаят му даде възможност да избере дали да ми направи колата като си поеме целия разход или да му напише акт за 300 лв и да му вземе книжката за 6 месеца. Онзи естествено избра да ми направи колата и така голфа вече е в сервиз. 

Както винаги писах във форума и ми беше помогнато. Покорно благодаря на всички, които се включиха и дадоха мнение. Без вас нямаше да е така лесно. 

:happy-minion: Весели празници на всички.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.