Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди известно време си взех лаптоп или нетбук се води, става въпрос за този модел само, че не е с 4 RAM, а с 8 RAM, иначе всичко друго е еднакво, искам просто да клокна процесора на примерно 2 GHz защото гледам е възможно до 2.16 GHz, обаче в BIOS менюто няма никаква опция за промяна на настройките на честотата и въобще за някаква промяна на процесора, търсих програми, също с неуспех, между другото изтеглих няколко програми и още при самата инсталация на програмата ми изписва някаква грешка (грешката ще ви я кажа по-късно, защото сега не съм в къщи и пиша от друго PC), надявах се някой от вас да ми даде някакъв съвет или отговор как да направя този овърклок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв шанс ,нулев за клок на лаптоп като твоя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тоз Atom базиран процесор само и клок му липсва и ще се пържи в собствен сос :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да си убиеш калкулатора ли?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега малко по-сериозно ,истински и стабилен клок се прави от БИОС ,но ти нямаш тази опция.С програма дори и да успееш няма да е стабилен ,и да вдигнеш 10% честотата на процесора няма да усетиш бързодействие ,такъв клок е безмислен дори вреден за машината защото ще повишиш температурите .За стабилен клок се вдига и волтажа на процесора ,защото увеличената мощност иска енергия ,повече енергия равно на повече топлина и скъсяване живота на компонентите по дънната платка.Надявам се да съм бил изчерпателен :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма грешка е първо, че си купил такъв лаптоп. Процесора му е "скопен" изцяло. Каквото и да правиш просто няма да може да работи. Освен това лаптоп не се клоква поради лошото охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма и да го мъча за сега нямам проблеми с него, исках най-вече да експериментирам за овърклок защото до сега не съм правил на някакво PC, но щом казвате, че няма никакъв смисъл да правя каквото и да е било така и ще го оставя, все пак благодаря ви за бързите отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клок може да се прави на машина ,която позволява подобна глезотийка.Този екзотичен лаптоп няма такиви сЕКСтри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.