Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

devil_1

Alfa Romeo 147 - мнения

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам, ако може някой да ми даде малко повече информация за колата, защото съм си я харесал. Ако може някой да ми препоръча двигател и да каже лесно ли се намират части, какви са цените им, висок ли е данъка на колата и пр. Също така нека да ми каже и някои минуси на колата, за да знам какво да очаквам. И последно, ако може някой да ми каже за какво основно да гледам, когато я купувам, в смисъл, основните и най-често срещани проблеми. 

Благодаря предварително! 

Наистина, нека да пишат само хора, които имат опит с марката или още по-добре със самата кола. Не искам мнения от хора които дори не са се качвали в колата, чули от някъде си, че Alfa-та не става и бързат да я оплюят. 

Редактирано от devil_1
Исках да допълня нещо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автомобилите изглеждат доста атрактивно, но като качество изработка и материали са кръгла нула! Има толкова много други марки - изберете от тях!

За това какво да гледаш! Ми, основоното като за всеки автомобил! Т.е. Проверяваш за корозия по купето и пода, проверяваш за омаслявания в двигателният отсек, проверяваш общото състояние на салона. Правиш тестов пробег и се ослушваш за шумове от ходова част, двигател и трансмисия! Вдигаш на подемник за допълнителен оглед и така!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Имал съм няколко автомобила от марката. Дъщери ми в момента кора същата алфа 147. Преди нея имаше 145, гтв, а сега 147. За нищо на света, няма да се качи на друга марка кола.

Дървени философи много по форумите, а и в реалния живот. Разправят се едни градски легенди, за скъпи поддръжки, за мундарите италианци и ред такива...По-голям мундар от българския шофьор - няма! И по голям разбирач от коли, жени и въобще от всичко, от българина - също няма!!

Карал съм само бензинови, нямам впечатления от 1-ва ръка с нафтените модели на алфа.

Специално 147-та, както и при други модели, като недостатък е, трудната видимост и напред, а  при маневри назад още повече. Седалката вярно се регулира, но и при опиране на главата в тавана, пак нямаш добра видимост. Разчита се повече на страничните огледала, но постоянно трябва да ги връткаш, щото при паркиране много често може да се случи, да направиш беля. Но се свиква, де. Друго е малкия багажник, поне за мен. Мигачите са ги заврели ниско долу и често през деня не се забелязва от другите, че си пуснал мигач. Разхода на гориво си е сериозен - 13-14 градско Говоря за колата, на дъщеря ми -1,6 мотор, тс, 120 кончета, селеспийд. Селеспийда си е голяма гъзарийка, но не препоръчвам  втора ръка автомобил със селеспийд. Не че нещо сериозно може да му се случи, а че няма майстори, които да му разбират. В повечето случаи е нещо дребно, но  най-лесно им е да ти сложат нов робот....То това е основния недостатък, че малко хора разбират от алфи и малко сервизи могат да ти направят качествен ремонт. Но има и такива. Парното също е слабичко, но се решава за 40-50 лева проблема с подмяна на термостата. Всичко друго  по колата е добре. Или поне не чак толкова фрапиращо....Сега за какво да гледаш при купуването...каквото и да гледаш, проблемите, ако има такива, ще се появят  след месец-два. Всичко при покупка втора ръка е на късмет. Ако ти хареса визията, удобството на купето, комфорта и това че караш наистина красива кола, купувай си я смело.За предпочитане е нов внос, да не са я пипали български "майстори" и обслужване в сервиз за италиански коли! Защото повечето "проблеми" изтъквани  от "разбирачите", като например тракането на вариатора или скрибуцането в купето, или неработещи светлини и чистачки, идват от некадърния ремонт и човъркането на хора, които не зная кво правят.

Успех с покупката и ако имаш въпроси, питай до довечера, защото утре заминавам, на място където нямам интернет и не зная кога ще си дойда пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя с поста над моя отдавна съм го блокирал ,та не мога да го цитирам, но замисли се над нещо! Колко коли от марката мажеш да забележиш в автомобилния поток! Задай си въпроса защо са толкова малко - явно има някаква причина! Оня с горният пост ти направи чудесо описание / антиреклама, пък после ти я препоръча:no-no:

Към автора! Бегай купувай - не искал мнения от всеки! Ти откъде знаеш кой е имал допир с колата и кой не !

