Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер! Както заглавието гласи се нуждая от помощ в намирането на хубав телевизор. Имам един набелязан - http://www.technomarket.bg/televizor/lg-32lf5610-09142357 - бих искал и да се изкажете по него, дали си струва и прочие. Иначе търся стабилен телевизор, с хубава картина и звук, разбира се да може да чете субтитри, mp3 .. нормалните неща които всеки търси. Мислех си за HD ready, но се премислих да търся FULL HD и 32инча. От цифровите тунери не разбирам :D Не сме още минали на цифрова, на аналогова сме, но след като го взема ще минем на цифрова! Не претендирам да е Smart или 3D, даже май мисля, че не се нуждая от такъв. Бюджета е до 550 най-много. Имам наблизо технополис, техмарт, техномаркет, тъй че не е проблем и да пробвам някой, ако го имат наличен. Нямам против доре да е от Емаг, смятам, че са доста надеждни. И, ако може да кажете какво да пробвам като ходя в магазина, ще съм много благодарен! Благодаря предварително :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре си се ориентирал. Ако намериш с по-голяма гаранция ще е още по добре. От време на време пускат някои модели с 5 години.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси :D Всъщност въобще не гледах гаранция, чакам да се дадат няколко мнения и тогава ще видя с по-добра :3 Ако можеш да коментираш и по другите неща ще съм те благодарен :3 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

принципно избираш магазин ,

после си набелязваш няколко модела според цената и какво искаш да има телевизорът ти.

отиваш на място, гледаш и избираш .

плащаш и си готов ! :wink12::)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8.02.2016 г. at 14:54, lucky15 написа:

Други мнения :'/ ? 

щом искаш други мнения ще ти дам-не си купувай ЛГ -1.боклучави корейски дървета са, аз имам такъв и за 1 година 2 пъти го носих на ремонт-Самсунгите са същите

2.търси Сони Тошиба Филипс на първо място бих заръчал Панасоник

3. добави колкото можеш парички и винаги гледай по големия екран-благодат е...след време ще си мислиш че ти малее..даже.

4.не лови на стръвта за 4к резолюция

5,3Д -хубаво е ...ако може да си го позволи човек но оскъпява телевизора средно с 500 лева,а има и един начин да се порадваш на на 3д картина макар и не много качествена..и на обикновен телевизор

6.не купувай телефункени ,грундици ,крауни ,блаупунктове , хитачита и прочие..боклуци

7.ако имаш възможност огледай картината на тъмно-90 процента телевизорите страда от така наречения Clouding -виж картинки в гуглеуто поради шибаната технология за задна подсветка-да ги направат по тънки

8.бог да е с тебе

ПС.Сега ще скочат разбирачите с пяна на устата-но на тебе да не ти пука

Редактирано от Dr.Web (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, Dr.Web написа:

щом искаш други мнения ще ти дам-не си купувай ЛГ -1.боклучави корейски дървета са, аз имам такъв и за 1 година 2 пъти го носих на ремонт-Самсунгите са същите

2.търси Сони Тошиба Филипс на първо място бих заръчал Панасоник

3. добави колкото можеш парички и винаги гледай по големия екран-благодат е...след време ще си мислиш че ти малее..даже.

4.не лови на стръвта за 4к резолюция

5,3Д -хубаво е ...ако може да си го позволи човек но оскъпява телевизора средно с 500 лева,а има и един начин да се порадваш на на 3д картина макар и не много качествена..и на обикновен телевизор

6.не купувай телефункени ,грундици ,крауни ,блаупунктове , хитачита и прочие..боклуци

7.ако имаш възможност огледай картината на тъмно-90 процента телевизорите страда от така наречения Clouding -виж картинки в гуглеуто поради шибаната технология за задна подсветка-да ги направат по тънки

8.бог да е с тебе

ПС.Сега ще скочат разбирачите с пяна на устата-но на тебе да не ти пука

С повечето от нещата съм съгласен, с изключение на LG-то!

