Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

един приятел отваря нов офис и ме помоли да му помогна(той хабер си няма) с мрежата в офиса.Той има модем,рутер,суич,2 настолни свързани към суича с кабел,3 лаптопа и 1 мрежов принтер,всчко е на уиндоус 7х86 и х64 .Иска да има достъп от всеки компютър до всеки  (да има достъп до всички файлове глобално ) и от всяка машина до принтера. Аз обаче никога не съм правил мрежа ,освен вкъщи  с рутера.Та първо да попитам дали трябва да се прави home group  от уиндоуса? Изобщо какъв е начина да ме насочите от къде да започна? Няколко вида мрежи ли има и ако да коя е най-лесна за осъществяване.Или просто трябва да се осъществи връзката между машините чрез настройки? Примерно от "Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings" и там "turn on" на всичко.Пароли за достъп няма да се ползват .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има много начини за тази цел. Локален FTP сървър, домашна група, директен трансфер между устройствата и други. Най-простия начин е да разрешите на всеки компютър мрежовото споделяне и да се обменят файлове от File Explorer. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като приятеля ти не разбира и ти не си навътре в нещата, защо не си наеме фирма, която да му направи необходимите конфигурации и всичко да му е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, и аз так сии го представях.А какъв е точно начина на осъществяване?От настройките,които съм споменал или има и още които трябва да се бутат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е настройката, да. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, Емил Костов написа:

След като приятеля ти не разбира и ти не си навътре в нещата, защо не си наеме фирма, която да му направи необходимите конфигурации и всичко да му е наред.

Е толкова ли ще да е сложно,та чак фирми да търсиме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е хубаво, после да няма оплакване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е кажи де, какво толкова.От какво да има оплакване?

Искам да му помогна,не да му омажем всичко.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То няма кой знае какво за омазване, а има неща, които може да се пропуснат или изпълнят грешно. В последствие това води до сериозни "дупки" в сигурността, изтичане на информация или невъзможност за работа на мрежата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Това е настройката, да. 

Така,по този метод обаче от друг компютър виждам само папка Users.Как можда се се виждат дяловете ,все едно съм на самата машина и си отварям експлоръра?

Това са ,и настройките

4feed5279c53473ca772ed0c673cefa2.png
    https://gyazo.com/4feed5279c53473ca772ed0c673cefa2

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.