Премини към съдържанието
Любо Иванов

Проблем със зареждане на ОС

Препоръчан отговор

Здравейте , взех един настолен комп старичак чеква всичко и не зарежда и не зарежда излиза че има проблем със (Windows could not start because following file missing or corrupt system32\hal.dll please re-install a copy of above file ) настройвам биос да буутва от двд и не буутва през флаш също не буутва доста стара машина е но смятам че ще върши работа за интернет на леля ми прикачвам снимки искам да го форматирам за да мога да кача на чисто XP моля за помощ

image.jpeg

image.jpeg

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е четящото устройство да не може да прочете диска. Опитайте с друго DVD/CD устройство.

С този процесор и ХР ще му е много. Отвориш Мозила, стартираш Скайп и инсталираш антивирусна и компютъра ще умре.

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами , тогава кой win  да му сложа за да може да де ползва за сърфиране то лесно какво да му сложа ама като не буутва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятен проблем с MBR:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/945380

Направи си един диск с Hiren's Boot CD. Зареди от него, зареди mini Windows XP следвай препоръките от MS.

Или пак от Hiren's Boot CD DOS Programs:

watch?v=V-8R0_9yP-0

https://www.youtube.com/watch?v=V-8R0_9yP-0

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е съмнително, че машината става за интернет. Може да се прова с някоя стара версия на някоя от леките Linux дистрибуции. Лошото е, че много стари версии на Firefox няма да показват уеб страниците както трябва. Използването на скайп също ми се вижда невъзможно. Май забраниха да се използват стари версии, а новите имат твърде високи изисквания. Не само, че процесорът е антика, но 128 MB RAM са за никъде. На процесорът му липсват така важните SSE инструкции. Днешно време даже липсата на SSE2 е проблем.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линукс на слаба машина, даже и най лекият, върви по-тромаво от Win XP. Тествал съм. Скайп и хром абсурт да инсталираш на Линукс. 

Вариантите за избор на ОС са 2

- Windows 2000 - според мен е по-добрият вариянт в случая.

- Windows XP

За Скайпа - руснаците са пачнали скайпа и са накарали версии като 3.8 или 4.2 да работят под Windows.

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Skype и Chrome имат напълно пълноценни Linux версии. Chrome e напълно неразличим от Windows версията и мисля, че излиза на практика паралелно с нея. Windows 2000 може да е малко по-лека от XP, но много неща просто ще откажат да се инсталират или работят. Машинката въобще не си струва усилията. За под 100 лв може да се вземе машина втора употреба от някоя фирма, която е 10 пъти е по-мощна и най-вероятно може да се сложи Windows 7 или 8.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, plamenbm86 написа:

Skype и Chrome имат напълно пълноценни Linux версии. Chrome e напълно неразличим от Windows версията и мисля, че излиза на практика паралелно с нея. Windows 2000 може да е малко по-лека от XP, но много неща просто ще откажат да се инсталират или работят. Машинката въобще не си струва усилията. За под 100 лв може да се вземе машина втора употреба от някоя фирма, която е 10 пъти е по-мощна и най-вероятно може да се сложи Windows 7 или 8.

Да съм казал, че Скайп и Хром нямат пълноценни версий за Линукс! При автора на темата няма да се инсталират и да работят, или ще е супер трудно това да стана под Линукс. 

Извинявай, ама за Скайп и за Интернет Windows 2000 става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз имам една дърта бангия със АМД  1,8 на сокет А и 1 гб рам..................XP-to си бачка прилично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама това е Duron 700 MHz и 128 MB RAM. Windows 2000 и XP ще тръгнат. Проблемът са програмите. Най-вече браузърите. Много страници не изглеждат, както трябва на стар Firefox. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.