Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Закупих си ето тази РАМ и я сложих преди малко в компютъра. Досега имах 2 плочки по 2 ГБ 1333 MHz DDR 3 памет, демек общо 4 ГБ. Първият път като стартирах компютъра ми изписа "Memory Size Error". Изключих го и пак го включих, този път не излезе нищо, но когато влязох, да вида колко рам имам, ми изписа, че е само 2 ГБ. В CPU Z, пише същото. Някаква идея защо става това? Проверих дали рам паметта е съвместима с дънна платка и е напълно съвместима.

Ето снимка на системата ми(Принципно си пишеше 4 ГБ Рам Dual Channel): Untitled.png.8a313e3fabb37c8885f4f147dbd

Редактирано от TronDron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си че рамта, която се купил работи и е изправна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

А сигурен ли си че рамта, която се купил работи и е изправна?

Ами не бе одраскана, беше в перфектно състояние, как мога да проверя на компютъра това? А и защо ми падна рамта на 2 ГБ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че външно изглежда добре, не означава че работи. Ако я сложиш само нея как я вижда биос и въобще тръгва ли компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Това, че външно изглежда добре, не означава че работи. Ако я сложиш само нея как я вижда биос и въобще тръгва ли компютъра?

Сега ще пробвам да сложа само нея и ще пиша. Между другото преди малко я махнах нея и си оставих предишните 2 плочки, защо все още пише, че имам 2 ГБ рам, трябва да е 4 ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да я извадиш и поставиш отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали си спазил всички изисквания, когато си я поставял? РАМ-та се поставя само, ако компютърът е в напълно изключено състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих си проблема, вече ми излиза 8 ГБ, че имам. Просто не бях натиснал достатъчно силно рамта, за да се затвори напълно слота. Сега всичко е наред.
Обаче сега нещо като включвам компютъра ми изпищява един път и ми излиза ето това:
DSC_0077.thumb.JPG.19ee76819245a9df1bc96

Имате ли си на идея защо ми излиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади и постави и двата модула!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марковите компютри често имат зададен в БИОС-а размера на РАМ-та. При всичките, с които съм се сблъсвал досега имаше възможност в БИОС-а да се укаже , че вече имат нов размер на паметта. След това вече не показваха това съобщение. Разгледай опциите в БИОС-а внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто натисни F1, за да се актуализира новият размер на паметта и повече няма да се появи това съобщение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, мерси на всички за информацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пиши за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

И пиши за резултата.

Всичко е наред, вече ми излиза 8 ГБ рам и не ми излиза онова съобщение, като се стартира компютърът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След F1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ExaFlop написа:

След F1?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екстра! Ползвай си ги безаварийно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.