Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви попитам за сега съм със Intel D pentium 2x3 ghz 2 гб рам 1 гб видео ati radeon hd 4300 

Предлагат ми бартер за Intel 2 quad Q8300 2.5 ghz 512 ati radeon hd 3470 1gb рам ddr2 

но компютъра е легнал според вас да направя ли този бартер или да си остана със моята машинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имате предвид под "компютъра е легнал"? Зависи от състоянието, в което е машината Ви в момента. Лично аз бих останал със сегашната и след време можеше да направя ъпгрейд или директно да си взема нова, като използвам някоя останала част от старата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е легнал не е изправен както другите върхо него може да поставиш и монитора компютъра е във идеално състояние + това е четериядрен процесор 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето процесора е няколко пъти по добър от твоя но въпроса е за какво ще го ползваш, защото десктоп кутията те ограничава от към използване на нископрофилно видео и там няма кой знае какви прилични варианти. Още повече че дори и да намериш видео което да влезе вероятно захранването ще се издъни а и то е специфично, не че е невъзможно и това да се реши, но ....

Като цяло този пит машини са предвидени да работят във варианта в който са произведени. Всякакви по-сериозни хардуерни модификации вероятно ще доведат до прегряване, поради нарушаване на вече оптимизирания въздушен поток. Ако кажеш някакъв по-точен модел може и по конкретно инфо да ти се даде но не разчитай да направиш самолет въпреки приличния процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pconline написа:

Общо взето процесора е няколко пъти по добър от твоя но въпроса е за какво ще го ползваш, защото десктоп кутията те ограничава от към използване на нископрофилно видео и там няма кой знае какви прилични варианти. Още повече че дори и да намериш видео което да влезе вероятно захранването ще се издъни а и то е специфично, не че е невъзможно и това да се реши, но ....

Като цяло този пит машини са предвидени да работят във варианта в който са произведени. Всякакви по-сериозни хардуерни модификации вероятно ще доведат до прегряване, поради нарушаване на вече оптимизирания въздушен поток. Ако кажеш някакъв по-точен модел може и по конкретно инфо да ти се даде но не разчитай да направиш самолет въпреки приличния процесор.

ето модела на машината fujitsu siemens esprimo  E5730 във компютъра видеото е външно не е вградено използвам го предимно за сърфиране и играене на League of legends проверих му температурата по време на игра процесора вдига 50 градуса и не повече и не се товари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сегашната ви видеокарта е колкото да се каже, че има такава а тази която ви предлагат е два пъти по зле. Ако машината в момента е при вас и я тествате и ви върши работа за това което искате тогава я взимайте но не се надявайте да сложите някакво много по прилично видео.  Видеокартата е разположена вертикална и няма как да се събере видео с нормален формат трябва да е нископрофилно. Това че машината е произведена за да стой легнала не означава че не може да се постави и вертикално, но ще е нестабилна защото е тънка. 

Определено бих подкрепил замяната защото вашата машина скоро няма и да можете да я продадете докато тази ще си е актуална особенно като офис машина още дълги години и могат да и се вземат някакви пари. Та от гледна точка на ликвидността на активите определено ДА :)

Но определено имам съмнения от това как ще се справя видеото с лигата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във момента машината е при мен закупих я за 130 лева и ми дадоха 2 дена за тест и днеска цял ден съм я тествал и честно да ви кажа съм доволен защото старият беше packard bell istart2369 и нямаше много голям поток за въздух и да одбележа че при старият когато играя 1 игра на лигата някаде около 30 минутки и започва да шуми захранването да върти по силно вентилатора и при тази въпреки че съм със 1гб рам е по добър и плюсът при сегащният легналият е че имам 4 слота за рам дъното подържа 16 гб а старият до 4 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава си я оставяй машината. Не е кой знае какво, но превъзхожда твоята от към възможности. В някои отношения е по-зле, но може да се подобри горе-долу и да добие някакви прилично ниво, колкото може да е за този тип конфигурации. Тук идва и ролята на по-големите възможности за ъпгрейд. Не са кой знае колко големи, но има такива и са по-добри, от колкото на по-старата конфигурация.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На старата имах 2 слота за рам а тази има 4 слота и подържа 16 гб рам аз ще го подсиля този ще го направя 8 гига байта живот и здраве след празниците и ще намеря ниско профилна видео карта поне 1 гига байт искам да допълня че слота за видео картата е много добро място за видео защото има от къде да излиза топлият въздух ето снимки компютъра е работил цял ден при постояно сърфиране и изиграни 6 игри на лигата http://prikachi.com/images.php?images/955/8545955e.jpg  

http://prikachi.com/images.php?images/957/8545957R.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първия пост ставаше дума за бартер. Ето колко върви такава машина. Десктопите са малко по-евтини точно поради ограничените възможности за ъпгрейд. Някое нископрофилно видео може да бъде пригодено да влезе в тая кутия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, pconline написа:

В първия пост ставаше дума за бартер. Ето колко върви такава машина. Десктопите са малко по-евтини точно поради ограничените възможности за ъпгрейд. Някое нископрофилно видео може да бъде пригодено да влезе в тая кутия. 

Във момента видеото му е външно не е вградено и работи много добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.