Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ето че дойде и моят ред да се спасявам. Търся читава фирма от тия ,които уреждат работа ,и квартира в Англия. Мисля ,че така ще е по-разумният вариант ,защото нямам кой да ме посрещне там ,и къде да остана докато си намеря квартира/работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, KiriL Cox написа:

Ето че дойде и моят ред да се спасявам. Търся читава фирма от тия ,които уреждат работа ,и квартира в Англия. Мисля ,че така ще е по-разумният вариант ,защото нямам кой да ме посрещне там ,и къде да остана докато си намеря квартира/работа.

Разумния подход е да си намерите работа от тук и едва след това да се местите там. Потърсете, има много сайтове за работа

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KiriL Cox написа:

Брат ми ходи със жена си всяка година с фирма Конкордия, и са доволни от заплащането. Фирмата мисля, има офис и във Варна - потърсете го..Работата е селскостопанска

http://ukbrigade.com/мнения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, capnemo написа:

Разумния подход е да си намерите работа от тук и едва след това да се местите там. Потърсете, има много сайтове за работа

Една малка корекция - това е най-добрия вариант.

Но даже и той не гарантира, колко време ще продължи въпросната работа, нито пък че ще си получите (всичките) пари.

Сайтове наистина има бол, ама за каква работа става дума? Щото ако е малко по-квалифицирана - веднага се искат тукашни сертификати и квалификации. А да (то се подразбира де) - поне добро владеене на езика.

Виж в тази тема, а и целия форум - ще си отговориш на много въпроси (и ще ти изникнат нови, де)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Една малка корекция - това е най-добрия вариант.

Но даже и той не гарантира, колко време ще продължи въпросната работа, нито пък че ще си получите (всичките) пари.

Сайтове наистина има бол, ама за каква работа става дума? Щото ако е малко по-квалифицирана - веднага се искат тукашни сертификати и квалификации. А да (то се подразбира де) - поне добро владеене на езика.

Виж в тази тема, а и целия форум - ще си отговориш на много въпроси (и ще ти изникнат нови, де)

Аз имах предвид британски фирми. И поне от това, което виждам доста често приемат и хора отвън, особено за висококвалифицирана работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, capnemo написа:

Аз имах предвид британски фирми. И поне от това, което виждам доста често приемат и хора отвън, особено за висококвалифицирана работа :)

Аз пък ти говоря само за бритиш (демек - регистрирани на Острова). Което пак не е гаранция, че са читави. Щото тук - сулю и пулю имат фирми. То туй - най лесното.

Колкото за взимането на "не-бритиш" - да, тук не делят хората (поне не директно), ама пък ...

Автора да си прецени (или каже) каква работа може и иска да работи. При нужда мога да съдействам 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, jhoro написа:

Сайтове наистина има бол, ама за каква работа става дума?

Докато не науча да говоря английски като англичанин едва ли мога да претендирам за "по-така" работа .. :) Иначе имам планове за моята сфера ,както и някои други неща.

В началото ще се мятам на каквото попадне ,а после ще го мисля. Говорих с доста хора вече ,и доста различни мнения по въпроса.

Един познат предлага да замина за 2 дена колкото да се явя на интервюто за иншуранс ,след това да се върна в България. Когато писмото пристигне на неговият адрес да отида пак там ,и да започна да дейставам за работа и квартира. По тоя начин избягвам разходите по престоят докато дойде писмото ,а времето хич нее малко ... 2 - 4 седмици ,през които няма да мога да правя нищо. Дори с разходите за самолетни билети е доста по евтино от варианта да седя там един месец ,и да чакам. Иначе за работа най-вероятно ще се насоча към кухнята като помощник ,след това имало курсове за помощник готвач ,след които заплащането скачало до 11 паунда на час. Варианта с брането на ягоди малко не ми допада заради бокли в кръста :): )

Иначе имам около месец време да сондирам мнения и съвети :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, KiriL Cox написа:

Докато не науча да говоря английски като англичанин едва ли мога да претендирам за "по-така" работа .. :) Иначе имам планове за моята сфера ,както и някои други неща.

В началото ще се мятам на каквото попадне ,а после ще го мисля. Говорих с доста хора вече ,и доста различни мнения по въпроса.

Един познат предлага да замина за 2 дена колкото да се явя на интервюто за иншуранс ,след това да се върна в България. Когато писмото пристигне на неговият адрес да отида пак там ,и да запона да дейставам за работа и квартира. По тоя начин избягвам разходите по престоят докато дойде писмото ,а времето хич нее малко ... 2-4 седмици ,през които няма да мога да правя нищо. Дори с разходите за самолетни билети е доста по евтино от варианта да седя там един месец ,и да чакам. Иначе за работа най-вероятно ще се насоча към кухнята като помощник ,след това имало курсове за помощник готвач ,след които заплащането скачало до 11 паунда на час. Варианта с брането на ягоди малко не ми допада заради бокли в кръста :): )

Докато се научиш да говориш като образован англичанин - бая вода ще изтече.

Колкото до въпроза за НИН-а - не виждам смисъл от това разхождане. Ти имаш право да започнеш работа и без НИН.

Ако те интересува селскостопанска работа - не ягоди, а малини или капини (няма да имаш проблеми с кръста)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, jhoro написа:

Докато се научиш да говориш като образован англичанин - бая вода ще изтече.

