Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на кратко Wan порта е изгорял .И сега търся сервиз за да го отремонтират .Ще съм благодарен ако ме насочите към някои добър сервиз тъй като  в моята област няма такъв .По принцип не бих се занимавал с подобен проблем но устройството е хубаво и се заслужава парите за него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такова нещо не се поправя. Не се знае дали само WAN порта е изгорял и дали има други поражеиня.Ако рутера е в гаранция ще се смени с нов иначе си купуваш друг. 

Има firmware, които могат да обърнат някой от LAN портовете във WAN порт, но там трябва да разбираш какво правиш и не се знае дали ще работи добре.

Поради каква причина е изгорял този WAN порт? Ако е от токов удар задължително сменяй рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направо ме отказа завинаги да си купувам скъп рутер с тоя пост .

Лошото е ,че вече не е в гаранция .Другото което е предполагам ,че е само един от модулите на процесора е издал багажа .Точно този които приема и обработва входния сигнал .Всичко друго си работи както трябва . Разбира да беше изгорял целия но не е и там е проблема .При отварянето ми видях ,че два от входните резистори са дали фира и ги смених с тези от Lan порта . Но токовия удар е стигнал до процесора .Още по лошото е ,че не успявам да намеря информация никъде от къде мога да го закупя ./Broadcom BCM4708A0/

Колкото до firmware не съм го правил това нещо с рутер и съм малко бос в това начинание ,но ако е единственото решение ще го мъча .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, pesho66 написа:

Лошото е ,че вече не е в гаранция .Другото което е предполагам ,че е само един от модулите на процесора е издал багажа .Точно този които приема и обработва входния сигнал .Всичко друго си работи както трябва . Разбира да беше изгорял целия но не е и там е проблема .При отварянето ми видях ,че два от входните резистори са дали фира и ги смених с тези от Lan порта . Но токовия удар е стигнал до процесора .Още по лошото е ,че не успявам да намеря информация никъде от къде мога да го закупя ./Broadcom BCM4708A0/

Колкото до firmware не съм го правил това нещо с рутер и съм малко бос в това начинание ,но ако е единственото решение ще го мъча .

Вие как си го представяте този процесор? Това, което вероятно е изгоряло е мрежовия контролер. И помислете (както ви предложиха по-горе) да сложите друг фърмуер. Има много документи в интернет където е описано как се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми представям си го едно мъничко дребничко с различни цветове което то работи по усмотрение .

Да има информация за firmware и кака се процедира .Но лично аз не намирам да има firmware които да касае моя модел с заместване на  портовете  .Да може да има някъде но явно не успявам да я открия .

Мерси за мненията ако попадна на читав fix за да пренастроя процесора ще го мъча ако ли не още 50 лв на зад

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, pesho66 написа:

Значи проблема е сериозен. Дори и да беше в гаранция, тя не покрива токов удар. Така, че си търси нов рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.