Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си купих Ati radeon r7 360 nitro модел на Sapphirе проблемът ми е следния , понеже на кутията и във нета пише че клока на рамта и е 6500 MHz а във програмата radeon пише че клока и е 1625 MHz  също така във cpu id когато съм я натоварил със някоя игра максимума пак излиза 1625 MHz . 

Мисълта ми е това дали е защото дъното ми е със pcie 2.0 a видео картата е със 3.0 ?

radeon r7360.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми клокнете си я от BIOS-а де. Това, най-вероятно е максимален клок (6500MhZ). И не, "проблема" не е поради PCI версията. Разликите между двете версии в такава ситуация са минимални. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я стига глупости. При DDR5 тази честота която ти я показва са умножава х4 и се получава работната. При DDR3 се умножава х2.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно.

преди 1 минута, Никола Лилов написа:

Значи е 6500 както си пише на кутията и няма нужда от клок ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Подобни теми

• от kaldatausername
      PALIT GeForce® GT 720 (2048MB DDR3)
      Bus Support PCI-E 2.0 x 8 - това е в описанието на видео картата, до колкото знам това е информация за слота.
      И аз искам да попитам тъй, като съм новак в тази област :
      Моето дънно има : 
      1 x PCI Express x16 slot
      1 x PCI Express x1 slot
      2 x PCI slots
      И сега да попитам онази видео карта е с PCI-E x 8, а аз нямам PCI-E x 8 това някакъв проблем ми е ?
      И възможно ли е видео картата да не тръгне на моето дънно ?

А ето го и дънното ми : N68-S

Искам да знам те биха били съвместими и би трябвало всичко да е наред ?
    • от Martyn Stanchew
      Здравейте. Планирам да сложа на един компютър видеокартата: nVidia GeForce 9800GT 256bit 1GB GDDR3
      Спрямо изискванията в сайта на производителя за тази видеокарта, пише, че изисква 6PIN PCIE кабел, който захранването на компютъра не поддържа.. http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-9800gt/specifications
      Ще мога ли да я подкарам без този кабел и ако не, откъде мога да го взема, гледам, че не се продава нещо.. Четох, че може да се свърже към Molex/Vortex (нещо подобно беше) слот от захранването, който имам..

Спецификации на компютъра:
      CPU: Intel Pentium E5300 Dual Core 2.6GHz
      RAM: 3GB DDR2
      PSU (Захранване): RexPower ATX12V - Max Power 400W
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.