Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Закупих си ето тази РАМ и я сложих преди малко в компютъра. Досега имах 2 плочки по 2 ГБ 1333 MHz DDR 3 памет, демек общо 4 ГБ. Първият път като стартирах компютъра ми изписа "Memory Size Error". Изключих го и пак го включих, този път не излезе нищо, но когато влязох, да вида колко рам имам, ми изписа, че е само 2 ГБ. В CPU Z, пише същото. Някаква идея защо става това? Проверих дали рам паметта е съвместима с дънна платка и е напълно съвместима.

Ето снимка на системата ми(Принципно си пишеше 4 ГБ Рам Dual Channel): Untitled.png.8a313e3fabb37c8885f4f147dbd

Редактирано от TronDron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си че рамта, която се купил работи и е изправна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

А сигурен ли си че рамта, която се купил работи и е изправна?

Ами не бе одраскана, беше в перфектно състояние, как мога да проверя на компютъра това? А и защо ми падна рамта на 2 ГБ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че външно изглежда добре, не означава че работи. Ако я сложиш само нея как я вижда биос и въобще тръгва ли компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Това, че външно изглежда добре, не означава че работи. Ако я сложиш само нея как я вижда биос и въобще тръгва ли компютъра?

Сега ще пробвам да сложа само нея и ще пиша. Между другото преди малко я махнах нея и си оставих предишните 2 плочки, защо все още пише, че имам 2 ГБ рам, трябва да е 4 ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да я извадиш и поставиш отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали си спазил всички изисквания, когато си я поставял? РАМ-та се поставя само, ако компютърът е в напълно изключено състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих си проблема, вече ми излиза 8 ГБ, че имам. Просто не бях натиснал достатъчно силно рамта, за да се затвори напълно слота. Сега всичко е наред.
Обаче сега нещо като включвам компютъра ми изпищява един път и ми излиза ето това:
DSC_0077.thumb.JPG.19ee76819245a9df1bc96

Имате ли си на идея защо ми излиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади и постави и двата модула!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти инфо за твоя проблем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марковите компютри често имат зададен в БИОС-а размера на РАМ-та. При всичките, с които съм се сблъсвал досега имаше възможност в БИОС-а да се укаже , че вече имат нов размер на паметта. След това вече не показваха това съобщение. Разгледай опциите в БИОС-а внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто натисни F1, за да се актуализира новият размер на паметта и повече няма да се появи това съобщение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, мерси на всички за информацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пиши за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

И пиши за резултата.

Всичко е наред, вече ми излиза 8 ГБ рам и не ми излиза онова съобщение, като се стартира компютърът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След F1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ExaFlop написа:

След F1?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екстра! Ползвай си ги безаварийно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivanov IP
      Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?
      При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!
    • от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
    • от Александър Банов
      Здравейте! Мислех да си купя рам памет за да обновя машината. Но проблема е, че не знам от къде или каква  точно. Трябва ми 4 Gb DDR3. Сегашната ми е  ADATA 4 Gb DDR3  1600 gb. Има ли значение или да купувам тая която ми падне.
    • от C20XE l457
      Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.