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите! Black Power, прав си за това, че няма как да разбера колко казва истината човека, но от друга страна защо му е да лъже? Благодаря и на Препикану мушкату за описателното изказване. Сега, ако направя едно заключение, то и за френските коли казват, че са кръгла нула, ама съседа с Пежото от сто години си го кара и не виждам да се оплаква, така че най-вероятно ще си взема Alfa-та. В крайна сметка няма нищо вечно. И Ладата също се разваля :D    Според мен колата трябва освен по-бързо предвижване, трябва да носи и удоволствие :)

Благодаря отново за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вторият пост няма едно написано хубаво нещо за автомобила, но препоръчва.

Българина от всичко разбира и ти него не можеш го мина, щот той е тарикат.

Отдавна се знае, че италианските автомобили са красиви, скъпи за подръжка и сериозен разход. Не караме коли от вчера за да се лъжем и за френските - хубави двигатели(и само толкова), хубава возия(спор няма), ама подръжка, няма как за нещо което е доста по-трудоемко да вземат по-малко пари в сервиза.

За това и струват колкото 5-години по-стари немски или японски.

Редактирано от velinsl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак право на избор е всеки да си избере марката кола! Тази кола трябва да е желаната, та макар и грешен избор! Въпрос на късмет е! Ааа и коли без кусури няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Все пак ще видим. Имам и други варианти - Opel Corsa 1.2i след 2004 моделите, Opel Astra 1.6i или 2.0/2.2DTI и Toyota Avensis 2.0D. Питах за Alfa-та, защото и аз съм чувал за лошата и оценка. Точно за това помолих да пишат хора, които реално са имали/имат колата или друг модел от същата марка, за да може поне това, което казват да има някаква истина, а не просото хора, които са чували.

Благодаря отново! :)

Редактирано от devil_1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=25

Ето ти направо от извора,направи си една регистрация и питай,без регистрация може да четеш и да научиш всичко за марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, devil_1 написа:

Благодаря!

То хора със вякакви съвети, но послушай сърцето си,вземи ,което ти допадне,но ако искаш ,се зaмисли на тема Япония,Honda или Mazda

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Карал съм Алфа още от модела 33 и до 145. За 147 нямам впеачтления. Напълно съм съгласен с колегата Препикану мушкату. Няма българин който да не разбира от всичко. Ама от абсолютно всичко! За него идеалната кола е или Лада или Голф. За последните се оказа, че не са онова, което се говори в рекламите, а първото въобще не е кола. Празни приказки са това, че италианските коли са скъпи за поддръжка. И в момента имам една Ланча и сигурно ще я карам до края.  За италианските коли има голяма група от производители на части в самата Италия и при това с отлично качество. Нещо с което другите не могат да се похвалят.  Преди 14 години си купих чисто нов Мерцедес и смених лагерите на коляновия вал на 48 000 км. Това не се случва дори на Лада! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, при положение, че човека иска мнение, на хора имали опит с марката и модела, а се месят чули-недочули и разказващи градски легенди. И къде видяхте, че съм "оплюл" марката? Споделих, какво на мен лично, не ми се понрави в този модел. А и плюсовете са много повече, също според мен. Това за скъпата поддръжка, ще го пропусна, все едно не съм го чул. Защото всеки съвременен автомобил си иска поддръжка, която не е евтина. Ако си мислите, че може да водите автомобила си, да го ремонтира кварталния майстор по всчико Бай Пешо, дето цепи двигател на Балканче със затворени очи - лъжете се! Всяка кола, се кара на специализиран сервиз, дали е алфа или опел или бмв. В специализирания сервиз си има обучен персонал, инструменти и софтуер, който не може да се свали от замундата. Също така, ако си мислите, че може да наливате масло от 5 лева и антифриз от битака, също много се лъжете!!!

Балки е казал правилно- кола се взима със сърцето. Алфата е такъв автомобил, трябва си сърце :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...