Премини към съдържанието
mozli

Проблем със Samsung DVD HT-DL200

Препоръчан отговор

mozli    0

Добър ден!

Преди известно време си купих въпросното DVD, в търсене на евтин домашен усилвате, а то е нещо като рисийвър. Има съраунд, тунер, възможност за свързване към тв, два aux. Взех го втора ръка от един известен търговец от София. Цената не беше висока - 60лв. Включваше две колони (малки сателити, които не са оригиналните, а от най-евтините, но пак на Samsung), както и оригиналното дистанционно.

Първоначално го свързах с две стари немски колони Зифона (еднолентови) и звука беше леко смотан. После го свързах с въпросните сателити - пак. Звука е с малко среди и без ниски. Разчетох се в упътването и видях, че при конфигурация стерео всъщност е 2.1, като всички честоти под 200хз минават през буфер.

На дисплея свети L и R, което са каналите. По никакъв начин не мога да променя настройката. Помня, че като го взех веднага разцъках и ми се върти нещо из главата, че въртях някакви настройки (STEREO, 3 channel, 5 channel).

Взех един буфер за проба, но от него не се чува почти нищо. Ако ползвам баланс (както вградената опция, примерно при дискт, така и през плейър от компютъра) като сложа звука на 100% на левия канал се чуват ниските през буфера, ако го сложа на десния - не се чуват никакви ниски.

Опциите, които мога да пипам от дистанционното са конфигурацията на говорителите - предни (малки по подразбиране, не мога да ги сменя), централен (вкл/изкл), буфер (който е вкл. и не мога да изкл.) и задни. Както и баланс.

При пускане на диск изписва Linear PCM, но пак си седи на L и R.

Вързах за тест още два сателите от друго домашно кино, вкл. задните, обаче звук няма, свири си само в стерео. Пак не мога да въртя каналите.

Има бутон Pro Logic, който не знам какво прави, нищо не върши. Всички други функции си работят нормално. Гледах през камерата на телефона дали въобще има сигнал дистанционното, като натискам въпросните бутони - има. Дори успях да обуча дистанционното да ми управлява и телевизора, но това беше в последствие.

Първоначално бях вързал за тест два сателите и едната зифона на канала за буфера, за тест. Ниски имаше, обаче пак прикрепени, така да кажем, към левия канал. Освен това имаше шум от канала на ниските, като статичен, постоянен. Не се влияеше от усилване/намаляне. При mute изчезваше звука.

Рових в нета и видях, че двд-то може да се ресетне в заводски настройки, като се задържи стоп бутона на корпуса за около 5 сек. Като го направя изписва INITIAL и нищо. Помни си всички запаметени радиа, нищо не се променя, като конфигурация.

Чудя се дали е нещо покрай крайното стъпало... Или проблем с някой чип, който управлява тия функции.

Принципно аз нищо не разбирам, но го отворих, колкото да видя. По някои от по-големите кондензатори има тъмен разлив (като борова смола). Иначе не ми изглеждат подути. Има и места по платките, където сякаш е играл поялник. Мога да направя снимки, ако желаете. Не че има значение, само от гледане.

Може да го занеса в сервиз, но очаквам, че диагностика + труд + части ще надхвърли себестойността, за която съм го взел. Заслужава ли си според вас?

Аз самия не съм успял още да усетя що за звук има, заради тия батаци, та да преценя. Удобството, както казах, е в това, че е нещо като бюджетен рисийвър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

oic    1567

Като ги свързвате тези тонколони, субуфери, нали знаете , че трябва да са съобразени с усилвателя/ресийвъра: (подходящ импеданс (ома), мощност: W)

Защото да стане "пук", и после да останете и без този "батал"

За да тествате 5.1. аудио си намерете един диск DVD с многоканален звук. Пуснете го и тествайте.

Като преди това сте прочели внимателно упътването.

За да имате много канален звук, когато се ползва радио-то или се слуша музика, погледнете в упуътването дали пише нещо по въпроса за виртуален съраунд.

Инструкция за употреба на  Samsung DVD HT-DL200

Сервизното упътване на HT-DL200

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.