Желязна марка са! От 3 години имам смарт-тв LG 42LM670S, който работи безпроблемно почти нон-стоп. Бъкан е с екстри и вади чудесна картина на HD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и кво им е желязното като два пъти ми сменяха панела:mad: на 47 инчов телевизор-то панела да беше на друга фирма,ама си е техен-проклех ги завинаги:nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Dr.Web написа:

и кво им е желязното като два пъти ми сменяха панела:mad: на 47 инчов телевизор-то панела да беше на друга фирма,ама си е техен-проклех ги завинаги:nono:

Просто си бил от кутсузлиите. То всяка марка си има и несполучливи модели и серии. Не може да се обобщава така грубо.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 47 минути, Dr.Web написа:

Аз пък съм възхитен от матриците на LG. Но всеки гледа от собствената си "камбанария". Ще разкажа един случай.

Минало лято, късно вечерта, котаракът ми, в желанието си да хване една заблудена муха, която се разхождаше по периферията на монитора ми (LG), скочи и го събори от бюрото. Не бях на компа и нямаше как да реагирам и да предотвратя падането. Само безпомощно изгледах как тупна "по очи" на паркета, от близо 1 метър височина. Отправяйки сочни "благословии" по адрес на котарака, вече се виждах как се бъркам 300-400 лв. за нов монитор. Какво беше обаче беше учудването ми, когато включих компа и видях, че няма грам поражения - нито пиксел, нито драскотина, нито друг дефект по него!

За себе си, аз вече знам каква ще е марката на (евентуално) следващият ми монитор.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много хубави отзиви за които благодаря :3 Мда с повечето неща съм съгласен, въпреки, че говорих с един друг човек където се занимава с ТВ-та и каза да се доверя уж на Samsung 4510, защото много от хората са прецакани от ЛГ.. За телефункени и другите шитове дори не ги гледам щото са кучи марки. Но до колкото гледам ЛГ имат доста хубави опции и матрицата им е добра, въпреки, че той каза че Samsung имат 4 ядра т.е той сиг говореше за този модел и е по-добре. Имам колега цялата му къща е пълна с ЛГ говорим общо взето за 32- нагоре инчови и никога не се е оплакал.. Сони до колкото гледах из повечето сайтове пък почват от едни цени в облаците, които ти трябват 1000 лева + , среден хубав клас май не намерих. Мда всяка марка си има свойте смотани провали, които им плюят марката, не може всичко да е топ качество. От всички ЛГ този уж е най-добрия който намери, пък после веднага намерих препоръки по него, че да не си го купувам и да си взема някъв модел самсунг (някакъв сайт за сравнения беше).

А да и каза, че за 32 инча няма значение много дали е HD ready или Full HD като се има предвид, че донякъде е прав де но като бях в техномаркет 1 Philips си правеше доста разлика. :D Доста ме напраши с ЛГ като говорихме :D

Редактирано от lucky15 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз няма да ви предлагам модел, но искам да ви попитам!

Какво очакваш да купиш със 500 лева като модел? Че да има гаранция и то 3-5 години. Да. Не искаш много екстри, но хората за новогодишните празници си купуват прасе за 600 лева, което след 2-3 дни е напълно изчезнало от хладилната камера.  Петров ти е написал много добро предложение.Отиваш, пробваш, плащаш и го имаш удоволствието. Това, дали е LG,Philips, Samsung, Panasonik, Sony, за тези пари няма да намериш никаква разлика.  А някоя куче марка може и да те изкара много повече отколкото "сериозните фирми" Да беше за 1500 - 2000 лева, та да мисли човек и да се посъветва. Купувате си телефони по 800 лева, а искате телевизор за 400! На колко години си? Май на 15! Не ми пречи, че се съветвате за такива стоки, но отстрани изглежда много смешно.Това е техника, която може да се повреди още след 1 ден, а може често да те изкара и 10-тина години.Един съвет - не вземай  Philips до серия 6000- в никакъв случай. Потърси Панасоник, Сону или това  LG.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде не е споменато за 3-5 год повечето са 2 години :D Идеята е да се вземе нещо нормално и сигурно, не да се скапе на втория месец. И не телефонът ми не е за 800-900 лева..  Прав си техника е и може да се развали по-всяко време, но това не означава да взимаш кво ти падне предвид, че някой марки по подразбиране ще се развалят бързо. Иначе благодаря за коментара 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди време имаше тема за LG-тата и дефектите! Разтърси се ;) Ако не лъжа обхващаше определени модели от 2015г.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, lucky15 написа:

