Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Купих си лицензен Bitdefender Internet Security 2106  по препоръка като най-добрата антивирусна програма. Инсталирах я и реших, че вече всичко ми е наред, но уви. Създавам собствени програми на Delphi и точно там имам проблем. Когато компилирам поредния вариант на програмата от средата на Delphi програмата се стартираи няма проблем. Ако обаче се опитам да стартирам EXE файла самостоятелно Bitdefender казва, че EXE файла е заразен и го блокира.  Правих пълна проверка на компютъра и с Malware  и всичко е наред, но така и не успях да си стартирам собствената програма. Чувал съм, че някъде се задава кои файлове да не се тълкуват като заразени,  но не можах да намеря такова място. Моля дайте съвет какво да правя. Иначе има решение деинсталирам антивирусната програма и бадева 50 лева.

Предварително Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 минути, chuvajhujo написа:

Здравейте,

Купих си лицензен Bitdefender Internet Security 2106  по препоръка като най-добрата антивирусна програма. Инсталирах я и реших, че вече всичко ми е наред, но уви. Създавам собствени програми на Delphi и точно там имам проблем. Когато компилирам поредния вариант на програмата от средата на Delphi програмата се стартираи няма проблем. Ако обаче се опитам да стартирам EXE файла самостоятелно Bitdefender казва, че EXE файла е заразен и го блокира.  Правих пълна проверка на компютъра и с Malware  и всичко е наред, но така и не успях да си стартирам собствената програма. Чувал съм, че някъде се задава кои файлове да не се тълкуват като заразени,  но не можах да намеря такова място. Моля дайте съвет какво да правя. Иначе има решение деинсталирам антивирусната програма и бадева 50 лева.

Предварително Благодаря!

Като начало местя темата ви в раздел Сигурност. А ие проверете във virustotal генерираните exe файлове. Възможно е антивируса ви да ползва някакви политики на "популярност" на файловете и поради това че никй друг в света не е пускал това ваше exe вдига аларма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, chuvajhujo написа:

Здравейте,

Предварително Благодаря!

Първи вариант. Обърни се, към официалния представител за България. И поискай помощ, с настройката. Като им обясниш проблема.

Вариант две. Разгледай много внимателно настройките. Може да вкараш в изключенията, да не сканира конкретни папки, програми и т.н. Точно къде бяха не мога да ти кажа, защото от миналата година, не съм ползвал тази програма.

Вариант номер три. Спирай реално временното сканиране, когато програмираш и стартираш приложенията. Но не ползвай нет, през това време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето в тази секция с настройки може да се добавят "Exclusions",ако Капитана е прав обаче,не само антивируса ще ти блокира файловете...

Антивирус

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, ghostBG86 написа:

Първи вариант. Обърни се, към официалния представител за България. И поискай помощ, с настройката. Като им обясниш проблема.

Ти с власи разправял ли си се? Най добре автора да се обърне към лабораторията им за анализи. Да им обясни проблема какъв е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, nikssi написа:

Ти с власи разправял ли си се? Най добре автора да се обърне към лабораторията им за анализи. Да им обясни проблема какъв е.

Е тия имат и една българска фирма, във Варна. Дето е официалния дистрибутор, за България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, ghostBG86 написа:

Е тия имат и една българска фирма, във Варна. Дето е официалния дистрибутор, за България.

Е да де. Ама фирмата е влашка то затова питам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, NIKISHARK написа:

Ето в тази секция с настройки може да се добавят "Exclusions",ако Капитана е прав обаче,не само антивируса ще ти блокира файловете...

Антивирус

с добавяне на файла в тази секция  се получи. Благодаря! Само да кажа и за друг ако му се случи:- не се добавя като файл, а в раздела като процес.

Редактирано от chuvajhujo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно не е само румънецът с такъв проблем:

http://www.kaspersky.com/about/news/virus/2009/Kaspersky_Lab_reports_the_detection_of_a_virus_infecting_applications_created_with_Delphi

Прати .exe файла на Bit-a.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, nikssi написа:

Е да де. Ама фирмата е влашка то затова питам.

Да разчитаме, че нашите поне са компетентни. :D За власите, там е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.