Колкото до въпроза за НИН-а - не виждам смисъл от това разхождане. Ти имаш право да започнеш работа и без НИН.

Ако те интересува селскостопанска работа - не ягоди, а малини или капини (няма да имаш проблеми с кръста)

Да това е ако кандидатсвам от България. Отивам нзначен на работа ,и работодателят ми изкарва иншурънса ,както и банковият акаунт на който ще ми се преведат заплатите. Това също е вариант. А относно езика има голямо значение в какво обкръжение ще съм. Ако около мен са само емигранти естествено ,че ще има да чакам :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не мисля, че един месец престой там ще те убие.
Само трябва да намериш кой да те приюти за това време, а иначе се спи на земята на шалте или на дюшек, с ползване на баня и кухня при домакините.
Може и на дивана в хола, стига да имат такъв.
Храната определено е по-евтина от БГ, стига да знаеш от къде да пазаруваш, но за това Жоро ще те светне.

пп. Билета с БГеър за 17-19.02 беше 1400 кинта отиване и връщане.
Много зависи от цената за периода, за да кажеш дали ще ти е скъпо или нормално евтино.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, KiriL Cox написа:

Да това е ако кандидатсвам от България. Отивам нзначен на работа ,и работодателят ми изкарва иншурънса ,както и банковият акаунт на който ще ми се преведат заплатите. Това също е вариант. А относно езика има голямо значение в какво обкръжение ще съм. Ако около мен са само емигранти естествено ,че ще има да чакам :)

Банковата сметка вие сам си я правите (ако ще е британска). И е добре да имате повече от един документ за самоличност, примерно лична карта и паспорт. В някои банки искат и копие от догор за наем на жилище или договора с работодателя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, KiriL Cox написа:

Един познат предлага да замина за 2 дена колкото да се явя на интервюто за иншуранс ,след това да се върна в България. Когато писмото пристигне на неговият адрес да отида пак там ,и да започна да дейставам за работа и квартира. По тоя начин избягвам разходите по престоят докато дойде писмото ,а времето хич нее малко ... 2 - 4 седмици ,през които няма да мога да правя нищо. Дори с разходите за самолетни билети е доста по евтино от варианта да седя там един месец ,и да чакам. Иначе за работа най-вероятно ще се насоча към кухнята като помощник ,след това имало курсове за помощник готвач ,след които заплащането скачало до 11 паунда на час. Варианта с брането на ягоди малко не ми допада заради бокли в кръста :): )

??? Помощник готвач 11 паунда на час :D  :D .. и то на някой дето имал болки в кръста  , да не говорим как е с английския ... :lol6: 

Съвет от мен, ако не ти стиска сам да се оправяш, а разчиташ само на приятели, или този онзи какво казал, по добре не рискувай.... И втори, хубавите неща стават доста бавно, при мен чак на втората година почна вече да се усеща че можело значи .... А аз дойдох, както не те съветват тука маститите спецове, куфара, билета, самолета  и дум, без квартира осигурена, без работа, без нищо.. гол мерак, и вяра в себе си....  Но естествено спецовете са спецове понеже не могат на трудното, а харесват лекото ;)  :D:D

П.С А на познатия си да му кажеш да не лъже като циганин.... А на теб ти казвам, за мен брането на ягоди в началото ( първите няколко месеца особено )  беше почти мечта за начало, несбъдната... а ти още отсега с фасоните почваш, боляло те кръста .. ами като те боли, седи си у дома бе пич... тука се работи доста , независимо къде...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, capnemo написа:

Банковата сметка вие сам си я правите (ако ще е британска). И е добре да имате повече от един документ за самоличност, примерно лична карта и паспорт. В някои банки искат и копие от догор за наем на жилище или договора с работодателя

Напоследък банките искат ... майка си и баща си. Май и те вече не знаят какво искат.

За двата документа си прав - понякога се налага изпращане на докучент по пощата.

За пътуване - има и вариант с кола. Има доста пътуващи ЮК-БГ и обратно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, algor написа:

Аз пък не мисля, че един месец престой там ще те убие.
Само трябва да намериш кой да те приюти за това време, а иначе се спи на земята на шалте или на дюшек, с ползване на баня и кухня при домакините.
Може и на дивана в хола, стига да имат такъв.
Храната определено е по-евтина от БГ, стига да знаеш от къде да пазаруваш, но за това Жоро ще те светне.

пп. Билета с БГеър за 17-19.02 беше 1400 кинта отиване и връщане.
Много зависи от цената за периода, за да кажеш дали ще ти е скъпо или нормално евтино.

Като си прав, си прав... нищо че обикновенно си крив....

Един месец живот тук, особено при приятел, ще му излезе доста по евтино от разкарваниците до Бг и обратно по два пъти....дори ако ползва най евтините самолетни билети... Моя за насам беше точно към 200 и нещо евро ....

преди 13 минути, capnemo написа:

Със сигурност във всички банки в момента искат доказателство за местожителство, писмо за сметка, договор за наем  или так дале други подобни... Когато аз дойдох, още имаше опция да се отвори сметка само по паспорт и лична карта, и то само в една единствена банка,но после нещата се постегнаха... А друг вариант е ако имаш договор за работа и НИН... тогава за адрес не питат... мисля...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.