Никъде не е споменато за 3-5 год повечето са 2 години :D Идеята е да се вземе нещо нормално и сигурно, не да се скапе на втория месец. И не телефонът ми не е за 800-900 лева..  Прав си техника е и може да се развали по-всяко време, но това не означава да взимаш кво ти падне предвид, че някой марки по подразбиране ще се развалят бързо. Иначе благодаря за коментара 

Наскоро един съфорумник в този раздел (Rude Boy) беше публикувал фотография на един огрооомен склад, пълен с телевизори от този вид, които чакат за ремонт, евентуално ако провърви на потърпевшите, да ги заменят с работещ модел.Аз те съветвам да я намериш и да я разгледаш хубаво. А всичко от горният ми пост съм ти го написал от опит, а не от приказки. Това ми е и професията синко!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпросните модели на Лг са от 2014 година, оставаха остатъчни изображения, при моделирте от 2015 г този проблем не съществува, наскоро имах възможност да тествам определени модели на различни марки. Какви са предимствата и недостатъците: Лг и Самсунг имат най-добри и функционални операционни системи-лично на мен тази на ЛГ ми хареса повече-това е ако държиш да е смарт. Плейърите им са много добри- малки проблеми с поддръжка на HEVC-има я но не всеки тестов файл изтеглен от интернет тръгва. IPS панелите на Лг определено имат по-добро цветопредаване и по-широк ъгъл на гледане можеби около 35 градуса(говориm за реални градуси не 178 градуса на производителя). Контрастът им е около 1000:1  което налага гледането им в по-осветена стая, в тъмна стая и филм с тъмни сцени се забелязват значителни недостатъци. При Va панелите на Самсунг контрастът е окол 4000:1 и съответно е много по-приятно да се гледа в тъмна стая, ъглите са около 20 градуса- добре е да се гледа колкото може по-централно, при Лг трябва да се гледа и по хоризонталата, защото Ips панелът лилавее като се гледа косо по диагонал. Картината при HD сигнал е задоволителна и е въпрос на лични предпочитания. При Панасоник параметрите са близки до тези на Самсунг, имат много добра картина , но при тях проблемът е, че не поддържат DTS, което обезмисля вградения плейър. Най-добрият вариант е наистина да отидеш да видиш, кой ще ти хареса най-много на око в магазина.

Още нещо, 100hz панел не е гаранция за липса на нежелани ефекти като Moition Blur, Judder итн., също така вградените подобрители в повечето случаи повече пречат от колкото помагат- за това тествай внимателно и обстойно това което искаш от телевизора.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както вече многократно съм писал, почти всичко вече се прави еднодневка. Колкото да отика гаранцията и да се изхвърли като неремонтопригодно. Търсеното за около 500 си е нисък клас евтинфжос отвсякъде. За толкова пати турски или китайски боклук, без значение какво пише като марка. Сегашните нямат нищо общо с едновремешните корекомски марки.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как ви /Ви се струва този телевизор? Струва 200 евро 390 лева български пари .На промоция е .Немска марка,части китайски .Сигурно.

http://onlineshop.real.de/realmediaweb/products/000_099/030/032/0326725_001_001_productDataSheet.pdf

3 Hdmi 

2 USB

Икономичен е(LED),голям е към 1 метер ,лек само 7 кила е . Само не разбирам дали контрастта е добър и какво е това кандела на квадратен метър?

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.